Turystyka zdrowotna

SANATORIUM VERSME *** w Birsztanach na Litwie - PROGRAM LECZENIA

BIRSZTANY – miasto położone na południu Litwy w Parku Regionalnym Zatok i Dorzeczy Niemna. Pierwsza wzmianka o mieście pojawiła się w kronikach krzyżackich jako „zagroda przy słonej wodzie” /Birstain/.

Sanatorium VERSME położone w Birsztanach, w pięknych zakolach Niemna, ok. 500 m od rzeki. Mniej znane niż kurort Druskiennicki ale posiadające takie same walory lecznicze jak Druskienniki.

Składa się z 3 obiektów mieszkalnych: budynku administracyjnego - /standard 3*/ – cześć mieszkalna, budynku nr 2 - /standard

3+/ - cześć mieszkalna, stołówka, baza zabiegowa, budynek nr 1 - / standard 2*/- cześć mieszkalna. Wszystkie po gruntownym remoncie.

Leczone schorzenia:

  • Dermatologiczne
  • Serca i naczyń krwionośnych
  • Przewodu pokarmowego
  • Układu nerwowego
  • Układu z zakresu  endokrynologii  i oddechowego
  • Narządów ruchu
  • Nerek i kanałów moczowych
  • Schorzenia wynikłe z powodu nadmiernego promieniowania jonizującego

Leczenie w sanatorium VERSME:

Leczenie prowadzone jest tylko po konsultacji lekarza i ustaleniu zabiegów. Ilość zabiegów w cenie:

4 zabiegi dziennie po 1 zabiegu z każdej grupy.

I GRUPA: wanny z woda mineralna lub leczenie borowina lub basen z woda mineralna lub halo terapia /solna komnata/.

II GRUPA: leczniczy masaż /2 x /lub podwodny masaż / 20 min / x 4 w tygodniu, 2 x w tygodniu zamiast masażu inhalacja lub wanna 4-komorowa lub wanna kontrastowa lub natrysk cyrkulacyjny.

III GRUPA: grupowa gimnastyka na Sali lub maszerowanie w terenie lub fizykoterapeutyczne zabiegi.

IV GRUPA: aromaterapia lub inhalacja lub wanna 4-komorowa lub wanna kontrastowa lub cyrkulacyjny natrysk

Jeśli klient korzysta z dodatkowych zabiegów płatnych stosuje się zniżkę 20 %.

Zabiegi – płukanie jelit, wertykalne wyciąganie kręgosłupa w basenie, indywidualna gimnastyka w sali dla wszystkich klientów za dodatkowa oplata.

W przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku / nie z winy sanatorium / - opłaty za leczenie w szpitalu lub poliklinice opłaca sam klient. Sanatorium bezpłatnie zapewnia transport do najbliższego szpitala w Prenajach.

Stosowane zabiegi / ponad 60 /:

Wanny: z dodatkiem i bez dodatków: wanna kwasowęglowa, lecznicza wanna z woda mineralna, 4 –komorowa wanna terpentynowa, wanna z elektrofototerapia dla nóg , wanna perełkowa Versme, wanna perełkowa z aromatycznymi solami / lawendowa, sosnowa, cytrynowa, eukaliptusowa/, podwodny masaż

Borowiny: aplikacje borowinowe, mineralna, czekoladowa wanna z lecznicza borowina, sucha borowina, jedyny na Litwie zabieg z naturalnej gliny, borowiny i mineralnej wody

Masaże klasyczne: do których stosuje się rożnego rodzaju komponenty: masło pomarańczowe, masła z drzewa herbacianego, masło cytrynowe, rozmarynowe, eukaliptusowe, lawendowe

Natryski: cyrkulacyjny, płukanie jelit, mikroklizmy

Basen z mineralna woda: mineralizacja wody 20 gr / litr, temperatura 29 -32*. Zabieg ma na celu rozluźnienie mięśni, usprawnienie układu kostno-stawowego, napinanie wertykalne, kinezyterapia w basenie wody mineralnej.

Sauny: parowa, sauna z promieniami podczerwonymi, sauna 65 C, sauna 90 – 95 C, – zabiegi te stosowane są w celu rozluźnienia mięśni, oczyszczenia skóry, poprawę krążenia krwi. Zabiegi w saunach zaleca się po chorobach, po operacjach dla przywrócenia równowagi w organizmie.

Kinezyterapia: ergoterapia / leczenie specjalnymi zajęciami /, siłownia, sala gimnastyczna, grota solna

Picie niegazowanej mineralnej wody „VYTAUTAS” o składzie chemicznym sodowo- wapniowym.

Inne zabiegi lecznicze: elektroforeza, magnetoterapia, terapia ultradźwiękami, biotron, inhalacje

Zabiegi relaksujące i zabiegi piękności: antystresowe, detoksykacje, pielęgnujące ciało, relaksujące, tonizujące, odmładzanie cery, zestaw „oddychaj głęboko” lub „poruszaj się swobodnie’’.

Sala konferencyjna na 240 miejsc i mniejsza na 20 miejsc z niezbędnym wyposażeniem

Miejsca do zwiedzania: Muzeum miasta Birsztany, Muzeum Sakralne w Birsztanach, Kościół Birsztanski pw. Antoniego Padewskiego, birsztanska góra zamkowa – Góra Witolda, na niej stal zamek birsztanski, górka z rzeźbami z drewna, Skala konglomeratu „Kozie ramiona” – pomnik przyrody przypominający plaster miodu.

Zapraszamy ! Biuro Podróży tel. 600826144, 85/6759796

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

Cennik na 2018 rok

10.01.-22.05.                          23.05.-26.06.                          27.06.-21.08.

10.10.-18.12.                          22.08.-09.10.                          19.12.-10.01.2020

Pok.1 250 zł                           260 zł                                      270 zł

Pok.2 210 zł                           225 zł                                     240 zł