Turystyka zdrowotna

SANATORIUM „PLISSA”- na Białorusi 2018

Sanatorium „PLISSA” - to jeden z najnowszych i najbardziej komfortowych - obiektów sanatoryjnych na Białorusi.

Ten kompleks uzdrowiskowo-sanatoryjny - znajduje się w województwie Witebskim - 21 km od Głębokiego 65 km od Połocka, 186 km do Mińska. Wybudowany w stylu pałacowo-parkowym - oddany do użytku w 2016 roku. Położony nad brzegiem polodowcowego, głębokiego czystego jeziora Plissa. Otoczony lasem sosnowo - liściastym. Park leśny zajmuje 24 ha – są tam ścieżki spacerowe, ławki do kąpieli słonecznych, plaża, przystań dla lodzi rekreacyjnych, katamaranów i kajaków, oraz miejsca do wędkowania. Kompleks jest ogrodzony i strzeżony.

Sanatorium otrzymało Błogosławieństwo Cerkwi Prawosławnej - Główny Budynek zbudowany jest na planie Krzyża Św. Eufrozymy Połockiej. Na miejscu jest Czasownia. 70 km od wioski Plisa znajduje się największa świątynia prawosławna - KATEDRA POLOCKA oraz KLASZTOR - SPASO – JEWGELINIEWSKI.

Sanatorium ma własne ujęcia wód mineralnych i pokłady borowin. Podziemna woda mineralna pitna „PLISSA” - o malej mineralizacji / chlorek – siarczan – wapniowo – sodowy /. Wskazana do picia w – przewlekłych zapaleniach żołądka, przewlekłych zapaleniach okrężnicy i jelit, przewlekłych chorobach wątroby i dróg żółciowych, przewlekłych

Mineralna podziemna woda balneologiczna „PLISS” - ma podwyższona zawartość siarczanu i wapnia oraz znaczne ilości bromu.

Są czterokrotnie większe wartości niż wody w Druskiennikach czy w Birsztanach na Litwie. Stosowana jest do użytku zewnętrznego – głownie w kąpielach - wskazana w chorobach układu nerwowego, kostno – stawowego, układu oddechowego, krążenia, w schorzeniach urologicznych, w ginekologii oraz chorobach skórnych.

Borowina z jeziora o nazwie „PLISSA” - jej aktywność biologiczna ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i absorpcyjne – wzmacniają procesy metaboliczne. Ma wpływ na podstawowe funkcje i systemy życiowe organizmu – takie jak oddychanie, krążenie, metabolizm i wydalanie. Ekspozycja ludzkiego układu odpornościowego na „błoto” pomaga aktywować mechanizmy obronne organizmu

Wskazania do leczenia - zaburzenia układu kostno – stawowego i tkanki łącznej, zapalenia kaletki, zapalenia szpiku, skolioza. Zaburzenia obwodowego układu nerwowego – nerwobóle, zapalenia nerwu, zapalenia korzeni nerwowych. W chorobach kobiecych - przewlekle procesy zapalne, dysfunkcje jajników. Choroby męskich narządów rozrodczych – niepłodność, zapalenia jader, zapaleniach gruczołu krokowego, najądrza, zaburzenia erekcji. W układzie oddechowym – częste przeziębienia.

Sanatorium „PLISSA” - oferuje trzy programy pobytowe

I - OGOLNY PROGRAM ZDROWIA - ten program sanatoryjny wskazany jest w zaburzeniach metabolicznych, otyłości, w zespole chronicznego zmęczenia, przy nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy, zapaleniach przewlekłych oskrzeli, zaburzeniach przewodu pokarmowego zapaleniach trzustki. Obecnie większość ludzi żyje w ciągłym stresie, powoduje to huśtawkę nastrojów, utratę zainteresowania życiem, chronicznym zmęczeniem. Grupa wysokiego ryzyka obejmuje mieszkańców dużych miast - zwłaszcza tych, którzy stale są pod stalą presja w pracy. Wśród chorób predysponujących do manifestacji choroby - są choroby przewlekle, infekcje wirusowe i złe warunki środowiskowe.

Zespól przewlekłego zmęczenia zazwyczaj objawia się:

* bezsennością w nocy i sennością w ciągu dnia,

* słabe mięśnie,

* postępujące zmęczenie,

* częste przeziębienia,

* dramatyczne wahania nastrojów – od apatii do niepokoju,

* zapominanie i roztargnienie,

* światłoczułość i wrażliwość audio,

* spadek aktywności umysłowej.

Ilość dni pobytu jest dowolna – tu program do 10 dni – skierowanie obejmuje – zakwaterowanie w pokoju wybranej kategorii, wyżywienie 3 x dziennie – szwedzki stół, podstawowa konsultacja lekarska, zabiegi lecznicze za dodatkowa oplata wg wskazań lekarza sanatoryjnego pobyty w strefie basenów i saun, picie wody mineralnej.

II - PROGRAM TERAPEUTYCZNY NR 1 - dotyczy leczenia chorób układu kostno – stawowego. Pobyty od 10 dni i więcej.

Po urazach chrząstki, uszkodzeniach stawów, z osteochondoza kręgosłupa, osteoporoza, moczanowym zapaleniem stawów, osoby z endoprotezami i inne. Celem programu jest wzmocnienie procesów metabolicznych w tkankach stawowych w celu złagodzenia zespołu bólowego i wzmocnienia tkanki kostnej a także w zapobieganiu osteoporoz. Oczekuje się poprawy samopoczucia, złagodzenie bólu i poprawę ruchomości stawów.

W usługę wchodzi – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 3 x dziennie szwedzki stół, konsultacje lekarza i ułożenie programu leczenia, wizyta u ortopedy i neurologa - zabiegi medyczne:

# okłady ozokerytowe i parafinowe,

# hydroterapia – kąpiele w wodach mineralnych, cztero – komorowe wanny lub natryski – z kontrastem ciśnieniowym, galwaniczne, prysznice Charcota.

# terapia borowinowa; okłady ogólne i lokalne, kąpiele z woda mineralna + borowina,

# masaże – ręczne i mechaniczne,

# elektroterapia – SMC, DDC, elektroforeza, terapia ampli-pulsacyjna, ultradźwięki, laseroterapia magnetyczna,

# Combiowa elektroforeza próżniowa,

# leczenie farmakologiczne,

# ćwiczenia gimnastyczne – indywidualne i grupowe,

# karboksyterapia – 1 strefa,

# fitoterapia,

# Nordic Walking, siłownia,

# pobyty w strefie basenów i saun.

III – PROGRAM TERAPEUTYCZNY NR 2 - program przeznaczony jest przy pobycie nie mniej jak 10 dni lub więcej. Dotyczy zaburzeń układu rozrodczego u kobiet. Stosuje się w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych i niepłodności, po przebytych zabiegach operacyjnych. Sanatorium „PLISSA” - jest wyposażona w nowoczesna bazę diagnostyczna i lecznicza do kompleksowego badania i leczenia

Oferuje szeroki wachlarz zabiegów, wybranych indywidualnie przez wykwalifikowanego ginekologa dla każdego pacjenta w zależności od rodzaju zaburzeń.

Usługi medyczne:

# diagnostyka; badania lekarskie, kolposkopia, USG, wymazy, badania hormonalne i inne,

# konsultacje specjalistów,

# hydroterapia – kąpiele, prysznice,

# ablution pochwowy lub tampony lecznicze,

# fizjoterapia: darsonwalizacja, galwaniczne, elektroforeza, terapia ampli-pulsacyjna, dożylna magnetyczno – laserowa obróbka laserowa, laseroterapia kawitacyjna, działanie laserem magnetycznym przez skore, terapia ultradźwiękowa,

# masaż ginekologiczny,

# pływanie w basenie,

# sauny – rosyjska, fińska i hammam turecki,

# fitoterapia,

Te dwa programy terapeutyczne - lecznicze – są tworzone na zasadzie „ALL INCLUSIVE” - wykorzystując lokalne źródła wód mineralnych i pokłady borowin, – które w połączeniu o najnowocześniejszy sprzęt do fizjoterapii i profesjonalizm personelu medycznego – mogą przynieść ulgę i poprawić stan zdrowia wypoczywających.

UWAGA – zakupienie programu „all inclusive” - w zakresie wszystkich indywidualnych zabiegów leczniczych zaleconych przez lekarzy dla każdego klienta - jest zlecane z uwzględnieniem jego stanu zdrowia i wyników badan - maksymalnie - 5 – 6 podstawowych zabiegów leczniczych dziennie.

Podejście do leczenia – „all inclusive” nie jest standardem w innych sanatoriach i jest wyjątkowa okazja do poprawy zdrowia w sanatorium „PLISSA”

Pięciopiętrowy kompleks mieszkalny zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku w pokojach - 1, - 2, apartamentach i pięciu willach. Pokoje wyposażone są: umywalki, prysznice, WC, bidety, Wi-Fi, suszarki do włosów, telefony, klimatyzacje.

Dla wygody gości wszystkie budynki połączone są galeriami. Wszystkie budynki posiadają windy oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Kompleks sanatoryjny ma komfortowa prywatna plaże, molo z lodżiami i katamaranami do aktywnego wypoczynku na wodzie, tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Wieczorem można brać udział w programach rozrywkowych w kawiarni, salach gier lub na otwartym patio z widokiem na jezioro.

Wyżywienie typu szwedzki stół - w budynku restauracyjno – stołówkowym – dwie sale na 100 miejsc. Na jedna zmianę. W godzinach

# śniadanie                 09:00 - 10:00,

# obiad                       13:00 - 14:00,

# kolacja                     19:00 - 20:00,

Przykładowe ceny płatnych usług medycznych w rublach białoruskich - USG – od 5 e, kąpiele w wodach mineralnych od 3 e, wanna sucha kwasowęglowa od 6 e, darsonwalizacja od 4 e, lecznicze prysznice od 1 e karboksyterapia – gazowe zastrzyki od 5 e, krioterapia lokalna od 4 e, laseroterapia od 2 e, magnetoterapia od 5 e, podwodny masaż od 10 e, ultradźwięki od 4 e. Konsultacja lekarz ginekologa od 7 euro, inni specjaliści to – ortopeda – traumatolog, terapeuci, neurolodzy i inni.

Basen - 3 e / 1 godz.

CENY - ZA DOBE:

POKOJ - 1 OSOBOWY - SINGLE - 235 zł

POKOJ - ZA 2 OSOBY - DOUBLE / TWIN - 420 zł

POKOJ - 2 OSOBOWY - STUDIO - 500 zł

POKOJ - 2 OSOBOWY - DOUBLE ATRIUM - 460 zł

2 POKOJOWY - 2 OSOBOWY - SUITE - 495 zł

2 POKOJOWY - 2 OSOBOWY - SUITE ATRIUM - 550 zł

3 POKOJOWY - DLA 4 OSOB - APARTAMENT - 900 zł

Możliwość zakwaterowania – dzieci 20 e / doba, młodzież – 25 e, miejsce dodatkowe dla osoby dorosłej 40 e.

Możliwość kwaterowania w kottedzach - 2 i 5 piętrowych. - Jedna osoba – doba – 490 zł, za 3 osoby - 1350 zł.

Skierowanie nie zawiera:

& transportu, istnieje zamówienie transferu za dodatkowa oplata,

& opłaty klimatycznej - płatnej po przyjeździe w sanatorium w rublach białoruskich,

& płatnych dodatkowych zabiegów i usług medycznych czy imprez i wypożyczania sprzętu sportowego,

& wizy białoruskiej - 150 zł,

INFORMACJE I UWAGI:

- przyjazd pierwszego dnia od godziny 14:00, wyjazd ostatniego dnia o godz. 12:00.

- czas na Białorusi zima + 2 godz., latem + 1 godz. Waluta rubel białoruski, główne drogi płatne – przy własnym transporcie,

- ważny paszport minimum 6 miesięcy,

Prosimy o wcześniejsza rezerwacje - Zaprasza Biuro Podróży ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl / FIREFOX /.

Sanatorium SPUTNIK na Białorusi

Położenie: obwód miński / 160 km od Mińska/, 18 km od miejscowości Miadel, 100 m od j. Narocz.

Sanatorium: oddane do użytku w 2006 r. Posiada dwa budynki 7- piętrowe z winda na 295 miejsc. W jednym z nich znajduje się baza zabiegowa, wodo lecznica z basenem, stołówka. W drugim budynku znajduje się kawiarnia, bar, sala kinowo-koncertowa, centrum SPA. Wszystkie pokoje maja dostęp do Wi-Fi.

Zakwaterowanie od godz.13:00 w dniu przyjazdu, wykwaterowanie ostatniego dnia do godz. 11:00

Pokoje: 1- osobowe, 2- osobowe oraz pokoje typu Pól Lux i Lux komfortowo wyposażone.

Wyżywienie: 4 x dziennie z możliwością diet nr. 5, 9, 10, 15 lub wyżywienie wegetariańskie. Jadalnia znajduje się na II piętrze budynku mieszkalnego.

Atrakcje: koncerty estradowe, wieczorki taneczne, przyjacielskie spotkania z kuracjuszami sąsiednich sanatoriów / Narocz, Priozierny /, rozgrywki sportowe, warcaby, szachy, bilard, rowerowe wycieczki.

Wycieczki: do Mińska, do Połocka, po Naroczańskiej Krainie.

Leczenie: baza zabiegowa znajduje się w budynku sanatoryjnym.

Gabinety diagnostyczne:

Kliniczno-biochemiczne laboratoria / biochemiczny analizator A15 /

Kliniczne laboratoria / Hematologiczny analizator AcT Diff /

Rentgenowski gabinet / Skaner wysokiej klasy Hitachi EUB 5500 /

Ultradźwiękowej diagnostyki / Stress-test- system ergonomiczny na bazie EKG /

Funkcjonalnej diagnostyki / Spirograf /

Elektrokardiografii / elektrokardiograf /

Gabinety lecznicze:

Akupunktury, ginekologiczny z zabiegami, inhalacji, laseroterapii, gimnastyki leczniczej, magnetoterapii,

Masażu aparatami, masażu ręcznego, leczenia ozokerytowo-naftalinowego, swiatloleczenia / Biotron /, suche wanny kwasowęglowe / Reaboks /, cieploleczenia, fitoterapii, siłownia / przyrządy do ćwiczeń siłowych,

Ścieżki do biegania /, stomatologiczny, terapeutyczny.

Pobyty minimum 12 / 11 nocy Pobyty dowolne

Rodzaj pokoju

Okres cenowy

01.05 – 30.09. 2018

Pokój 1- osobowy 2450 zł

Pokój 2- osobowy 2100 zł

2 pokojowy 2-osobowy Pól Lux 2750 zł

2 pokojowy 2-osobowy Lux 2980 zł

Cena zawiera:

* zakwaterowanie w wybranym pokoju

* wyżywienie 4 x dziennie

* zabiegi lecznicze do 4 dziennie zlecone przez lekarza sanatoryjnego, w zależności od wieku i stanu zdrowia kuracjusza

* podatek VAT

* ubezpieczenie medyczne firmy AXA do 20 000 Euro

Dopłaty i informacje:

Transport własny  organizujemy na życzenie

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń Niezbędna Zielona Karta na samochód.

Oplata meldunkowa ok. 15 $ + taksa klimatyczna 3 % wartości skierowania – płatne w sanatorium

Wizy białoruskie – 150 zł. Dokumenty do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe, wniosek wizowy.

Dokumenty należy złożyć w biurze 14 dni przed wyjazdem.

Świadczenia zaczynają się śniadaniem w dniu przyjazdu i kończą kolacja w dniu wyjazdu lub do uzgodnienia.

Do sanatorium przyjmowane są dzieci od 3 lat

Przyjazd do sanatorium do godz. 12:00 – wyjazd do godz. 11:00

Czas lokalny: + 1h

Waluta białoruska: rubel białoruski /BYR/      -       Ceny mogą ulec zmianie za pobyty sanatoryjne 

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje miejsc

Biuro Podróży ‘’ALEX’’ - tel 600826144   85/6759796   mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM „BIALA RUS” SPA /NAROCZY NA BIALORUSI

Położenie: sanatorium „Bielaya Rus” - znajduje się w miejscowości Narocz w Parku Narodowym

Narocznskim województwo Mińskie. Sanatorium otoczone jest mieszanym lasem iglasto-lisciastym, 450 m od jeziora Narocz. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo – naczyniowego, schorzeń układu pokarmowego oraz układu kostno – stawowego. Baza terapeutyczna sanatorium wyróżnia się obecnością tak ważnego naturalnego czynnika leczniczego jak wody mineralne – siarczan – chlorek – sod. Oferuje rożnego rodzaju zabiegi, w tym terapie błotna, hirudoterapie, refleksoterapie, krioterapie, terapie ruchowa – gimnasta lecznicza, Rebox, kąpiele z woda mineralna, perełkowe, terpentynowa, węglowe, z tlenkiem torfu, z czekolada, suche wyciąganie kręgosłupa – Ormed Professional, zabiegi borowinowe, zawijania z parafiny i ozokerytu, masaż podwodny, karboksyterapia – zastrzyki gazowe i wiele innych zabiegów.

Doświadczeni specjaliści zawsze udziela fachowej pomocy i konsultacji w rożnych kwestiach, w uzdrowisku są tacy specjaliści jak: lekarz dentysta, lekarz akupunkturzysta, lekarz terapeuta, lekarz diagnostyki ultrasonograficznej. Kompleksowe programy medyczne:

# Anty-stress - 5 dni, # Diagnostyka – 5 dni, # Zdrowy powrót – 5 dni, # Zdrowe serce – 5 dni, # Jasne nogi

- 5 dni, # Łatwe oddychanie – 5 dni.

        Goście mogą zatrzymać się w dwuosobowych i jednoosobowych przytulnych pokojach w głównym budynku lub w małych willach wyposażonych we wszystko, co jest potrzebne do komfortowego pobytu. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni, w której oferowane są zdrowe posiłki dietetyczne, a także posiłki w formie szwedzkiego stołu. W jadalni znajduje się kuchenka mikrofalowa i ekspres do kawy. Posiłki na jednej zmianie -

     # Śniadanie  -  09:00 – 09:30

     # Obiad       -  14:00 – 14:45

     # Podwieczorek 17:00 – 17:30

     # Kolacja      - 19:00 – 19:30

               Rozwinięta infrastruktura pomoże Ci się dobrze zabawić – można skorzystać z sauny, popływać w basenie – 862 m kwadratowe, grac w tenisa, bilard. Wypożyczyć łódkę, katamaran lub rower. W uzdrowisku odbywają się programy rozrywkowe i taneczne, koncerty, zawody sportowe. Na terenie kawiarnia, bar.   Można wybrać się na wycieczki do Połocka, Postaw lub podróżować po regionie Narocz. Sanatorium: 301 miejsc. Pokoje 1-osobowe, 2-osobowe oraz pokoje Lux. W pokojach: łazienka, WC, lodówka, telefon, czajnik, TV.

Wodolecznictwo: własne ujecie wód mineralnych: Wanny: mineralno-perelkowe, terpentynowe, ziołowe, kwasowęglowe, 4 – komorowe, 2-komorowe. Natryski: szarko, cyrkularne, wschodzące. Borowiny: zawijania borowinowe i aplikacje borowinowe. Stosowanie ozokerytu i parafiny. Plukanie jelit. Drenaz limfatyczny. Krioterapia. Gimnastyka lecznicza: indywidualna i grupowa. Magnetoterapia. Iglorefleksoterapia. Terapia manualna. Masaże: ręczny, podwodny, aparatem. Leczenie światłem. Fizykoterapia. Suche wanny Rebox. Fitoterapia. Aromatoterapia. Apiterapia / pszczoły /. Termoterapia w Spa – kapsule. Akupunktura. Siłownia. Stomatologia. Kompleks wodny z elementami Aquaparku / 862 m 2 /.

Zabiegi wykonywane codziennie od godz. 08:00 – 21:00

Sport: korty tenisowe odkryte, stoły do ping-ponga, bilard, sprzęt sportowy.

Płaza: zagospodarowana - prysznice, wypożyczalnia ludek i katamaranów, kajaków.

Ceny w Płn. od osoby za 12 dni

Rodzaj pokoju

Okres cenowy

01.06 – 30.09.2018

Pokój 1- osobowy / TV, lodówka, telefon, czajnik,

WC, łazienka /

2500 zł

Pokój 2-osobowy / WC, łazienka, lodówka,

Czajnik, telefon TV

2480 zł

Pokój 1-osobowy Pol Lux /TV, lodówka, telefon,

Czajnik, WC, łazienka /

2700 zł

Pokój 2-osobowy Pól Lux / WC, łazienka,

Lodówka, czajnik, telefon, TV /

3000 zł

2 pokojowy 2-osobowy Lux / WC, łazienka,

Lodówka, czajnik, telefon, TV, żelazko /

3500 zł

Cena zawiera:

Zakwaterowanie w wybranym pokoju

Wyżywienie 5 x dziennie

Zabiegi lecznicze do 4 dziennie, zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji, w zależności od wieku i

Stanu zdrowia kuracjusza

Podatek VAT, ubezpieczenie medyczne firmy AXA

Informacje i dopłaty:

Transport własny

Zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Niezbędna Zielona Karta na samochód dla osób podróżujących własnym transportem.

 Taksa klimatyczna 3% wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjeździe

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty do wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe,

Wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć w biurze podróży 14 dni przed wyjazdem

Czas lokalny: + 1h

Waluta: rubel białoruski /BYR/

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje

Biuro Podróży ‘’ALEX’’ tel 600826144 85/6759796 mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   www.alexbp.pl

Sanatorium „NAROCZ” na Białorusi

Położenie: rejon Mińska, nad jeziorem Narocz. Teren Parku Narodowego.

Zabudowa: 2 budynki mieszkalne połączone przejściem z baza leczniczo-diagnostyczna – proponujemy zakwaterowanie w Budynku Nr 2 – 2 piętrowy po kapitalnym remoncie o podwyższonym standardzie.

Pokoje: 1-, 2-osobowe oraz 2 pokojowe luxy z łazienkami, l - WC, TV, lodówka

Wyżywienie: 4 x dziennie z możliwościowa wyboru diet

Usługi: bar, klub, wieczorki taneczne, dyskoteki, bilard

Leczone schorzenia: choroby układu krążenia, choroby układu pokarmowego: refluksy, chroniczne choroby żołądka i dwunastnicy w stadium remisji, po zabiegach operacyjnych nie wcześniej niż po 6 miesiącach, chroniczne hepatyty, drogi żółciowe i woreczek w stadium remisji, trzustka w remisji, ciśnienie I i II stopnia

Gabinety diagnostyczne: stomatologii, ginekologii, laboratorium kliniczne i biochemiczne

Gabinety lecznicze: fizjoterapii, leczenia ciepłem, borowina, psychoterapii, laseroterapii, iglorefleksoterapii, gimnastyki, masażu, hypertermoterapii, płukania jelit, aromatoterapii, inhalacji, solarium oraz szeroko rozbudowana baza wodolecznictwa – wanny, natryski, podwodne masaże, basen, sauna

Pobyty - 12 – dniowe

Rodzaj pokoju                                   Okres cenowy /za osobę

08.01. – 15.06.2018               16.06.- 20.08.2018                 21.08.2018 – 07.01.2019

POK – 1 – 2.300 zł                POK - 1 – 2600 zł                  POK– 1 - 2350 zł

POK– 2 - 1650 zł                   POK – 2 - 1790 zł                  POK – 2 - 1650 zł

LUX - 2800 zł                                   LUX - 3250 zł                                   LUX - 3000 zł

Cena zawiera:

* zakwaterowanie w wybranym pokoju

* wyżywienie 4 x dziennie z możliwością wyboru diet

* zabiegi lecznicze do 4 dziennie zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji, w zależności od wieku i stanu zdrowia kuracjusza

* ubezpieczenie medyczne firmy AXA do 30 000 Euro

Informacje i dopłaty:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód – opłaty drogowe na Białorusi – główne drogi - obowiązkowa

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Taksa klimatyczna - wartość 1 usd za dzień za osobę w rublach białoruskich – płatne w sanatorium po przyjeździe

Wiza dodatkowo płatna. Dokumenty do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe, wniosek wizowy.

Dokumenty należy złożyć w biurze podróży 14 dni przed wyjazdem.

Zakwaterowanie od godz. 14:00, wyjazd godz. 12:00 – od kolacji 1 dnia do obiadu ostatniego – chyba ze kuracjusz chce inaczej,

Czas lokalny: + 1h Waluta: rubel białoruski /BYR/

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje

Biuro Podróży ‘’ALEX’’

tel – 600826144   856759796

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    www.alexbp.pl        ZAPRASZAMY !

SANATORIUM „PRIOZIERNY”- na Białorusi PROGRAM na 2018 rok

Położony jest w Narodowym Parku Naroczańskim – wśród mieszanego lasu – do jeziora Narocz – 400 m . ekologicznie czystej okolicy posiada dwa własne  źródła wody mineralnej w składzie zbliżona do wód mineralnych w Druskiennikach . 100 km od Wilna , do Mińska 150 km , około 600 km od Warszawy. Po kapitalnym remoncie w 2014 roku . W kompleks wchodzą trzy budynki -„Prioziernyj”, „Lazurnyj”, Lecznica – połączone galeria , oraz wille zwane leśnymi domkami.

Komfortowo wyposażone pokoje  – 1 -, - 2 - , oraz apartamenty . W każdym pokoju TV , węzeł sanitarny , lodówka , Wi-Fi .  W willach trzy pokoje komfortowo wyposażone .

W sanatorium leczy się – choroby – układu kostno – stawowego , tkanki łącznej , układu  pokarmowego , z zakresu endokrynologii , urologii , ginekologi , choroby krwi , stomatologii .

Baza lecznicza bardzo nowoczesna – wykorzystuje się tradycyjne i nowoczesne metody leczenia  - oferują ponad 100 zabiegów leczniczych . Z nowoczesnych zabiegów to ; ozonoterapia , krioterapia karboksyterapia , terapia próżniowa , udarowo-falowa . Tradycyjne ; leczenie wodami mineralnymi  rożne kąpiele lecznicze – perełkowa, terpentynowa , leczenie borowinowe , elektroterapia , leczenie ciepłem , masaże , halo terapia , wyciąganie kręgosłupa , Hydroterapia – płukanie jelit , leczenie pijawkami , gimnastyka lecznicza , limfodrenaz , fitoterapia , mechanoterapia – zajęcia na siłowni .

Sanatorium proponuje rożne formy wypoczynku

#  Centrum SPA  i odnowy biologicznej ,

#  basen z kompleksem łaźni – fińska , rosyjska bania , turecki hammam , lodowy pokój ,

#  2 bary – kawiarnie ,

#  klub taneczny ,

#  miejsce do opalania – aerosolarium .

Pobyty przy standardowych pobytach od 7 dni , proponuje się 12 dni. Można przyjechać na weekendy , proponowane są 6 dniowe programy lecznicze – jak :

''Korekcja figury'', ''Zdrowe plecy'', ''Sen Posejdona'', ''Zegnaj Zmęczenie'' ,”Energia bez granic '' nawet 2 dni '' Ekspresowy wypoczynek '', '' Bajka dla dwojga '' , ''Akupunktura '' i wiele innych .

Przy pobycie – 12 dni – można otrzymać – kąpiele lecznicze , inhalacje , lecznicza gimnastyka ,ręczny masaż , leczenie ciepłem – mogą być okłady borowinowe , ozykerytowe , parafinowe ,elektroleczenie , dieto terapia , terenoterapia i konsultacja lekarza sanatoryjnego – ułożenie programu leczenia.

Zabiegi codziennie od godziny 08:00 – 18:30.

Wyżywienie w formie szwedzkiego stołu  - w godzinach

*   śniadanie -     08:30 – 10:00 ,

*   obiad       -     13:30 -  15:00 ,

*   podwieczorek 16:30 – 17:00 ,

*   kolacja     -     18:30 – 20:00 ,

drugie śniadanie – dla cukrzyków – 11:30 – 12:30 .

Dzieci przyjmowane od 5 lat , leczenie od 15 lat.

POBYTY LECZNICZE W OKRESACH - CENY ZA OSOBE

7 dniowe                                                        12 dniowe

05.01. - 30.04.2018                                       01.11. - 22.12.2018

POK -2 -  1350 zl                                          POK – 2 -   2250 zl

POK -1 -  1480 zl                                          POK – 1 -   2430 zl

LUX     -   1820 zl                                         LUX  -        3250 zl

POBYTY - WYPOCZYNKOWE – Bez leczenia

POK – 2 -  1130 zl                                         POK – 2 -   1830 zl

POK – 1 -  1270 zl                                        POK – 1 -   2070 zl

LUX -        1600 zl                                        LUX -         2900 zl

                                       01.05 . - 31.05.2018

        7 dniowe                                                                            12 dniowe

POK – 2 –   1550 zl                                                                 POK – 2 - 2250 zl

POK -  1 -   1750 zl                                                                 POK  - 1 –2900 zl

LUX  -         2250 zl                                                                 LUX  -      3700 zl

                                 WYPOCZYNEK -  Bez leczenia

POK  - 2 -  1300 zl                                                                POK – 2 -  2150 zl

POK  - 1 -  1600 zl                                                                POK – 1 -  2650 zl

LUX    -      1950 zl                                                                LUX  -       3250 zl

                     01.06 . - 29.06. 2018   i     21.08. - 31.10.2018

POK  - 2 -  1650 zl                                                                POK – 2 -  2750 zl

POK  - 1 -  1950 zl                                                                POK – 1 -  3250 zl

LUX     -     2350 zl                                                                LUX -        3900 zl

                        WYPOCZYNEK  -  Bez leczenia

POK – 2 – 1400 zl                                                               POK – 2 -  2300 zl

POK – 1 – 1750 zl                                                               POK -  2 – 2850 zl

LUX       -  2100 zl                                                               LUX -         3500 zl

INFORMACJE   I  REZERWACJE  - BIURO PODROZY  ALEX    -   TEL 600826144   856759796

mail ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      www.alexbp.pl

                                                         

SANATORIUM „SOSNOWY BOR” na Białorusi - program 2018

Sanatorium Sosnowy Bor – znajduje się na terytorium Molodecznogo powiatu – do Mińska 40 km. Otoczone jest sosnowym lasem. W odległości 1 km znajduje się sztuczne jezioro z kaskadami, fontannami – wokół jeziora i kanału – znajduje się park wodny, składający się z 7 wysepek połączonych wiszącymi mostami – tu znajduje się plaża i przystań wodna dla lodzi i katamaranów. Terytorium wynosi 18 ha – teren ogrodzony. Sanatorium posiada trzy budynki mieszkalne – Główny - 5 piętrowy, Nr 2 - 3 piętrowy, Nr 3 - parterowy. Pokoje 1 – os. w budynku głównym i Nr 2 - prysznic, umywalka, WC, balkon, mini lodówka, TV, czajnik. Pokój 2 osobowy – wyposażony podobnie.

Leczy się tu – choroby układu krążenia, układu pokarmowego, układu oddechowego, układu kostno-stawowego, układu nerwowego i z zakresu ginekologii.

Woda mineralna z odwiertu 337 m – całkowita mineralizacja 2,26, pH 7,5 – 8,8 – chlorek siarczanu – sodu – wapnia - stosuje się do kąpieli, picia, inhalacji. Lecznicza borowina z jeziora Dzikiego - do okładów, kąpieli błotnych.

Usługi lecznicze – kąpiele lecznicze – 10 rodzajów – kąpiele mineralne, perełkowa, aromatyczne, walerianowe, terpentynowe, radonowe.

Wyciąganie kręgosłupa pod woda w pionie – metoda opadania pod własnym ciężarem, leczenie borowina – okłady, kąpiele, okłady z ozokerytu i parafiny, masaż – ręczny i mechaniczny, hydromasaż, podwodny masaż, masaż kamieniami, hydroterapia – nawadnianie jelit woda mineralna, terapia tlenowa, koktajle tlenowe, terapia ozonem, terapia światłem, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia, pijawki – hirudoterapia, grota solna - wyłożona blokami białej i czerwonej soli, sala gimnastyczna, siłownia, fitoterapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe, terapia pneumo kompresyjna, sucha kąpiel z dwutlenkiem węgla, terapia ultradźwiękowa, ćwiczenia fizyczne na sali i w basenie, basen – 7x 7 m. kaskady, sauna fińska, psychoterapia, elektrosen, bursztynowa komnata, lecznicza stomatologia.

Posiłki wydawane są w 2 salach w budynku Głównym na parterze – można skorzystać z mikrofalówki, w formie bufetu przekąski. Posiłki dla gości wydawanie są na jednej zmianę w godzinach”

# SNIADANIE - 08:30 - 09:00,

# OBIAD – 13:00 – 13:45,

# PODWIECZOREK – 16:00 – 16:15,

# KOLACJA - 18:00 - 18:45 + KEFIR,

Na terenie można skorzystać z wypożyczalni – lodek, katamaranów, rowerów, do tenisa, szachy, rolki, łyżwy, piłki, plaża z kabinami, rzeka Rybczanka -opodal sanatorium, bilard, kawiarnia – bar / 16:00 – 00:00 /, sala taneczna, kinowa, plac zabaw dla dzieci.

Wycieczki organizowane przez sanatorium – zamki Białorusi – Nieśwież, Mir, Do Witebska, Mińska, Mogilowa, Połocka, Słonim – Zyrowice, Molodeczno, Grodna i inne.

Wybierając 14 dniowy pobyt w sanatorium można otrzymać – następujące zabiegi i usługi – kąpiele lecznicze – kąpiele radonowe -płatne dodatkowo 1 wana od 4,56 byn, leczenie borowina, inhalacje, lecznicza gimnastyka, masaż, siłownia, picie wody mineralnej, fizjoterapia, fitoterapia, terenoterapia, pobyty na basenie, konsultacja lekarza – ułożenie programu leczenia, w przypadku zachorowania – leczenie, stomatologia – przy nagłym ostrym bólu zęba.

Pobyty – ilość dni dowolna w miarę wolnych miejsc.

CENY W OKRESIE 01.01.-31.05.2018 - 12 DNI / 11 NOCY / za osobę /

POKOJ 2 - OSOBOWY - 1600 zł

POKOJ 1 - OSOBOWY - 1950 zł

Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi zlecone wg. wskazań lekarza, ubezpieczenie medyczne AXA. świadczenia od 08:00 pierwszego dnia do 20:00 ostatniego dnia.

Cena nie zawiera – transportu, możliwość zorganizowania, opłaty klimatycznej, opłaty za wycieczki i dodatkowo płatne zabiegi wizy białoruskiej – 150 zł.

INFORMACJE I REZERWACJE BIURO PODROZY ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

SANATORIUM „ALESIA” na Białorusi - 2018

Sanatorium Alesia znajduje się w regionie Iwanowo w województwie brzeskim – na Polesiu. Położone jest nad brzegiem jeziora Zavyshansky otoczone lasem, który rozciąga się na dziesiątki kilometrów.

Na terenie sanatorium znajdują się – kioski, sklepy, bar – kawiarnia, dyskoteka, sala taneczna, pralnia, salon fryzjerski, kosmetyczny, parking strzeżony, basen – 80 m i sauna, siłownia, plaża, wypożyczalnie rowerów, drogowych i wodnych, lodzi i katamaranów.  Posiada cztery budynki mieszkalne - pokoje jasne, przytulne i komfortowe rożnych kategorii.

Przeznaczone do kwaterowania – 1, 2, 3 i 4 osób.  W każdym pokoju znajduje się; TV, lodówka, zestaw ręczników, w pokojach kategorii „double” są czajniki, żelazka i komplet naczyń. Wszystkie pokoje typu hotelowego z toaleta i łazienka.

Sanatorium ALESIA – posiada nowoczesna bazę medyczna, która łączy zarówno tradycyjne metody leczenia, jak tez najnowsze techniki stosowane w sanatoriach i leczeniu uzdrowiskowym.

Szeroka gama zabiegów ma na celu leczenie i profilaktykę chorób układu – nerwowego, układu mięśniowo - szkieletowego i tkanki łącznej, układu krążenia i oddechowego.

Proponuje się następujące usługi medyczne; ELEKTROTERAPIA – galwanizacja, elektroforeza, hydrometryczne łaźnie czterokomorowe, DYNADAMOTERAPIA – terapia Ampli pulsem, terapia interferencyjna, elektroterapia prądy pulsacyjne o niskiej częstotliwości, darsonwalizacja, terapia ultrafioletowa, magnetoterapia, TERAPIA SWIATLEM – oznaczanie biodosomu, całkowita ekspozycja ultrafioletowa, nad obrotowe napromienianie laserem, naświetlanie magneto laserem, aparat Bioptron, kąpiel z elektrolitem.

WPLYW CZYNNIKOW NATURY MECHANICZNEJ – terapia ultradźwiękowa, ultraforeza, lokalna baroterapia, hiperbaryczne natlenianie – komora ciśnieniowa - OxyHealth, terapia pneumo kompresyjna, kinezyterapia, karboksyterapia.  HYDROTERAPIA – prysznice – cyrkulacyjne, wznoszące, masaż prysznicem, wanny z hydromasażem, wibrujące, kąpiel perełkowa, BALNEOTERAPIA – kąpiele mineralne – chlorek sodu, jodek-

Brom, bischofit itp., kąpiele aromatyczne, z białą i żółtą terpentyna, z ekstraktem iglastym, z tlenkiem torfu, kąpiel mineralna / kwas węglowy /.  TERMOTERAPIA – zastosowanie parafiny, ozokerytu, procedura elektro -mud przy użycia prądu stałego lub pulsacyjnego, okłady z borowiny – czarna, zielona, ogólna termoterapia w kapsule SPA.  MASAZE – głowy, twarzy, karku, pleców, lędźwi, stawu biodrowego, kręgosłupa, masaż stop i łydek, terapia kamieniami.

Oferowane są kompleksowe siedmiodniowe programy odnowy biologicznej – ANTY-STRESS – SMUKLA FIGURA – ZDROWE DZIECKO i wiele innych. Opracowana metodologia przyjmowania zabiegów medycznych

W ramach programów ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, nerwowy, poprawia samopoczucie i zwiększa odporność organizmu na stres.

Sanatorium oferuje cztery posiłki dziennie na trzech salach, w jadalni kuchenka mikrofalowa, klimatyzacja.

Posiłki wydawane na jednej zmianie w godzinach;

# śniadanie                 08:30 – 09:10,

# obiad                       13:30 – 14:30,

# podwieczorek          17:00 – 17:30,

# kolacja                     19:00 – 19:40 + kefir.

Sanatorium oferuje wycieczki do Pińska, Brześcia, Puszczy Białowieskiej, i okolicy.

Ceny za dobę /za osobę - pokój - 1 osobowy - 140 zł. Pokój – 2 os. - 130 zł - ceny do 10.06.2018

Pobyty na dowolna ilość dni - pierwszego dnia od godziny 08;00, do ostatniego dnia do godziny 20:00.

CENA ZAWIERA - zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi zlecone.

Przez lekarza sanatoryjnego, ubezpieczenie medyczne.

CENA NIE ZAWIERA - transportu, wizy białoruskiej 150 zł,

INFORMACJA I REZERWACJA Biuro Podróży ALEX tel 600826144 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM – „BERESTIE” na Białorusi PROGRAM 2018 rok

Sanatorium – położone nad jeziorem Rogozieńskie - które połączone jest kanałami z jeziorami Białe, Czarne i Tajemnicze. Sanatorium otoczone jest lasem iglasto-liściastym z unikalnym rezerwatem biosfery i rezerwatem krajobrazowym „Pribuzskoe Polesie” W sercu Polesia. Zajmuje 22 ha, teren ogrodzony, strzeżony. Może przyjąć 360 gości.

Gośce kwaterowani są w 2 budynkach - Nr 1 - 2 piętrowy – pokoje – prysznic, WC, umywalka, TV, balkon, lodówka, czajnik.  Budynek Nr 2 – 11 piętrowy - balkon, wanna, WC, umywalka, TV, suszarka do włosów, lodówka, czajnik.

Przyjmuje się na leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacje osoby dorosłe i dzieci - z chorobami układu oddechowego, sercowo – naczyniowego, mięśniowo – szkieletowego, nerwowego, a także z zakresu ginekologii.  Własne wody mineralne - woda o zasoleniu 18 gram na litr – używana w basenie, kąpielach leczniczych, inhalacji, do płukania i balsamów. Woda o zasolenie około 6 gram do użytku wewnętrznego.

Lecznicze błoto – 2 rodzaje - z jeziora Dzikiego – powiat dziatlawski i szlam siarczkowy z jeziora Saki z Krymu. Masaże – ręczne, mechaniczne, kąpiele lecznicze, elektroleczenie, laseroterapia, magnetoterapia, aromaterapia, halo terapia, krioterapia miejscowa, terapia fala uderzeniowa, kąpiele suche dwutlenkiem węgla terapia ultradźwiękowa, terapia ruchowa, mechanoterapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe, pijawki, akupunktura, terapia kompresyjna, koktajle tlenowe, całkowita termoterapia w kapsule SPA, podwodny masaż, elektroborowina, basen – 25 m x 8 m, sauny. Irygacje pochwy, psychoterapia, usługi stomatologiczne i kosmetyczne i inne.

Można wykonać badania w laboratoriach klinicznych i biochemicznych, USG, EKG, Holter, Spirometria,

W budynku nr 1 - stołówka - sale. Posiłki dla wczasowiczów wydawane są na 2 zmiany:

I zmiana                                                                     II zmiana

* śniadanie                 08:00 – 08:30,                        * śniadanie                 09:15 – 09:45,

* obiad                       12:50 – 13:45,                        * obiad                       14:15 – 15:00,

* podwieczorek          16:30 – 16:40,                        * podwieczorek          16:00 – 16:50,

* kolacja                     18:00 – 18:30,+ kefir             * kolacja                     19:15 – 19:45 / + kefir

Baza – rekeracyjno – sportowa - plaża strzeżona, wypożyczalnia lodek i katamaranów, rowerów, sanek, nart i inne, siłownia, sale sportowe

I taneczne, dyskoteki, kino, bar, fryzjer, bilard, strzeżony parking, pokój do prasowania, apteka, sklep spożywczy, kantor, koncerty, zawody sportowe, wędrówki piesze po okolicy, Wi-Fi, wycieczki krajoznawcze.

08 . 01 - 14 . 06 . 2018 - ceny za osobę – można zamówić dowolna ilość dni pobytu

Programy z leczeniem standardowym

7 dni / 6 nocy                                                            14 dni / 13 dni

POK – 2 os, - 1000 zł                                                                       POK – 2 os - 1800 zł

POK – 3 os, - 1000 zł                                                                       POK – 3 os - 1800 zł

POK – 1 os, - 1150 zł                                                                       POK – 1 os, - 2100 zł

LUX – 1300 zł                                                                                  LUX – 2400 zł

Pobyty wypoczynkowe - bez leczenia - ilość dni może być dowolna

w okresie 08 . 01 . - 14 . 06 . 2018

7 dni / 6 nocy                                                            14 dni / 13 nocy

POK – 2 os. - 900 zł                                                                         POK – 2 os. - 1650 zł

POK – 3 os. - 850 zł                                                                         POK – 3 os. - 1550 zł

POK – 1 os. - 1050 zł                                                                       POK – 1 os. - 1950 zł

LUX – 1050 zł                                                                                  POK – 1 os. - 1950 zł

Cena zawiera - zakwaterowanie wg wybranego typu pokoju i programu leczenia zabiegi lecznicze - min. 5 zabiegów, wyżywienie 4 x dziennie, ubezpieczenie AXA.

Cena nie zawiera – transportu, możliwość zorganizowania przejazdu na zamówienie, wizy białoruskiej, do 10 dni - wjazd na podstawie vouchera – obowiązkowo paszport, opłaty klimatycznej min. 8 euro – do max. 20,30 – płatne

W rublach białoruskich – oplata zależy od długości pobytu, dodatkowo płatnych zabiegów oferowanych przez sanatorium, wycieczek organizowanych przez sanatorium.

INFORMACJE I REZERWACJE - Biuro Podróży ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

Sanatorium „BUG'' na Białorusi - PROGRAM 2018 ROK

Położenie: obwód brzeski, /30 km od Brześcia/, rejon zabinkowski, nad brzegiem rzeki Muchawiec. Jedno z największych uzdrowisk na Białorusi . Znajduje się w strefie '' Pine Collection 'wykorzystuje naturalne piękno i sile natury. Stworzono unikalna bazę do promocji zdrowia i rekreacji.

Wizytówka jest czyste środowisko , wysokiej jakości usługi medyczne i indywidualne podejście do każdego kuracjusza

Sanatorium BUG - może przyjąć 500 osób. Jedno z największych całorocznych uzdrowisk na Białorusi. Posiada 4 budynki mieszkalne, administracji, wodolecznictwa, stołówki, bazy zabiegowej, wszystko pod jednym dachem.

Pokoje: 1-, 2- osobowe, pokoje typu Lux. Wyposażenie pokoi: łazienki z prysznicem, TV, radio. W pokojach pól lux, lux dodatkowo: wanny w łazienkach, czajnik elektryczny, lodówka.

Wyżywienie: 4 x dziennie

Profil leczenia: choroby układu krążenia,  oddychania, układu kostno-miesniowego,  układu pokarmowego, tkanki łącznej,

Baza medyczna  - oferuje usługi – aromatyczne , kapiele -wanny lecznicze - 13 rodzajow – perełkowe , z bischofitem , infrared , kriosaune , beczkę cedrowa , leczenie światłem , leczenie ciepłem , zabiegi galawnoborowiny  i aplikacje z borowiny , okłady parafinowo -ozokerytowe ,  masaż ręczny  i mechaniczny , / próżniowy , masaż wibracyjny , aparatem '' Relaks '' , fotel relaksacyjny / ,  hydromasaż , terapia kompresyjna aparatem '' Limfa – mat '',  suche kąpiele węglanowe , kąpiele ozonowe , bieżnia próżniowa , prozniowo-kompresyjna terapia aparatem '' Wakumed '', koktajle tlenowe , wilgotne owijanie glina morska oraz wodorostami morskimi , zabiegi SPA ,  inhalacje , gabinet kosmetologiczny , gabinet dentystyczny , miostymulacja , radiolifting , iniekcja karboksyterapia – zastrzyki gazowe.

Jest lekarz – psychoterapeuta , homeopata , lekarz akupunkturzysta , hirudoterapeuta /pijawki /.

Diagnostyka  - USG , densytometria /badanie gęstości kości / , nieinwazyjny analizator krwi metoda Malykhina  ,  badanie układu krążenia , funkcji oddechu , EKG .

Wycieczki  – rejs statkiem Grodno po rzece Muchawiec , do Twierdzy Brzeskiej , Puszczy Białowieskiej ,

do Klasztorów w Zyrowicach i Chmielewo , na strusia fermę , do zamków w Nieświeżu i Miru , zamku Sapiehów w Ruzanach .

Pobyty minimum 14 dni / 13 nocy  -  za osobę -     w okresach  -

 

08.01. - 15.06.2018                                                   16.06.-20.08.2018

21.08.-  24.12.2018

POK – 1 – 1725 zl                                                       POK 1 – 1850 zl

POK – 2 – 1450 zl                                                       POK 2 -  1550 zl

LUX       – 1650 zl                                                       LUX     – 1750 zl

Świadczenia zawarte w cenie:

 • · zakwaterowanie w wybranym pokoju
 • · 4 x dziennie wyzywienie ,serwowanie i bufet ,
 • · zabiegi lecznicze do 4 dziennie, zlecone przez lekarza, z uwzględnieniem wieku i stanu zdrowia kuracjusza
 • · ubezpieczenie medyczne AXA

Zabiegi lecznicze w cyklu 14 dniowym

- aromaterapia – 5 zabiegów ,

- balneoterapia – 1 – 2 rodzaje – 5 zabiegów ,

- inhalacje  - 5 zabiegów ,

- terapia ruchowa – LFK – 5 zabiegów ,

- masaż – 5 zabiegów ,

- mechanoterapia – 5 zabiegów ,

- groty solne – 7 zabiegów ,

- terapia ciepłem – 5 zabiegów ,

- fitoterapia – 8 – 10 zabiegów ,

- terapie wstrząsowe – nie więcej jak 2 rodzaje – 5 zabiegów ,

- 2 konsultacje lekarskie- zabiegi są przypisywane każdej osobie w oparciu o wskazania  i przeciwwskazania do leczenia .

PROPONOWANY PROGRAM DNIA:

# 07;30 – 08;00 – gimnastyka lecznicza,

# 08;15 – 08;45 – śniadanie ,

# 09;30 – 13;00 – czas na zabiegi lecznicze ,

# 11;00 – 11;30  drugie śniadanie ,

# 13;00 – 13;30 -  obiad ,

# 14;00 – 16;00 – czas na zabiegi relaksacyjne i upiększające ,

# 16;00 – 16;15 – popołudniowa przekąska ,

# 17;00 – 18;30 – wydarzenia kulturalne ,

# 18;30 – 19;00 – kolacja ,

# 20;00 – 22;30 – wydarzenia kulturalne ,

# 22;30 – 22;50 – wieczorny spacer

# 23;00 -             idę spać .

Dopłaty i informacje:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód  - główne drogi płatne , parking strzeżony  na terenie sanatorium płatny.

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu

świadczeń.  taksa klimatyczna 5% wartości skierowania – płatne w sanatorium

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie

paszportowe, wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć do biura 14 dni przed wyjazdem.

Czas lokalny + 1h   Waluta białoruska: rubel białoruski /BYR/

zakwaterowanie możliwe od 06;00 do 22;00 ostatniego dnia

Dojazd  z Brześcia z Dworca Autobusowego – codziennie autobus jedzie do Sanatorium – godz. odjazdu 07;05, 13;25, 16;40.

z miejscowości Żabinka – taxi ,/ 14 km /

Do Brześcia przejazd pociągiem ze stacji Terespol  - są tez autobusy rejsowe.

 Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza  rezerwacje Biuro Podroży ‘’ALEX ‘’

 tel 600826144    85/6759796   mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     www.alexbp.pl

Sanatorium CZABAROK na Białorusi

Położenie: rejon brzeski, 20 km od Baranowicz, w pobliżu j. Pawlinowo

Sanatorium: oddane do użytku w 1998 r, obecnie po modernizacji na 110 miejsc.

Pokoje; 1- osobowy Lux, 2- osobowe o wyposażeniu: sypialnia, TV, lodówka, czajnik bezprzewodowy, łazienka oraz pokoje typu Lux: pokój dzienny, balkon / nie wszystkie pokoje, TV, lodówka, czajnik bezprzewodowy, naczynia, sypialnia z podwójnym łóżkiem, łazienka

Wyżywienie: 5 x dziennie z możliwością wyboru diet nr 5, 7, 9, 10, 15

Atrakcje: basen do pływania, sauna elektryczna, sauna na drewno, siłownia, fitness, bilard, sala gimnastyczna, boiska do siatkówki i koszykówki, kawiarnia, sklep, wieczorki taneczne, wycieczki do Baranowicz, Nowogródka, nad j. Switez, do Zyrowic, Zaosia.

Leczenie: baza lecznicza rozbudowana w 2004 r. Leczy się schorzenia:

- schorzenia kręgosłupa / bóle zwyrodnieniowe, skoliozy, dyskopatie /

- choroby układu nerwowego, górnych dróg oddechowych, chorób kardiologicznych

- doskonale wyposażone gabinety stomatologiczne

Zabiegi lecznicze:

- kąpiele: solankowe, ziołowe, jodowo-bromowe, perełkowe, kwasowęglowe, bicze szkockie

- masaże: klasyczne, podwodne, wibromasaze

- fizykoterapia: magnetoforeza, diadynamika, inhalacje, solarium, laseroterapia

- okłady: ziołowe, parafinowe, borowinowe, koktajle ziołowe, terapia sola / jaskinia solna /

- unikalne urządzenie do leczenia skoliozy i dyskopatii

- gimnastyka lecznicza, akupunktura

- mikrofalowa terapia biorezonansowa

Gabinety lecznicze: gabinet elektrokardiologii, diagnostyki komputerowej, stomatologiczny

Usługi płatne: solarium, stomatologia, elektrokardiologia, diagnostyka ultradźwiękiem, diagnostyka komputerowa, aromatoterapia, masaż limfatyczny, wypożyczalnia rowerów, sauna więcej niż 1 x w tygodniu

Pobyty minimum 14 – dni / 13 nocy Cena od osoby w Pln Terminy dowolne

Rodzaj pokoju - pokój 1 osobowy na zapytanie

2 pokojowy dla 2 osób 2600 l

Pokój 2-osobowy standard 2400 zł

2 pokojowy 2-osobowy Lux 2750 zł

Cena zawiera:

* zakwaterowanie w wybranym pokoju,

* wyżywienie 4 x dziennie z możliwością diet,

* zabiegi lecznicze do 4 dziennie zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji lekarza,

* ubezpieczenie medyczne firmy AXA,

* podatek VAT.

Informacje i dopłaty:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód

Zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe, wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć do biura podróży na 14 dni przed wyjazdem.

Oplata meldunkowa ok. 15 $ płatne + taksa klimatyczna 3% wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjeździe

Świadczenia zaczynają się śniadaniem dniu przyjazdu i kończą kolacja w dniu wyjazdu

Czas lokalny: + 1 h

Waluta białoruska: rubel białoruski - BYR

Płatność: zaliczka stanowiąca 10 % ceny płatna przy podpisaniu umowy zgłoszenia.

Termin ostatecznej dopłaty: 30 dni przed rozpoczęciem imprezy przy rezerwacjach zawartych wcześniej.

Jeżeli podpisanie umowy o udział w imprezie następuje w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, wymagana jest wplata całej należności za imprezę w momencie podpisania umowy zgłoszenia.

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje pod nr tel 600826144

856759796   mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sanatorium „SWITEZ” na Białorusi

Położenie: powiat nowogródzki, nad j. Switez /100 m /. Nowogródek jest w odległości 22 km.

Sanatorium: składa się z budynku administracji i budynku głównego / 4 pietra/ - 84 miejsc.

Pokoje: 2- osobowe standard, 2- osobowe typu studio 2+2 , 2 pokojowe 2-osobowe Pól Lux i Lux pokoje z łazienkami, TV, lodówki w pokojach Lux.

Wyżywienie: 4 x dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Diety Nr.5, Nr.7, Nr.15

Baza leczniczo-diagnostyczna: w głównym budynku. Funkcjonują gabinety: diagnostyczne: elektrokardiografii i monitorowania serca. Lecznicze gabinety: basen, wanny, haloterapii, fizykoterapii, magnetoterapii, masażu ręcznego, masażu przy uszyciu przyrządów, leczenie ozokerytowo-parafinowe , podwodnego masażu, światłoterapii, wanny kwasowęglowe, leczenia ciepłem, sala gimnastyczna, fitoterapii, elektroterapii, borowina – stosuje się aplikacje borowinowe lub elektroborowiny.

Pobyty minimum 12- dni / 11 nocy

Terminy dowolne

Rodzaj pokoju

Okres cenowy

 1. 01. 05 - 30. 09. 2014

Pokój 2 - osobowy

2200 zł 2500 zł

W bloku

2 pokojowe typ 2+2 z łazienka

2050 zł

2400 zł

2 pokojowe 2- osobowe Pól Lux

2500 zł

2800 zł

2 pokojowe 2 – osobowe Lux

3000 zł

3300 zł

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w wybranym pokoju
 • Wyżywienie 4 x dziennie lub diety
 • Zabiegi lecznicze zlecone przez lekarza sanatoryjnego
 • Podatek Vat
 • Ubezpieczenie medyczne firmy AXA

Dopłaty i informacje:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń. Cena nie zawiera -dodatkowych płatnych zabiegów i wycieczek organizowanych w sanatorium.

Oplata meldunkowa ok. 15 $ + taksa klimatyczna 3 % wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjedź

Wiza białoruska – 150 zł.

INFORMACJE I REZERWACJE  - BIURO PODROZY ALEX   TEL 600826144    856759796  mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM „RUZANSKIE” na BIALORUSI PROGRAM na 2018

Sanatorium RUZANSKIE – oddano do użytku w 2005 roku -nowoczesne i komfortowe, należy do Narodowego Banku Białorusi, znajduje się w województwie brzeskim. Opodal miasta Różany nad jeziorem Papiernia wśród lasów sosnowych Puszczy Różańskiej. Sanatorium składa się z 5 mieszkalnych pawilonów połączonych nadziemnym przejściem oszklonym łącznikiem - z lecznica, obiektami administracyjnymi, sportowymi, klubem – stołówką.

Oferuje pokoje – 1, -2 i Luxy – 2 pokojowe 2 osobowe. Można zakwaterować dodatkowo 3 nawet 4 osoby.

Z pełnym węzłem sanitarnym, suszarka do włosów, TV, czajnikiem, lodówka i sejfem.

Do leczenia przyjmowane są osoby z problemami – układu kostno-stawowego i tkanki łącznej, układu oddechowego z niedoczynnością tarczycy, układu pokarmowego, układu krążenia i z zakresu ginekologii.

USLUGI LECZNICZE W ZAKRESIE - fizykoterapii, hydroterapii, leczenia ciepłem, magnetoterapia, leczenie światłem, laseroterapia, krioterapia, leczenie borowina, inhalacje, masaże, ćwiczenia gimnastyczne, leczenie pijawkami.

Bardzo nowoczesna baza diagnostyczna i laboratoryjna. Oraz centrum SPA.

PROGRAM STANDARDOWY LECZENIA SANATORYJNEGO w okresie   15.01 – 23.03.2018

Ceny za 7 dni / 6 nocy za osobę                                12 dni / 11 nocy

Pok.2os 1200 zł                                                         Pok.2os 1930 zł

LUX 1500 zł                                                             LUX 2400 zł

Pok.1os. 1700 zł                                                        Pok.1os. 2900 zł

 • Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, konsultacja lekarza – ułożenie programu leczenia, w razie potrzeby – diagnostyka laboratoryjna i funkcjonalna - USG / płatne /, usługi stomatologa,
 • Płatne z wyjątkiem ostrego bólu, LECZNICA GIMNASTYA - na sali lub w basenie, siłownia, LECZNICZY MASAZ -– ręczny, hydromasaż, wakumetry, mechaniczny - krzesło lub kuszetka, WODOLECZNICTWO,
 • Wanny, prysznice, suche kwasowęglowe wanny, ginekologiczne przemywania woda mineralna, LECZENIE CIEPLEM - okłady z borowiny, parafinowo – ozokierytowe, fito aplikacje, PICIE WODY MINERALNEJ,
 • Codziennie 3 x w dzień, FITOTERAPIA - picie ziół – codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz świat, INHALACJE – halo terapia, aromaterapia, rożne rodzaje inhalacji, ELEKTRO – SWIATLO – LECZENIE – 2 rodzaje, BASENY – duży sportowy – 25 m dl, 4 tory, głębokość 185 cm, temp. 26 stopni, w dni powszechne od godz. 17:00 – 21:00 bezpłatnie - 2 godziny – dziennie, mały basen - głębokość 120 cm, temp. 32 stopnie, wodospad, gejzery, masaż podwodny. W dni wolne od pracy wstęp płatny – w godzinach 11:00 – 13:00.

WYPOVCZYNEK BEZ LECZENIA - w okresie 15.01 – 23.03.2018 - ilość dni dowolna za osobę

ceny za 7 dni / 6 nocy                                               12  dni / 11 nocy

POK 2 - 1100 zł                                             POK 2 - 1750 zł

LUX - 1400 zł                                                           LUX - 2250 zł.

POK 1 - 1680 zł                                            POK 1 - 2700 zł.

Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym pokoju, 4 x dziennie wyżywienie, wizyta u lekarza w dniu przyjazdu, 3 x dziennie picie wody mineralnej, fitoterapia codziennie z wyjątkiem wolnych dni od pracy, leczenie w przypadku nagłego zachorowania czy zaostrzenia przewlekłej choroby, pobyty na basenach do 2 godzin codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel. Zabiegi lecznicze w godzinach 08:30 do 17:00 codziennie.

BAZA REKREACYJNO – ROZRYWKOWO – SPORTOWA

# kawiarnia „NEKTAR” - 5 pawilon czynna codziennie w godzinach – 10:30 – 22:30,

# basen duży i mały z elementami aquaparku,

# mini aquapark dla dzieci,

# sauny – turecka, fińska i rosyjska,

# pokój dla dzieci i plac zabaw,

# profesjonalna siłownia,

# kryta sala gimnastyczna – możliwość gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, tenis ziemny, stołowy itd.

# otwarte boisko ze sztuczna nawierzchnia – siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, w zimie lodowisko.

# kort tenisowy,

# sala koncertowa,

# sala taneczna,

# grill, altanki,

# plaża piaszczysta – wypożyczalnia – lodek i rowerów wodnych,

# bilard,

Sanatorium posiada własne ujęcie wód mineralnych, borowina jest przywożona z jeziora DZIKIE - powiat dziatlawski i borowinę z Krymu – jezioro SAKI.

CENTRUM SPA – proponuje programy – „Detoks”, „Sekret wina”, „Droga specjalna – Ajurweda”,

'' Oczyszczająca terapia z błotem z morza Martwego '' i wiele innych. Kosmetyczne procedury zawijania, pillingi i wiele innych.

Wyżywienie – w budynku Klub – restauracja sanatoryjna – na parterze – 2 sale na 450 miejsc, menu serwowane, możliwość diet, elementy szwedzkiego stoku – kawa do śniadania, w porze obiadowej różne sałatki i warzywa, sale klimatyzowane.

Godziny posiłków

* śniadanie  - 08:30 – 09:45,

* obiad        -  12:30 -14:00,

* podwieczorek – 15:45 – 16:00,

* kolacja - 18:30 – 19:30 i dodatkowo kefir.

Dodatkowo płatne - parking za dzień / 1 euro, akquaaerobik, bilard – 1 euro basen – dodatkowo – 1 euro – 1 godz., usługi stomatologiczne, na miejscu oddział banku, apteka, myjnia samochodowa, salon fryzjerski i kosmetyczny, pralnia – płatna.

Kwaterowanie w sanatorium od godziny 08:00 – pierwszego dnia do 20:00 – ostatniego dnia.

Sanatorium organizuje wycieczki dla chętnych – do Brześcia – zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej, ruin zamku Sapiehów w Różanach, Kossowski Zamek, Puszcze Białowieska – odwiedziny u Dziadka Mroza i inne.

Skierowanie zawiera - zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi lecznicze wg, wskazań lekarza – 5 zabiegów dziennie, ubezpieczenie KL i NWW,

Cena nie zawiera – transportu, jest możliwość zabezpieczenia dojazdu do sanatorium w obie strony za dodatkowa oplata, wizy białoruskiej – 150 zł., Opłaty klimatycznej min. 11,20 euro - zależna od długości pobytu płatna w rublach białoruskich,

Płatnych dodatkowych zabiegów i badan oferowanych przez sanatorium, jak również organizowanych wycieczek przez Sanatorium.

Zapraszamy na wypoczynek i leczenie ilość dni i terminy dowolne w miarę wolnych miejsc.

INFORMACJE I REZERWACJE - Biuro Podróży ALEX - tel 600826144, 85/6759796

mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     www.alexbp.pl

KOMPLEKS SANATORIUM „DRAUGYSTE” *** Druskienniki na Litwie

PAKIET LECZENIA „W LECZENIU – WSZYSTKO WLICZONE”

OKRES CENOWY:

08.01.- 30.06.2018                             01.07.- 30.09.2018

01.10.-23.12.2018                             24.12.-08.01.2018

PALAC GLÓWNY ***

Pok 1.os. - 305 zł                                                                  335 zł

Pok 2.os. - 280 zł                                                                  320 zł

Mini-lux - 305 zł                                                                   335 zł

Apartament - 335 zł                                                              380 zł

VILLA VINGIS ***

Pok 1.os. - 290 zł                                                                  335 zł

Pok 2.os. - 265 zł                                                                  305 zł

VILLA „KOLONADA”

Pok 1.os. - 305 zł                                                                  335 zł

Pok 2.os. - 280 zł                                                                   320 zł

Mini-lux - 305 zł                                                                   335 zł

VILLA „NYKSTUKAS”

Pok 1.os. - 275 zł                                                                  305 zł

Pok 2.os. - 195 zł                                                                  245 zł

Cena za osobę /za dobę zawiera – nieograniczone zabiegi uwzględniając stan zdrowia kuracjusza, zakwaterowanie w wybranym obiekcie i pokoju, wyżywienie 3 x szwedzki stół, pakiet leczniczy – zawiera kąpiele w wodzie mineralnej, zabiegi z borowina, z ekstraktami ziół. Wszystkie zabiegi podstawowe i dodatkowe nie podlegają ograniczeniu i oplątom dodatkowy - stosowane codziennie. Zabiegi w Centrum Odnowy Biologicznej i Urody „AFRODITE” - pływanie w basenie, sauny / suche i parowe /, jacuzzi. Basen odkryty ze strumieniami podwodnego masażu, kaskadami. Kort tenisowy. Ubezpieczenie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Świadczenia zaczynają się KOLACJA w dniu przyjazdu a kończą OBIADEM ostatniego dnia

Oplata klimatyczna - 1 euro od osoby za dzień płatna w recepcji obiektu. Dzieci do 7 lat zwolnione od opląty.

Doba hotelowa: 14:00 – 12:00

Zaleca się pobranie z NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, co ułatwia postępowanie w przypadku potrzeby udzielenia pomocy medycznej /dotyczy tylko placówek zdrowia publicznego/

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Ilość dni pobytu dowolna wg uznania.

Dokumenty niezbędne podczas podroży: dowód osobisty lub paszport / dorośli i dzieci /

Czas litewski + 1h. Waluta: euro

Cena nie zawiera opłaty klimatycznej – 1 euro za dobę za osobę płatne w registraturze przy meldunku.

Transport zorganizowany B P ALEX – tylko dla klientów, którzy wykupią świadczenia za pośrednictwem naszego biura

Transport dodatkowo płatny: Cena przejazdu w obie strony: 200 zł. Cena przejazdu w jedna stronę: 150 zł

Zbiórka: Dworzec Kolejowy - zatoczka przy postoju TAXI – godzina odjazdu: 08:00.

Płatność: zaliczka stanowiąca 10 % ceny płatna przy podpisaniu umowy zgłoszenia. Termin ostatecznej dopłaty: 30 dni przed rozpoczęciem imprezy przy rezerwacjach zawartych wcześniej. Jeżeli podpisanie umowy o udział w imprezie następuje w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, wymagana jest wplata całej należności za imprezę w momencie podpisania umowy zgłoszenia.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. art. 12 o Usługach Turystycznych

Dla zamiejscowych istnieje możliwość dojazdu z LODZI, WARSZAWY autobusem PKS relacji: Zielona Góra - Łódź – Warszawa – Białystok lub z Warszawy autobusami firmy PLUS BUS, ZAK EXPRESS. W tym pociągi czekamy do 09:30 .

Szczegóły oferty i rezerwacje pod numerami telefonów BP ALEX: tel 600826144, 85/6759796

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM „RADON” na Białorusi - Program na 2018

To jeden z większych ośrodków sanatoryjnych w województwie grodzieńskim opodal miejscowości

Dziatlawa - w sosnowy lesie nad brzegiem rzeki Panikwa. Do Grodna 140 km. Po remoncie w 2016 roku.

W sanatorium Radon znajdują się unikalne naturalne źródła wody radonowej, pochodzącej z głębokości 300 m, z zawartością 20 do 60 NCL/1. Wody te nie ustępują wodom radonowym występującym w znanych kurortach Gruzji, Rosji czy Ukrainy. Posiada dwa budynki 8 – piętrowy – gdzie jest wszystko pod jednym dachem i sypialnym budynkiem Nr 2. - dwupiętrowy - 350 m od głównego. W budynku głównym jest stołówka i pijalnia wód leczniczych.

LECZY SIE TU – problemy z układem nerwowym, narządem ruchu, ginekologicznymi. Zatrudnieni lekarze specjaliści – neurolog, ginekolog, pediatra, terapeuta, stomatolog, chorób wewnętrznych, kosmetolog. Można skorzystać z diagnostyki laboratoryjnej i funkcjonalnej.

STOSOWANE USLUGI LECZNICZE – masaże, inhalacje, kąpiele w wodach leczniczych - 14 rodzajów w tym z woda radonowa, podwodny masaż, terapia borowinowa, sucha kąpiel z dwutlenkiem węgla, miejscowa termoterapia, płukanie jelit, terapia ruchowa – ćwiczenia na sali i w basenie, podwodna trakcja kręgosłupa, siłownia, laseroterapia, magnetoterapia, kuracje ziołowe, akupunktura, terapia falami uderzeniowymi, aromaterapia, halo terapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe, terapia pneumo kompresyjna, krioterapia, koktajle tlenowe, Nordic Walking, kosmetologia i wiele innych.

BAZA REKREACYJNO – ROZRYWKOWA; sala koncertowa, sala balowa, dyskoteki, letnie parkiety taneczne, sauny, baseny 72 m.kw.. Wellness drugi 6 x 12 m, salon kosmetyczny, fryzjerski, kawiarnia - Pani Kawa, amfiteatr, boiska do gry w siatkówkę, tenisa, warcaby, szachy, możliwość jazy na nartach, łyżworolkach. Wypożyczalnia sprzętu sportowego – lodzie, katamarany Na miejscu strzeżony parking, kantor, bankomat.

WYZYWIENIE - 2 sale na 450 miejsc w głównym budynku. W jadalni znajduje się ekspres do kawy, elementy bufetu; bar sałatkowy. Posiłki wydawane są na 2 zmiany

# śniadanie – 08:30 – 09:00                           08:45 – 09:15

# obiad – 13:00 – 13:40                                 13:20 – 14:00

# podwieczorek – 16:00 – 16:30                   16:00 – 16:30

# kolacja – 18:15 – 18:45                              18:30 – 19:00 / kefir podawany przy kolacji /

Przybycie pierwszego dnia od godz.. 08:00 – pobyt ostatniego dnia może być do godz. 21;00.

Sanatorium organizuje wycieczki - Zamek w Lidzie, Nieśwież, Mir, Nowogródek, Mińsk i inne.

Pobyty w sanatorium - ilość dni dowolna w miarę wolnych miejsc.

W OKRESIE - 01.01 - 31.05.2018

Ceny - za osobę - przykładowe - 8 dniowe / 7 nocy                                    12 dni / 11 nocy

TWIN ROOM TYP A                                               1180 zł                                               1750 zł

TWIN ROOM TYP A -pawilon Nr 2                        1050 zł                                   1450 zł

TRIPLE ROOM TYP A - pawilon Nr 2        1000 zł                                   1400 zł

SINGLE ROOM – bez balkonu                   1300 zł                                   1900 zł

SINGLE ROOM – TYP A                            1480 zł                                   2150 zł

SUPERIOR                                                   2050 zł                                   3000 zł

MINI SUITE – TYP A                                  2470 zł                                    3650 zł

SUITE                                                                       2450 zł                                   3600 zł

APARTAMENT                                            2550 zł                                   3800 zł

Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi lecznicze -minimum 5 procedur – zgodnie z zaleceniem lekarza sanatoryjnego, ubezpieczenie medyczne AXA.

Cena nie zawiera – transportu, na zamówienie możliwy transport z Białegostoku w obie strony,

Wizy białoruskiej – 150 zł, opłaty klimatycznej obowiązkowej płatnej w rublach białoruskich zależy od długości pobytu, płatnych dodatkowych zabiegów i imprez organizowanych przez sanatorium oraz wycieczek organizowanych na miejscu.

Prosimy o wcześniejsza rezerwacje - dodatkowe informacje - BIURO PODROZY ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

SANATORIUM – „NIEMEN – 72” na Białorusi  PROGRAM na 2018 rok

Sanatorium – zostało otwarte w 1972 roku.  Położone w naturalnym biosystemie – reprezentowanym przez dębowe i brzozowe gaje oraz las sosnowy . W pobliżu rzeki Niemen . Stwarza to ze powietrze nasycone jest zapachem igliwia . Znajduje się 2 km od Grodna .

W sanatorium można leczyć choroby układu – krążenia , pokarmowego , oddechowego  endokrynologicznego .

Sanatorium Niemen – 72 dysponuje 3 budynkami mieszkalnymi , w których może pomieścić 300 osób .

Pokoje 1- , 2 - ,  luxy  -   pokoje 2 osobowe dla 2 osób . Wszystkie pokoje wyposażone są w wygodne meble , TV , węzeł sanitarny , czajnik i naczynia .

Wyżywienie – piec razy dziennie – śniadanie , obiad , podwieczorek , kolacja i na noc kefir . Świeże owoce i warzywa , naturalne soki są zawsze na stole .

ZABIEGI  WYKONYWANE W SANATORIUM:

# - KURACJA PITNA, FITOTERAPIA, HYDROTERAPIA, INHALACJE, FIZJOTERAPIA, GROTA SOLNA, OKLADY BOROWINOWE, PARAFINOWE, OZOKERYTOWE, GALWANOTERAPIA, AKUPUNKTURA, LIMFODRENAZ, CWICZENIA TERAPEUTYCZNE , AREOBIK W WODZIE, TERAPIA UCISKOWA, LASEROTERAPIA, DIAGNOSTYKA

CZAS WOLNY DLA CIEBIE

*  programy rozrywkowe – profesjonalne zespoły , ludowe , koncerty , zabawy taneczne ,  programy

teatralne , wycieczki krajoznawcze , basen / mały  / , sauna , siłownia , sala do gry w siatkówkę , koszykówkę

i tenisa stołowego , plac zabaw dla dzieci .

W sanatorium można otrzymać standardowe leczenie – 5 zabiegów dziennie  , wybrać programy  leczniczeb nlub wypoczywać  - BEZ LECZENIA

PROGRAMY  - PROPONOWANE PRZEZ SANATORIUM  - pobyty  14 dniowe

#       '' BADZ ZDROW '' -     program przeznaczony dla pacjentów z obniżoną odpornością , często się meczą :

- zabiegi  wchodzące do programu – dieto terapia , klimatoterapia , inhalacje , kąpiele – wg.wskazan , masaże ,

aromaterapia , fitoterapia , fizjoterapia , kinezyterapia . Zaleca się wykupić dodatkowe zabiegi  między innymi -

kąpiel węglowa , koktajl tlenowy , kąpiel morska z aromatycznymi olejkami , perlą minerałem .

   Wszystko to poprawi ogólny stan zdrowia , zwiększy zdolności adaptacyjne organizmu .

#   '' ZDROWY ZOLADEK '' - wskazania – przewlekle zapalenia żołądka , gastrouodenty , choroby wątroby ,

pęcherzyka żółciowego , trzustki , chroniczne zaparcia .

- zabiegi – dieto terapia , klimatoterapia , kąpiele  np.; iglasta , walerianowa , jodowo-bromowa lub prysznice:

wznoszący, kąpiel babelkowa ,   leczenie ciepłem , aromaterapia , fitoterapia – na żołądek , żółciopędne , uspakajacie , witaminowe , ćwiczenia fizjoterapeutyczne , fizykoterapia , picie wody mineralnej.

   Proponowane dodatkowe płatne zabiegi – hydromasaż , pakiety blotne  , kapsuła SPA , kąpiele – terpentynowe ,

iglaste ,  aparat do masażu próżniowego / poprawia ruchliwość jelit / , ręczny masaż brzucha , czopek fito .

   Oczekiwany wpływ – zmniejszenie zespołu bólowego , normalizacja trawienia , poprawa apetytu i dobrego samopoczucia .

# '' LEKKI ODDECH '' - program przeznaczony dla pacjentów z zaburzeniami układu oddechowego -

       przewlekle zapalenia oskrzeli , astma oskrzelowa  , rozstrzenie oskrzeli w okresie remisji , typ przedłużonego zapalenia płuc .

Stosowane w programie zabiegi – dieto terapia , inhalacje , masaż klatki piersiowej , fizjoterapia ,

leczenie ciepłem – wosk i ozokeryt , aromaterapia , fitoterapia , grota solna , kąpiele lecznicze -wg.wskazan lekarza , kinezyterapia .

     Oczekiwany wpływ – zmniejszenie głównych objawów choroby – duszność , plwocina , kaszel , zwiększenie

pojemności życiowej płuc , poprawa ogólnego stanu zdrowia .

''  ANTYCELLULIT I  UTRATA WAGI ''  - wskazania zaburzenia metabolizmu tłuszczów , nadwaga , cellulit.

-  stosowanie w programie zabiegi – dieto terapia , hydroterapia – prysznic wznoszący lub wanna z hydromasażem , strefowe masaże , leczenie ciepłem – wosk , ozokeryt , aromaterapia , fitoterapia – witaminy ,

fizjoterapia ,  terapie mechaniczne , kinezyterapia .

        Oczekiwany wpływ – normalizacja wydzielania gruczołów łojowych , poprawa krążenia krwi , poprawa

wyglądu skory , utrata masy ciała .

      Zalecane płatne zabiegi dodatkowe – koktajl tlenowy , sucha kąpiel węglowa , borowina , kapsuła SPA ,

Bioptron , ręczny masaż antycellulitowy , czopek fito , wibroterapia .

'' PROGRAM ANTYSTRESSOWY ''  -  wskazania – stan psychoneurotyczny , autonomiczny zespól dysfunkcji ,

zespól chronicznego zmęczenia .

- stosowane w programie leczenie – dieto terapia , klimatoterapia , kąpiele  - iglasta , walerianowa , jodobromowa  lub hydroterapia – prysznice – wznoszące , aromaterapia , leczenie ziołami , fizjoterapia ,

kinezyterapia .

      Oczekiwania – zwiększona aktywność , witalność , redukcja objawów nerwicowych , znikniecie bólów głowy

drażliwości , poprawa nastroju i snu .

     POBYTY Z LECZENIEM    -   za osobę   -  ilość dni może być dowolna -

                                   08.01 – 30 04.2018     

7 DNIOWE                                                                                      14 DNIOWE

POK – 1 -               900 zl                                                          POK – 1 – 1600 zl

POK – 2 -               800 zl                                                          POK – 2 -  1400 zl

APARTAMENT        950 zl                                                          APRATAMENT  1650 zl

                       01.05 – 15 .06 .2018       21.08 – 24.12.2018

POK – 1 -             950 zl                                                           POK – 1 – 1650 zl

POK – 2 -             850 zl                                                           POK – 2 – 1500 zl

APARTAMENT -    950 zl                                                           APARTAMENT – 1650 zl

                                         16.06 – 20.08.2018

POK – 1 -           1000 zl                                                          POK – 1 – 1800 zl

POK – 2 -            950  zl                                                          POK – 2 -  1650 zl

APARTAMENT    1100 zl                                                           APARTAMENT – 1850 zl

            WYPOCZYNEK W SANATORIUM  BEZ LECZENIA   - ZA OSOBE

08.01 -  30.04.2018  -  7  DNI                                            08.01 – 30.04.2018  -  14 DNI

POK – 1 – 800 zl                                                                     POK – 1 – 1350 zl

POK – 2 -      750  zl                                                              POK – 2 – 1250 zl

APARTAMENT – 850 zl                                                          APARTAMENT – 1450 zl

 

                             01.05.  - 15.06.2018              21.08. - 24.12.2018

7  DNI                                                                                     14  DNI

POK  - 1   -        850 zl                                                             POK -  1  -  1400 zl

POK  - 2  -         750 zl                                                             POK -  1  -  1250 zl

APARTAMENT -  850 zl                                                             APARTAMENT – 1450 zl

       7 DNI                               16. 06 .  -  20. 08.2018                 14  DNI

POK – 1 -         900 zl                                                                POK  -  1  -  1550 zl

POK -  2 -         850 zl                                                               POK  -   2  -  1450 zl

APARTAMENT – 900 zl                                                              APARTAMENT – 1600 zl

SKIEROWANIE  W STANDARDZIE  ZAWIERA:

*  zakwaterowanie w wybranym typie pokoju ,

*  wyżywienie 4 x dziennie  + kefir na noc ,

*  zabiegi lecznicze 5  min. - wg wskazań lekarza ,

*  ubezpieczenie medyczne  AXA .

CENA NIE ZAWIERA -

*  transportu , możliwy  zorganizowany transport ,

*  WIZY BIALORUSKIEJ – 150 zl ,  do 10  dni – na podstawie  VOUCHERA ,

*  opłaty klimatycznej płatnej na miejscu w rublach białoruskich  ,

*  dodatkowo płatnych zabiegów oferowanych przez sanatorium ,

*  wycieczek organizowanych przez sanatorium.

       INFORMACJE I REZERWACJE  -  Biuro Podróży  ALEX     tel  600826144     856759796

mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.            www.alexbp.pl

                  WSKAZANA   WCZESNIEJSZA  REZERWACJA – ZAPRASZAMY  !!!       

Sanatorium „PRALESKA” na Białorusi - program leczenia 2018

Sanatorium Praleska - / SASANKA / to resortowa instytucja ochrony zdrowia, znajduje się 13 km od Wołkowyska, 80 km Grodno. W zielonym masywie lasów, nad jeziorem Lazurne, – w którym woda rzeczna woda miesza się ze źródłami krzemowymi. Wygodne położenie połączonych między sobą budynków pozwala na ulokowanie 120 gości i korzystanie z całej infrastruktury sanatorium. Gosiom oferuje się wygodne 2 osobowe pokoje w 2 piętrowym pawilonie – TV, prysznic, WC,

Umywalka, lodówka, balkon. Koszt pokoju uzależniony od jego kategorii; od Luxow do pokoju II kategorii - / 2+2 /.

Sanatorium zaprasza do wypoczynku i kuracji gdzie można podleczyć - drogi oddechowe, układu naczyniowego oporno-ruchowego i tkanki łącznej oraz układu nerwowego. Indywidualne podejście do każdego pacjenta z uwzględnieniem choroby podstawowej oraz zaburzeń towarzyszących pozwala na wybór indywidualnego programu kuracji z zastosowaniem - kuracji – magnesowo-laserowej, kuracji Elektro-światłem, kąpiele lecznicze, ziołowe i prysznice, kuracje cieplne i borowinowe z zastosowaniem aplikacji parafinowych, borowiny z jeziora Dzikiego oraz borowiny z Jeziora Saki z Krymu, suche kąpiele węglowe, kuracje SPA, halo terapia – zbliżona do klimatu jaskiń solnych, rożne rodzaje masażu - tradycyjny ręczny, masaż sprężonym powietrzem, elektryczny masaż wibracyjny, masaż podwodny, masaż mechaniczny – kuszetka, terapia świetlna z zastosowaniem herbatek ziołowych, aromatoterapii, kąpieli aromatycznych, terapia tlenowa; koktajl tlenowy i współczesna metoda hiperbarycznego utlenienia w komorze ciśnieniowej.  Usługi stomatologiczne.

Diagnostyka - USG, EKG, Echokardiogram - porady kardiologa, neurologa, fizjoterapeuty. Jednym z rodzajów kuracji leczniczej jest gimnastyka i Aqua Aerobik. Ponadto oferuje się ćwiczenia na siłowni, gry i zabawy na sali sportowej, bilard, jazda na rowerach, pływanie łodzią, katamaranem, wędkowanie, jazda na nartach w zimie. Plaza piaszczysta nad jeziorem w słoneczne dni pozwoli na opalanie się i pływanie w jeziorze. Źródłem rozkoszy i zdrowia są pobyty w mini – aquaparku z zastosowaniem rożnych instalacji do masażu wodnego i kąpieli o rożnych temperaturach oraz sauny.

Codziennie czynny sklep usługi solarium, fryzjerskie, gabinetu kosmetycznego. Wieczór można spędzić w kawiarni

„U mądrej sowy”. Skorzystać można z programów rozrywkowych wieczorki taneczne, koncerty, posiedzieć przy ognisku w lesie. Pojechać na wycieczki krajoznawcze – do Wołkowyska i okolic, Grodna, Klasztoru w Zyrowicach, Mir i Nieśwież.

Wyżywienie – 4 x dziennie, na stołówce klimatyzacja w głównym budynku na parterze

# śniadanie       -  09:00 – 09:30,

# obiad              - 13:00  -  13:45,

# podwieczorek    - 16:00 -  16:30,

# kolacja           - 18:30 -   19:15.

Proponujemy pobyty 12 DNIOWE / 11 NOCY - ceny za osobę - ilość dni dowolna w miarę wolnych miejsc.

W OKRESIE - 08.01 - 14.05.2018

POKOJ 2 OSOBOWY – Pawilon sypialny - 1350 zł, ta sama cena dla osób niepełnosprawnych,

POKOJ 2 OSOBOWY - w bloku - 2+ 2 - 1270 zł,

POKOJ 1 OSOBOWY - w bloku - 1450 zł,

LUX -pawilon sypialny 2 pokoje dla 2 os. - 1550 zł.

CENA ZAWIERA - zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, 4 zabiegi dziennie zlecone wg.wskazan lekarza, ubezpieczenie medyczne AXA, przybycie pierwszego dnia o godz. 08:00, wykwaterowanie ostatniego dnia do godz. 20:00.

CENA NIE ZAWIERA - transportu – transport zorganizowany dodatkowo – płatny, opłaty klimatycznej – płatnej w sanatorium

Po przybyciu w rublach białoruskich, wizy białoruskiej – 150 zł, dodatkowych płatnych zabiegów i usług, wycieczek organizowanych przez sanatorium.

TU WYPOCZNIE DUSZA I CIALEM SEDZIWY I MLODZIENIEC, ZAKOCHANY I SAMOTNY!

Zaprasza Biuro Podróży ALEX - tel 600826144, 856759796

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

SANATORIUM „OZIERNY” SPA na Białorusi Program na 2018 rok

Nowoczesne – standard obiektu można porównać do hotelu ****, jest to jedno z najlepszych sanatoriów na Białorusi. Otwarte w 2003 roku, oferuje 390 miejsc noclegowych. Położone nad brzegiem jeziora Białe, w przepięknym sosnowym lesie. Oddalone od Grodna 30 km.

W dwupiętrowych budynkach sypialnych są komfortowe jedno – i dwuosobowe pokoje i apartamenty. Pokoje dla niepełnosprawnych.

Sanatorium oferuje leczenie w zakresie – układu kostno-stawowego i tkanki łącznej, układu oddechowego niedoczynności tarczycy, układu krążenia i chorób ginekologicznych.

Oferowane są następujące usługi medyczne – fizykoterapie, hydroterapie – kąpiele w wodach mineralnych, ziołowe, perełkowe, leczenie ciepłem – okłady borowinowe, parafinowe, ozokerytowe, leczenie światłem - Biotron, laseroterapia, magnetoterapia, krioterapia, elektroterapia: elektroforeza, prądem zmiennym, darsonwalizacja, mikrofalowa terapia rezonansowa, terapia ultradźwiękowa, drenaż limfatyczny, inhalacje, fitoterapia, akupunktura, masaże, suche kąpiele węglowe, aromaterapia, muzykoterapia, kapsuła SPA, hydrokolonoterapia.

Do dyspozycji gości - aquapark – basen, zjeżdżalnie, wodospady, aquapark, sauny – turecka, fińska i rosyjska bania, boisko do piłki nożnej i koszykówki, korty tenisowe, bowling, siłownia, sala fitness, sala Kinowo-koncertowa, dyskoteka z udziałem znanych dyskdżokej, karaoke, programy koncertowe, wspaniały ogród zimowy, bar z bursztynowym koniakiem i wytrawnym winem,  bilard, kijki do Nordic Walking, trasa rolkowa, ścieżki spacerowe.

Przy pobytach od 2 – 5 dni – otrzymacie państwo – zakwaterowanie w wybranym pokoju, wyżywienie 4 x dz.- zabiegi – halo terapia, koktajl tlenowy, pobyt w aquaparku 1 godz. 20 min, korzystać z tenisa stołowego, piłek, szachy, sala sportowa, dyskoteka – 5 x w tygodniu i inne organizowane w tym czasie koncerty.

Przy pobytach od 6 – 11 dni – otrzymać można – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, konsultacja lekarza, zabiegi: elekroleczenie, mechaniczny masaż, kąpiele ziołowe, halo terapia, koktajl tlenowy, codzienny pobyt w aquaparku 1 godz.20 min., korzystanie z inwentarza sportowego – piłki, tenis stołowy, sala – sportowa, dyskoteki, koncerty i inne programy animacyjne.

Pobyty 12 – dniowe -  zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, konsultacja lekarza 3-5 wizyt, hydroterapia – jeden typ -5 zabiegów, leczenie borowina jeden typ – 5 zabiegów,  gimnastyka lecznicza, masaże – jeden rodzaj – 5 zabiegów, elektro - leczenie – dwa rodzaje – 5 zabiegów, terapia dietetyczna – menu do wyboru, fitoterapia - jeden rodzaj – codziennie, pobyt w aquaparku codziennie 1 godz. 20 min, zabiegi lecznicze są przypisywane indywidualnie każdej wypoczywającej osobie, w oparciu o wskazania i przeciwwskazania do leczenia. Ilość zabiegów proporcjonalnie zależy od długości pobytu.

KOMPLEKSOWE PROGRAMY LECZNICZE - # Diabetes – 2  # Zycie bez dna # Zdrowe serce # Zdrowie kobiet #

# Uroda i zdrowie # Program Wellness dla mężczyzn # Zdrowa żywność i kontrola wagi # Joy of Motion #

CENY - w terminie od 10.01.- 23.03.2018 za osobę - ilość dni może być dowolna

5 dni / 4 noce                         10 dni / 9 nocy                       12 dni / 11 nocy

SINGLE 1os.

1250 zł                                    2300 zł                                    3200 zł

STANDARD 1os. pawilon 5 ,6

1100 zł                                               2100 zł                                   2800 zł

TWIN 2os. pawilon nr 4

1000 zł                                   1950 zł                                   2300 zł

TWIN-DOUBLE 2os pawilon 6

1020 zł                                   2080 zł                                   2450 zł

TWIN-DOUBLE 2os pawilon 5

950 zł                                      1750 zł                                   2100 zł

STUDIO 2os. - pawilon 3 i 4

1200 zł                                   2300 zł                                   2750 zł

FAMILY ROOM 2 pokoje dla 2os.

1180 zł                                               2250 zł                                   2690 zł

FAMILY ROOM 2 pokoje dla 2os. pawilon 7

1300 zł                                   2570 zł                                   3100 zł

LUX - 2 pokojowy 2 os. pawilon 5 i 6

1450 zł                                   2800 zł                                   3350 zł

- wille nr 1, 2 , 3

Dostawka dla dziecka w 1 pokoju

500 zł                                     950 zł                                     1130 zł

Dostawka dla dziecka w 2 pokojowym

550 zł                                     1080 zł                                   1300 zł

WYBRANE PLATNE ZABIEGI – ceny podane w rublach bialoruskich w celach informacyjnych – ceny mogą się zmieniac: USG – od 5,92 , oklady parafinowo-ozykierytowe – od 8,95 , kąpiel lecznicza od 8,65, kąpiel mineralna od 4,56, halo terapia od 6,02, aplikacje borowinowe od 8,02, darsonwalizacja – od 4,13, prysznic Szarko od 5,41,  akupunktura – od 14,21 , inhalacje od – 3,10 , karboksyterapia – zastrzyki gazowe od – 12,10 , koktajle tlenowe od – 1,67 , hydroterapia okrężnicy od – 39,48 , krioterapia miejscowa od -4,60 , terapia laserowa od -5,10 , magnetoterapia od – 3,20 , masaż od – 6,19 , termoterapia w kapsule SPA – od 14,02 , terapia pneumo kompresyjna od – 8,10 , podwodna trakcja kręgosłupa od – 30,10 , podwodny masaż natryskowy od -15,54 , leczenie światłem od – 2,54 , sucha kąpiel z dwutlenkiem węgla od – 9,28 , terapia ultradźwiękowa od 3,41 , EKG – od 4,36 .  W spisie jest 116 procedur .

CENTRUM  SPA w  OZIERNYM oferuje:

*  Masaż – głowy , stop , klasyczny

*  Kapsuła SPA  okłady , wirowanie

*  Pillingi całego ciała , twarzy

*  Terapia kamieniami

* Sauny -  ruska bania , hammam turecki , łaźnia fińska , tropikalny prysznic , sauna na podczerwień

RYTUALY SPA  -  #  Wodorosty  #  Znakomity bursztyn  #  Sakrament El Hierro  #  Miesiąc miodowy  # 

#  Odmłodzenie  #  Bajka z Karaibów #  Perla Hokkaido  #  The Treasure of Zanzibar  #  Anty-stres  #

#  Redukcja wagi  #  Zdrowie i łatwość  -na nogi  #  Trzy glony  #

         WYZYWIENIE  - niestandardowe  w jadalni klimatyzacja , ekspres do kawy – posiłki dla wczasowiczów

na jednej zmianie

***   śniadanie        09;00  -  10;00 ,

***   obiad              13;00  -  14;00 ,

*** podwieczorek   16;00  -  16;30 ,

***  kolacja             18;30  -  19;30 ,

 BAZA  - rekreacyjna – sportowa -  parking , bilard , kręgle, basen – 550 m , park wodny – 946 m , kiosk pokój do prasowania , wynajem – lodzi ,katamaranów , rowerów , nart , rolek , rakiety , piłki , szachy , warcaby , plaza – kabiny do przebierania się

parasole , solarium , hokej na powietrzu , kort tenisowy , kort stołowy , siłownia , letnie parkiety taneczne ,

sala taneczna , boisko sportowe , kawiarnia .

Skierowanie zawiera -#  zakwaterowanie w wybranym typie pokoju , #  wyżywienie 4 x dzienne ,

#  zabiegi lecznicze wg.wskazan lekarza  , #   ubezpieczenie KL i NWW  - AXA .

Cena nie zawiera – wizy 150 zl , do 10 dni bez wizy , opłaty klimatycznej , płatnych dodatkowych zabiegów i

wycieczek organizowanych przez sanatorium , transportu , na zyczenie organizujemy przewoz do sanatorium .

      INFORMACJE I RZERWACJE   -

Biuro Podróży ALEX    -      tel 600826144      856759796       mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   www.alexbp.pl

PROGRAM - SANATORIUM „ZEMCZUZYNA” - na BIALORUSI

Sanatorium znajduje się w parku nad brzegiem rzeki Niemen - 3 km od Grodna. Unikatowość sprawia ze można nazwać go uniwersalnym, z pożytkiem dla zdrowia mogą spędzać tu czas - goście starsi, pary małżeńskie, młodzież i dzieci. Wykwalifikowany personel przeprowadzi kompleks procedur ogólnie wzmacniających oraz profilaktycznych.

Leczy się tutaj - choroby układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, niedoczynność tarczycy, schorzenia żołądkowo-jelitowe, układu kostno-stawowego - w tym stawów. Leczenie wszystkich chorób przeprowadza się w okresie remisji – wskazane zabranie ze sobą kart informacyjnych.

Polecany jest minimalny pobyt 12 – 14 dni, pełny cykl – 21 dni. Możliwy jest wypoczynek przez dowolna ilość dni. Popularne są „weekendy” - które przewidują wypoczynek zdrowotny wciągu 3 dni. / Wtedy nie trzeba wizy białoruskiej – możliwy pobyt bez wizy 10 dni - na podstawie Voucheru.

Sanatorium posiada 150 miejsc.Po rekonstrukcji w 2014 roku składa się z 3 pawilonów - 2 z nich to budynki mieszkalne – „Zemczuzyna” 4 pietra i „Zdrowie” 5 pięter wyposażone w windy – pawilon zabiegowy - 4 piętrowy bez windy - budynki połączone są galeria – korytarzem ogrzewanym. Do dyspozycji 1 -, 2 -, 3 -, i 4 – oraz apartamenty. Przytulne - wygodnie pokoje zagospodarowane z TV, pełny węzeł sanitarny, suszarka do włosów czajnik bezprzewodowy, lodówka, sejf, nowe meble, lampki nocne kolo każdego łóżka. Wszystkie pokoje z balkonami.

W nowym obiekcie pokoje dodatkowo wyposażone w klimatyzacje. Posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych – w pokoju tym jest przewidziane miejsce do odpoczynku osoby towarzyszącej

Dla tych, którzy cenią sobie niezależność – proponujemy nowa, komfortowa wille - idealna dla całej rodziny. W willi jest sypialnia, gabinet z wersalka, salon z kominkiem, 2 łazienki, kuchnia / pełne wyposażenie /, bilard z pokojem wypoczynkowym, basen i sauna, balkon, grill na podwórku, parking.

Goście mogą korzystać na terenie obiektu z – kawiarni, basenu 13 m x 15 m, sauny fińskiej i ruskiej bani siłowni, bilardu, tenisu stołowego, szachów, placu do gry w koszykówkę, siatkówkę, jest boisko hokejowe, wypożyczalnia rowerów, rolek, w pokoju dziecięcym można zostawić dzieci pod opieka wychowawcy, dziecięce miasteczko na terytorium, sala taneczna, sala Kinowo-koncertowa, sala konferencyjna, bezpłatny parking, autobus bezpłatny do miasta / Grodno /.

Organizowane są wycieczki krajoznawcze, wieczory tematyczne i zajęcia animacyjne.

BAZA LECZNICZA – proponuje zabiegi w strefie SPA – „kapsuła Noe-Q Professional”, Lofting bezkontaktowy, krioterapie, halo terapie, fitoterapie, terapie pneumatyczna „Limfo mat”, hydrokolonoterapie, laseroterapie, magnetoterapie, wszystkie rodzaje masażu, kąpiele perełkowe, fito sole, tlenowe, galwaniczne, prysznice lecznicze, leczenie borowinowe, okłady parafino-ozokerytowe, inhalacje, leczenie stomatologiczne.

KAPIELE LECZNICZE; kąpiele siarczane, jodowo-bromowe, kąpiele węglowe, solankowe, biszofitowe, morskie, walerianowe, serdecznikowe, iglaste, szałwiowe, terpentynowe, reglanowe, 4 – komorowe, 2 komorowe, wirowe, kontrastowe, perłowe, z masażem wodnym, aromatyczne, mleczne, czekoladowe, z siemieniem lnianym, z fikokoncentratem, z wodorostami i kąpiele tlenowe.

PRYSZNICE LECZNICZE – Szarko, wschodzące, cyrkulacyjne, prysznic „VICHY”, podwodny masaż, prysznic kaskadowy na basenie, szkocki i kontrastowy.

LECZENIE BOROWINA – elektroborowina, galwano-borowina, ogólna borowina, okłady z borowiny.

APARATOWA FIZJOTERAPIA - ELEKTROLECZNICTWO I MAGNETOTERAPIA – galwanizacja, elektroforeza, stymulacja elektryczna, interferencyjna, fluktuoryzacja, darsonwalizacja, ultrasonoterapia, amplipulsterapia, diadynamoterapia, elektroanalgezja, elektrosen, magnetoterapia, induktotermia, mikrofalowa rezonansowa terapia, mikrofalowa terapia – EHF, UFH, SMV.

SWIATLOLECZNICTWO – podczerwone napromieniowanie, chromoterapia, laseroterapia.

WIBRACJA I ULTRADZWIEK - Ponaddźwiękowa terapia, Ultrafonoforeza, Pressoterapia.

INHALACJE – lekowe, olejowe, ługowe, z woda mineralna, ziołowe.

TRAKCYJNA TERAPIA – suche wyciąganie kręgosłupa.

LECZENIE GAZEM - suche kąpiele węglowe.

MASAZE – leczniczy masaż klasyczny, strefowy masaż klasyczny, ogólny masaż dziecięcy, limfodrenaz, wibromasaz, wibrotrakcyjny, masaż antycellulitowy.

KOLOPROKTOLOGIA – przemywanie jelit, hydrokolonoterapia, nawadnianie jelit.

TERMOTERAPIA – parafinoterapia, ozokierytowa terapia, krioterapia / ogólna /, termo leczenie / sauna, łaźnie /, leczenie w kapsule SPA.

FIZJOTERAPIA – lecznicze pływanie, gimnastyka lecznicza, mechanoterapia, gimnastyka oddechowa, skandynawskie chodzenie - nordic walking, terenoterapia, hydrokolonoterapia, treningi rowerowe.

ALTERNATYWNE METODY LECZENIA – aromaterapia, soko - leczenie, fitoterapia, tlenowy koktajl, autohemoterapia / wg wskazań /, homeopatia, hydromasaż bezkontaktowy, wilgotne okłady.

Przy pobycie 12 dniowym na leczeniu – można otrzymać - masaż / 4 – 5 zabiegów /, elektroleczenie - 6 – 7 zabiegów, leczenie ciepłem – mogą być okłady, borowina – 5 – 6 zabiegów, kąpiele lecznicze – 4 – 5 zabiegów, 5 – inhalacji, halo terapia – 5 zabiegów, fitoterapia lub tlenowy koktajl, basen i sauny – 6 – 7.

Klimatoterapia, poranna gimnastyka codziennie, picie wody mineralnej, spacery w terenie.

PROGRAMY INNOWACYJNE

 • „KOREKCJA WAGI” - pod opieka stalą lekarza dietetyka,
 • „SPREZYSTOSC SKORY” - usuwa obwisłość, podnosi sprężystość i elastyczność skory. Profilaktyka przedwczesnego starzenia się.
 • „UZDROWIENIE UKLADU MIESNIOWEGO” – zdjęcie napięcia mięśniowego, zmniejszenie bólu i skurczów po intensywnych obciążeniach. Stymulacja procesów metabolizmu i lipazy. Mobilizacja sil obronnych organizmu.
 • „DETOKSYKACJA SKORY” - odnowienie, oczyszczenie i nawilżanie skory. Poprawa mikro cyrkulacji krwi. Dodaje skórze miękkości i elastyczności.
 • „ANTYCELLULITOWY” - zmniejszenie objętości stref problemowych, zmiękczenie i wyrównanie skory, poprawa nastroju i stymulacja energii życiowej.
 • „NORMALIZACJA SNU” - podniesienie, jakości odpoczynku podczas snu, odnowienie biorytmów, zdjęcie napięcia, poprawa samopoczucia fizycznego. Podniesienie odporności na stresy. Głęboka relaksacja fizyczna i psychiczna.
 • PROGRAMY DLA DZIECI - od 3 – 5 lat i 6 – 16 lat.

Wolny czas można wypełnić wyjściem do Grodzieńskiego Teatru Dramatycznego, Filharmonii, na występy artystyczne, wieczory tematyczne - prowadzone przez sanatoryjnych animatorów.

PRZYKLADOWE POBYTY SANATORYJNE OPLATY ZA OSOBE W WYBRANYM POKOJU

POBYTY 7 DNIOWE

POKOJ 1 OSOBOWY                                 1100 zł

POKOJ 2 OSOBOWY                                 1000 zł

LUX – 2 POKOJOWY                                 1200 zł

POBYTY 12 DNIOWE

POKOJ 1 OSOBOWY                                 1650 zł

POKOJ 2 OSOBOWY                                 1550 l

LUX – 2 POKOJOWY                                 1880 zł

RODZINNY - 2 POKOJE dla 4 osób          1550 zł

SIEROWANIE ZAWIERA:

# zakwaterowanie w wybranym pokoju,

# wyżywienie 4 x dziennie wg zamawianego menu,

# zabiegi lecznicze zgodnie z zaleceniem lekarza sanatoryjnego - brak ograniczeń minimum 5 zabiegów,

# ubezpieczenie Kl i NWW.

CENA NIE ZAWIERA

- transportu, organizujemy transport na życzenie,

- wizy białoruskiej - jak pobyt do 10 dni wystarczy Voucher - / wiza – 150 zł /

- opłaty klimatycznej – płatnej w rublach białoruskich,

- dodatkowo płatnych zabiegów,

- wycieczek organizowanych przez sanatorium.

WYPOCZYNEK W TYM SANATORIUM POMOZE TWOJEMU ORGANIZMOWI NABRAC SIL WITALNYCH I ENERGII DO ZYCIA - ZAPRASZAMY

Biuro Podróży ALEX

tel. 600826144, 85/6769796

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

SANATORIUM ''PORECZE'' na Białorusi  - PROGRAM 2018

Znany i popularny ośrodek zdrowotny na Białorusi . Położony  jest w sosnowym lesie nad brzegiem jeziora Dairy , otoczony iglastymi i liściastymi lasami pełnych grzybów . Doskonale miejsce do wypoczynku i leczenia przez cały rok . Ośrodek jest ogrodzony zajmuje obszar 10 ha znajdują się trzy budynki hotelowe , lecznica , basen kryty  - może przyjąć 320 osób . Sanatorium te położone niedaleko kurortu w Druskiennikach . Podstawowym leczeniem jest wykorzystanie przyrodniczego źródła wody średnio mineralizowanej słabo radonowej zawierającej chlorek, potas, wapń, magnez, jodynę i brom. Woda ta jest analogiczna do źródeł wody w Druskiennikach. Jest skuteczna w leczeniu wielu chorób układu trawiennego, normalizuje działalność wątroby, wydzielanie żółci z woreczka żółciowego, reguluje procesy trawienne w jelitach. Leczy się także choroby układu kostno-stawowego, tkanki łącznej, choroby układu oddechowego, endokrynologicznego w tym cukrzyce.

Proponowanie leczenie to; - stosowanie wody mineralnej do picia i kąpieli, światłolecznictwo, elektroterapia, leczenie borowina, inhalacje, hydroterapia, akupunktura, bursztyno-aromaterapia z chodzeniem po drobnych kamykach bursztynu, sejsmoterapia, leczenie ziołami, tlenoterapia, leczenie próżnia,

COLONOHYDROTERAPIA / płukanie jelit /, masaże ręczny i segmentowany, leczenie pijawkami, kapsuła SPA, karboksyterapia – zastrzyki gazowe. TERMOLECZENIE – okłady parafinowe, ozykerytowe, borowinowe, a także wykorzystanie maseczek z gliny czy czekolady.  BALNEOTERAPIA – to kąpiele; perełkowe, mineralne, jodobromowe, z roślin iglastych, z lawenda, terpentynowe, z wyciągiem kasztanowca końskiego, prysznic Szarko, rosnący, krążący, masaż podwodny.

       Ośrodek Piękna i Zdrowia – proponuje zabiegi SPA – wskazanie przy zaburzeniach metabolizmu po traumach narządu ruchu, chorób serca, po stresach emocjonalnych, dla stymulacji układu odpornościowego. W gabinecie kosmetologicznym – masaże, oczyszczanie i nawilżanie twarzy.

Zabiegi SPA – dla pielęgnacji rożnych typów cery z wykorzystaniem maseczek, okłady na stawy

Z glonów samorozgrzewajacych się i inne.

KRIOTERAPIA – ma wpływ na poszczególne części ciała i skory człowieka. Wskazana jest w chorobach jak alergia, łuszczyca, w chorobach narządu ruchu w deficycie odpornościowym.

HORYZONTLNE WYCIAGI KREGOSLUPA W WODZIE, CENTRUM MEDYCYNY CHINSKIEJ /

Lekarz pobierał praktyki w Pekinie – refleksoterapia może być skuteczna w leczeniu nadwagi i

Nie tylko.  GIMASTYKA W BASENIE, ponadto korzystać można z jacuzzi, sauny fińskiej, sauny z sola, hammamu tureckiego.

                 Do dyspozycji gości – bilard, basen, sala koncertowa, dyskoteka, zabawy ludowe, wypożyczalnia – lodek wędek, rowerów, salon fryzjerski, płatny parking.

         Sanatorium organizuje wycieczki – zwiedzanie Grodna, Majątku w Korobczycach, Klasztoru w Zyrowicach, zamków w Mirze, Nieświeżu, Nowogródku.

DO WYBORU POBYTY W SANATORIUM ‘‘ PORECZE '' Z LECZENIEM NA 10 DNI I 14 DNI POBYTOWYCH:

                                   TERMIN     01.01  -  31.05.2018   - z leczeniem

10   DNI POBYTU   CENA ZA OSOBE  -                             14 DNI POBYTU ZA OSOBE

POK   -  2  - OSOBOWY W BLOKU  - 1280 zl                           POK – 2 – OS. W BLOKU  - 1700 zl

POK  -  2  - OSOBOWY -budynek nr 2, 3  -  1450 zl               POK  - 2  - OS. budynek nr 2,3 – 1950 zl

POK  -  1  - OSOBOWY – w bloku             -  1600 zl               POK  - 1 – OS. w bloku      - 2100 zl

POK  -  1  - OS. TYP '' A ''                         -  1750 zl               POK  - 1 – OS. TYP '' A ''   - 2300 zl

2 POKOJOWY 2 OSOBOWY                       -  1700 zl               2 POKOJOWY 2 OSOBOWY – 2250 zl

                        POBYTY  WYPOCZYNKOWE BEZ LECZENIA    10 I 14 DNIOWE

                              TERMIN    01.01.   -    31.05.2018

POK – 2 – OS.  W  BLOKU        -  1000 zl                              POK – 2 – OS. W BLOKU     -  1320 zl

POK – 2 – OS.  W  BLOKU        -  1100 zl                              POK -  2 – OS. W BLOKU     -  1440 zl

POK – 1 – OS.  TYP '' A''          -  1330 zl                              POK -  1 -  OS.  TYP ''A''      -  1760 zl

2 POKOJOWY 2 OSOBOWY      -  1280 zl                              2 POKOJOWY 2 OSOBOWY  -  1700 zl

SKIEROWANIE ZAWIERA:

#  zakwaterowanie w wybranym pokoju ,

#  wyżywienie 4 x dziennie ,

#  zabiegi lecznicze 5 min. zgodnie z zaleceniem lekarza ,

#  ubezpieczenie KL i NWW AXA .

CENA NIE ZAWIERA:

*   transportu  ,  na życzenie możliwe jest zorganizowanie dojazdu w obie strony ,

*   wizy białoruskiej – koszt  150 zl ,

*   opłaty uzdrowiskowej  w rublach białoruskich – wysokość zależna od długości pobytu ,

*   dodatkowo płatnych zabiegów oferowanych przez sanatorium ,

*   wycieczek organizowanych przez sanatorium .

            INFORMACJE I REZERWACJA   - BIURO PODROZY  ALEX

TEL 600826144      856759796     mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      www.alexbp.pl

Sanatorium „ENERGETYK” na Białorusi - PROGRAM na 2018 rok

Położenie: Nad brzegiem zbiornika wodnego w malowniczym lesie sosnowym – powiatu wołkowyskiego - 50 km od Grodna, około 30 km od Wołkowyska. Posiada bazę leczniczo-rehabilitacyjna o europejskim standardzie.

Kuracjusze kwaterowani są w pokojach 1, 2 i apartamentach są tez rodzinne domki – wszystkie z balkonami nowocześnie umeblowane – z TV, łazienka, WC, prysznic – czajnik bezprzewodowy.

W wolnostojącym budynku – restauracja sanatoryjna, wyżywienie 4 x dziennie – duży wybór dan, sałatki i warzywa w formie szwedzkiego stołu.

Profile leczenia – choroby układu krążenia, układu kostno-stawowego, układu nerwowego, choroby urologiczne i ginekologiczne.

Usługi lecznicze, które są w cenie – przypisuje lekarz - ilość procedur zależy od stanu zdrowia i długości pobytu.

HYDROTERAPIA - kąpiele – ziołowe, perełkowe, mineralne, terpentynowe, prysznice – Szarko, cyrkulacyjne, kaskadowe, basen,

CIEPLOLECZNICTWO – borowina, okłady parafinowo-ozokerytowe, okłady ziołowe.

SWIATLO – ELEKTRO – LECZENIE – ultradźwięki, galwanizacja, laseroterapia, magnetoterapia, amplipulsterapia, elektroforeza, bioptron, darsonwalizacja.

INHALACJE – z zastosowaniem ziół, olejków, wody mineralnej.

MASAZE – ręczne.

CWICZENIA GIMNASTYCZNE.

USLUGI PLATNE - masaż podwodny, sauny – rosyjska, turecka, fińska z lodem, beczka cedrowa, kapsuła SPA, kąpiele kwasowęglowe, krioterapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe! Leczenie pijawkami, usługi dentystyczne, USG, EKG, halo-terapia, masaże mechaniczne jak; fotele czy kuszetki zabiegi lecznicze od 08:30 – 17:00.

BAZA REKEREACYJNO-ROZRYWKOWO-SPORTOWA  to

- 2 baseny - wodospady, gejzery, sala widowiskowa na 220 osób, gabinet kosmetyczny, fryzjerski, sala taneczna, kawiarnia, sala sportowa – pod krytym dachem, siłownia, bilard, tenis stołowy, zagospodarowana strzeżona plaża, wypożyczalnie rowerów, lodek, sanek, nart, kije do chodzenia.

Sklep spożywczy, bank, kantor, pralnia samoobsługowa, parking.

PROGRAM DNIA:

- 07:00 – 08:15 – poranna gimnastyka,

- 08:30 – 09:00 – śniadanie,

- 08:30 – 16:00 – wizyty u lekarzy, konsultacje,

- 13:00 – 13:30 – czas na obiad,

- 16:00 – 16:30 – popołudniowa przekąska,

- 16:15 – 18:00 – czas na odpoczynek lub wydarzenia sportowe,

- 18:30 – 19:00 – czas na kolacje,

- 19:00 – 23:00 – wydarzenia kulturalne, rozrywkowe – programy muzyczne, koncerty, dyskoteki itd.

- 23:30 - IDE SPAC!

WYCIECZKI – proponowane przez sanatorium najczęściej do; Grodna, Brześcia, Klasztoru w Zyrowicach,

Nad brzegami rzeki Rossi i Wołkowyska, Puszczy Białowieskiej i wiele innych / płatne /.

CENNIK NA 2018 ROK – za osobę.

POBYTY 7 – DNIOWE                                           POBYTY 14 – DNIOWE

POK – 1 - 1500 zł                                                     POK – 1 – 2950 zł

POK – 2 - 1250 zł                                                     POK – 2 – 2300 zł

Apartamenty – 1800 zł                                              Apartamenty – 3400 zł

- ceny w trakcie roku kalendarzowego mogą się zmieniać.

Skierowanie zawiera -

* zakwaterowanie w wybranym pokoju,

* wyżywienie 4 x dziennie,

* zabiegi lecznicze zgodne z zaleceniem lekarza sanatoryjnego – minimum 5 procedur,

* ubezpieczenie KL i NWW – Firmy AXA,

CENA NIE ZAWIERA:

- transportu, na życzenie organizujemy transport w obie strony,

- wizy białoruskiej - łączny koszt 150 zł,

- opłaty uzdrowiskowej – płatnej w sanatorium w rublach białoruskich,

- płatnych dodatkowo zabiegów leczniczych,

- wycieczek organizowanych przez sanatorium.

Kwaterowanie w sanatorium na podstawie Voucheru Biura Podróży ALEX.

Sanatorium ENERGETYK cieszy się dużą popularnością - prosimy o wcześniejsze rezerwacje 

ZAPRASZAMY!

tel 600826144, 85/6759796

mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl