Turystyka zdrowotna

 

SANATORIUM „BIALA RUS” SPA /NAROCZY NA BIALORUSI

Położenie: sanatorium „Bielaya Rus” - znajduje się w miejscowości Narocz w Parku Narodowym

Narocznskim województwo Mińskie. Sanatorium otoczone jest mieszanym lasem iglasto-lisciastym, 450 m od jeziora Narocz. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo – naczyniowego, schorzeń układu pokarmowego oraz układu kostno – stawowego. Baza terapeutyczna sanatorium wyróżnia się obecnością tak ważnego naturalnego czynnika leczniczego jak wody mineralne – siarczan – chlorek – sod. Oferuje rożnego rodzaju zabiegi, w tym terapie błotna, hirudoterapie, refleksoterapie, krioterapie, terapie ruchowa – gimnasta lecznicza, Rebox, kąpiele z woda mineralna, perełkowe, terpentynowa, węglowe, z tlenkiem torfu, z czekolada, suche wyciąganie kręgosłupa – Ormed Professional, zabiegi borowinowe, zawijania z parafiny i ozokerytu, masaż podwodny, karboksyterapia – zastrzyki gazowe i wiele innych zabiegów.

Doświadczeni specjaliści zawsze udziela fachowej pomocy i konsultacji w rożnych kwestiach, w uzdrowisku są tacy specjaliści jak: lekarz dentysta, lekarz akupunkturzysta, lekarz terapeuta, lekarz diagnostyki ultrasonograficznej. Kompleksowe programy medyczne:

# Anty-stress - 5 dni, # Diagnostyka – 5 dni, # Zdrowy powrót – 5 dni, # Zdrowe serce – 5 dni, # Jasne nogi

- 5 dni, # Łatwe oddychanie – 5 dni.

        Goście mogą zatrzymać się w dwuosobowych i jednoosobowych przytulnych pokojach w głównym budynku lub w małych willach wyposażonych we wszystko, co jest potrzebne do komfortowego pobytu. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni, w której oferowane są zdrowe posiłki dietetyczne, a także posiłki w formie szwedzkiego stołu. W jadalni znajduje się kuchenka mikrofalowa i ekspres do kawy. Posiłki na jednej zmianie -

     # Śniadanie  -  09:00 – 09:30

     # Obiad       -  14:00 – 14:45

     # Podwieczorek 17:00 – 17:30

     # Kolacja      - 19:00 – 19:30

               Rozwinięta infrastruktura pomoże Ci się dobrze zabawić – można skorzystać z sauny, popływać w basenie – 862 m kwadratowe, grac w tenisa, bilard. Wypożyczyć łódkę, katamaran lub rower. W uzdrowisku odbywają się programy rozrywkowe i taneczne, koncerty, zawody sportowe. Na terenie kawiarnia, bar.   Można wybrać się na wycieczki do Połocka, Postaw lub podróżować po regionie Narocz. Sanatorium: 301 miejsc. Pokoje 1-osobowe, 2-osobowe oraz pokoje Lux. W pokojach: łazienka, WC, lodówka, telefon, czajnik, TV.

Wodolecznictwo: własne ujecie wód mineralnych: Wanny: mineralno-perelkowe, terpentynowe, ziołowe, kwasowęglowe, 4 – komorowe, 2-komorowe. Natryski: szarko, cyrkularne, wschodzące. Borowiny: zawijania borowinowe i aplikacje borowinowe. Stosowanie ozokerytu i parafiny. Plukanie jelit. Drenaz limfatyczny. Krioterapia. Gimnastyka lecznicza: indywidualna i grupowa. Magnetoterapia. Iglorefleksoterapia. Terapia manualna. Masaże: ręczny, podwodny, aparatem. Leczenie światłem. Fizykoterapia. Suche wanny Rebox. Fitoterapia. Aromatoterapia. Apiterapia / pszczoły /. Termoterapia w Spa – kapsule. Akupunktura. Siłownia. Stomatologia. Kompleks wodny z elementami Aquaparku / 862 m 2 /.

Zabiegi wykonywane codziennie od godz. 08:00 – 21:00

Sport: korty tenisowe odkryte, stoły do ping-ponga, bilard, sprzęt sportowy.

Płaza: zagospodarowana - prysznice, wypożyczalnia ludek i katamaranów, kajaków.

Cena zawiera:

Zakwaterowanie w wybranym pokoju

Wyżywienie 5 x dziennie

Zabiegi lecznicze do 4 dziennie, zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji, w zależności od wieku i

Stanu zdrowia kuracjusza

Podatek VAT, ubezpieczenie medyczne firmy AXA

Informacje i dopłaty:

Transport własny

Zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Niezbędna Zielona Karta na samochód dla osób podróżujących własnym transportem.

 Taksa klimatyczna 3% wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjeździe

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty do wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe,

Wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć w biurze podróży 14 dni przed wyjazdem

Czas lokalny: + 1h

Waluta: rubel białoruski /BYR/

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje

Biuro Podróży ‘’ALEX’’ tel 600826144 85/6759796 mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   www.alexbp.pl