Turystyka zdrowotna

SANATORIUM „PLISSA”- na Białorusi 2018

Sanatorium „PLISSA” - to jeden z najnowszych i najbardziej komfortowych - obiektów sanatoryjnych na Białorusi.

Ten kompleks uzdrowiskowo-sanatoryjny - znajduje się w województwie Witebskim - 21 km od Głębokiego 65 km od Połocka, 186 km do Mińska. Wybudowany w stylu pałacowo-parkowym - oddany do użytku w 2016 roku. Położony nad brzegiem polodowcowego, głębokiego czystego jeziora Plissa. Otoczony lasem sosnowo - liściastym. Park leśny zajmuje 24 ha – są tam ścieżki spacerowe, ławki do kąpieli słonecznych, plaża, przystań dla lodzi rekreacyjnych, katamaranów i kajaków, oraz miejsca do wędkowania. Kompleks jest ogrodzony i strzeżony.

Sanatorium otrzymało Błogosławieństwo Cerkwi Prawosławnej - Główny Budynek zbudowany jest na planie Krzyża Św. Eufrozymy Połockiej. Na miejscu jest Czasownia. 70 km od wioski Plisa znajduje się największa świątynia prawosławna - KATEDRA POLOCKA oraz KLASZTOR - SPASO – JEWGELINIEWSKI.

Sanatorium ma własne ujęcia wód mineralnych i pokłady borowin. Podziemna woda mineralna pitna „PLISSA” - o malej mineralizacji / chlorek – siarczan – wapniowo – sodowy /. Wskazana do picia w – przewlekłych zapaleniach żołądka, przewlekłych zapaleniach okrężnicy i jelit, przewlekłych chorobach wątroby i dróg żółciowych, przewlekłych

Mineralna podziemna woda balneologiczna „PLISS” - ma podwyższona zawartość siarczanu i wapnia oraz znaczne ilości bromu.

Są czterokrotnie większe wartości niż wody w Druskiennikach czy w Birsztanach na Litwie. Stosowana jest do użytku zewnętrznego – głownie w kąpielach - wskazana w chorobach układu nerwowego, kostno – stawowego, układu oddechowego, krążenia, w schorzeniach urologicznych, w ginekologii oraz chorobach skórnych.

Borowina z jeziora o nazwie „PLISSA” - jej aktywność biologiczna ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i absorpcyjne – wzmacniają procesy metaboliczne. Ma wpływ na podstawowe funkcje i systemy życiowe organizmu – takie jak oddychanie, krążenie, metabolizm i wydalanie. Ekspozycja ludzkiego układu odpornościowego na „błoto” pomaga aktywować mechanizmy obronne organizmu

Wskazania do leczenia - zaburzenia układu kostno – stawowego i tkanki łącznej, zapalenia kaletki, zapalenia szpiku, skolioza. Zaburzenia obwodowego układu nerwowego – nerwobóle, zapalenia nerwu, zapalenia korzeni nerwowych. W chorobach kobiecych - przewlekle procesy zapalne, dysfunkcje jajników. Choroby męskich narządów rozrodczych – niepłodność, zapalenia jader, zapaleniach gruczołu krokowego, najądrza, zaburzenia erekcji. W układzie oddechowym – częste przeziębienia.

Sanatorium „PLISSA” - oferuje trzy programy pobytowe

I - OGOLNY PROGRAM ZDROWIA - ten program sanatoryjny wskazany jest w zaburzeniach metabolicznych, otyłości, w zespole chronicznego zmęczenia, przy nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy, zapaleniach przewlekłych oskrzeli, zaburzeniach przewodu pokarmowego zapaleniach trzustki. Obecnie większość ludzi żyje w ciągłym stresie, powoduje to huśtawkę nastrojów, utratę zainteresowania życiem, chronicznym zmęczeniem. Grupa wysokiego ryzyka obejmuje mieszkańców dużych miast - zwłaszcza tych, którzy stale są pod stalą presja w pracy. Wśród chorób predysponujących do manifestacji choroby - są choroby przewlekle, infekcje wirusowe i złe warunki środowiskowe.

Zespól przewlekłego zmęczenia zazwyczaj objawia się:

* bezsennością w nocy i sennością w ciągu dnia,

* słabe mięśnie,

* postępujące zmęczenie,

* częste przeziębienia,

* dramatyczne wahania nastrojów – od apatii do niepokoju,

* zapominanie i roztargnienie,

* światłoczułość i wrażliwość audio,

* spadek aktywności umysłowej.

Ilość dni pobytu jest dowolna – tu program do 10 dni – skierowanie obejmuje – zakwaterowanie w pokoju wybranej kategorii, wyżywienie 3 x dziennie – szwedzki stół, podstawowa konsultacja lekarska, zabiegi lecznicze za dodatkowa oplata wg wskazań lekarza sanatoryjnego pobyty w strefie basenów i saun, picie wody mineralnej.

II - PROGRAM TERAPEUTYCZNY NR 1 - dotyczy leczenia chorób układu kostno – stawowego. Pobyty od 10 dni i więcej.

Po urazach chrząstki, uszkodzeniach stawów, z osteochondoza kręgosłupa, osteoporoza, moczanowym zapaleniem stawów, osoby z endoprotezami i inne. Celem programu jest wzmocnienie procesów metabolicznych w tkankach stawowych w celu złagodzenia zespołu bólowego i wzmocnienia tkanki kostnej a także w zapobieganiu osteoporoz. Oczekuje się poprawy samopoczucia, złagodzenie bólu i poprawę ruchomości stawów.

W usługę wchodzi – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 3 x dziennie szwedzki stół, konsultacje lekarza i ułożenie programu leczenia, wizyta u ortopedy i neurologa - zabiegi medyczne:

# okłady ozokerytowe i parafinowe,

# hydroterapia – kąpiele w wodach mineralnych, cztero – komorowe wanny lub natryski – z kontrastem ciśnieniowym, galwaniczne, prysznice Charcota.

# terapia borowinowa; okłady ogólne i lokalne, kąpiele z woda mineralna + borowina,

# masaże – ręczne i mechaniczne,

# elektroterapia – SMC, DDC, elektroforeza, terapia ampli-pulsacyjna, ultradźwięki, laseroterapia magnetyczna,

# Combiowa elektroforeza próżniowa,

# leczenie farmakologiczne,

# ćwiczenia gimnastyczne – indywidualne i grupowe,

# karboksyterapia – 1 strefa,

# fitoterapia,

# Nordic Walking, siłownia,

# pobyty w strefie basenów i saun.

III – PROGRAM TERAPEUTYCZNY NR 2 - program przeznaczony jest przy pobycie nie mniej jak 10 dni lub więcej. Dotyczy zaburzeń układu rozrodczego u kobiet. Stosuje się w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych i niepłodności, po przebytych zabiegach operacyjnych. Sanatorium „PLISSA” - jest wyposażona w nowoczesna bazę diagnostyczna i lecznicza do kompleksowego badania i leczenia

Oferuje szeroki wachlarz zabiegów, wybranych indywidualnie przez wykwalifikowanego ginekologa dla każdego pacjenta w zależności od rodzaju zaburzeń.

Usługi medyczne:

# diagnostyka; badania lekarskie, kolposkopia, USG, wymazy, badania hormonalne i inne,

# konsultacje specjalistów,

# hydroterapia – kąpiele, prysznice,

# ablution pochwowy lub tampony lecznicze,

# fizjoterapia: darsonwalizacja, galwaniczne, elektroforeza, terapia ampli-pulsacyjna, dożylna magnetyczno – laserowa obróbka laserowa, laseroterapia kawitacyjna, działanie laserem magnetycznym przez skore, terapia ultradźwiękowa,

# masaż ginekologiczny,

# pływanie w basenie,

# sauny – rosyjska, fińska i hammam turecki,

# fitoterapia,

Te dwa programy terapeutyczne - lecznicze – są tworzone na zasadzie „ALL INCLUSIVE” - wykorzystując lokalne źródła wód mineralnych i pokłady borowin, – które w połączeniu o najnowocześniejszy sprzęt do fizjoterapii i profesjonalizm personelu medycznego – mogą przynieść ulgę i poprawić stan zdrowia wypoczywających.

UWAGA – zakupienie programu „all inclusive” - w zakresie wszystkich indywidualnych zabiegów leczniczych zaleconych przez lekarzy dla każdego klienta - jest zlecane z uwzględnieniem jego stanu zdrowia i wyników badan - maksymalnie - 5 – 6 podstawowych zabiegów leczniczych dziennie.

Podejście do leczenia – „all inclusive” nie jest standardem w innych sanatoriach i jest wyjątkowa okazja do poprawy zdrowia w sanatorium „PLISSA”

Pięciopiętrowy kompleks mieszkalny zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku w pokojach - 1, - 2, apartamentach i pięciu willach. Pokoje wyposażone są: umywalki, prysznice, WC, bidety, Wi-Fi, suszarki do włosów, telefony, klimatyzacje.

Dla wygody gości wszystkie budynki połączone są galeriami. Wszystkie budynki posiadają windy oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Kompleks sanatoryjny ma komfortowa prywatna plaże, molo z lodżiami i katamaranami do aktywnego wypoczynku na wodzie, tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Wieczorem można brać udział w programach rozrywkowych w kawiarni, salach gier lub na otwartym patio z widokiem na jezioro.

Wyżywienie typu szwedzki stół - w budynku restauracyjno – stołówkowym – dwie sale na 100 miejsc. Na jedna zmianę. W godzinach

# śniadanie                 09:00 - 10:00,

# obiad                       13:00 - 14:00,

# kolacja                     19:00 - 20:00,

Przykładowe ceny płatnych usług medycznych w rublach białoruskich - USG – od 5 e, kąpiele w wodach mineralnych od 3 e, wanna sucha kwasowęglowa od 6 e, darsonwalizacja od 4 e, lecznicze prysznice od 1 e karboksyterapia – gazowe zastrzyki od 5 e, krioterapia lokalna od 4 e, laseroterapia od 2 e, magnetoterapia od 5 e, podwodny masaż od 10 e, ultradźwięki od 4 e. Konsultacja lekarz ginekologa od 7 euro, inni specjaliści to – ortopeda – traumatolog, terapeuci, neurolodzy i inni.

Basen - 3 e / 1 godz.

CENY - ZA DOBE:

POKOJ - 1 OSOBOWY - SINGLE - 235 zł

POKOJ - ZA 2 OSOBY - DOUBLE / TWIN - 420 zł

POKOJ - 2 OSOBOWY - STUDIO - 500 zł

POKOJ - 2 OSOBOWY - DOUBLE ATRIUM - 460 zł

2 POKOJOWY - 2 OSOBOWY - SUITE - 495 zł

2 POKOJOWY - 2 OSOBOWY - SUITE ATRIUM - 550 zł

3 POKOJOWY - DLA 4 OSOB - APARTAMENT - 900 zł

Możliwość zakwaterowania – dzieci 20 e / doba, młodzież – 25 e, miejsce dodatkowe dla osoby dorosłej 40 e.

Możliwość kwaterowania w kottedzach - 2 i 5 piętrowych. - Jedna osoba – doba – 490 zł, za 3 osoby - 1350 zł.

Skierowanie nie zawiera:

& transportu, istnieje zamówienie transferu za dodatkowa oplata,

& opłaty klimatycznej - płatnej po przyjeździe w sanatorium w rublach białoruskich,

& płatnych dodatkowych zabiegów i usług medycznych czy imprez i wypożyczania sprzętu sportowego,

& wizy białoruskiej - 150 zł,

INFORMACJE I UWAGI:

- przyjazd pierwszego dnia od godziny 14:00, wyjazd ostatniego dnia o godz. 12:00.

- czas na Białorusi zima + 2 godz., latem + 1 godz. Waluta rubel białoruski, główne drogi płatne – przy własnym transporcie,

- ważny paszport minimum 6 miesięcy,

Prosimy o wcześniejsza rezerwacje - Zaprasza Biuro Podróży ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl / FIREFOX /.

Sanatorium SPUTNIK na Białorusi

Położenie: obwód miński / 160 km od Mińska/, 18 km od miejscowości Miadel, 100 m od j. Narocz.

Sanatorium: oddane do użytku w 2006 r. Posiada dwa budynki 7- piętrowe z winda na 295 miejsc. W jednym z nich znajduje się baza zabiegowa, wodo lecznica z basenem, stołówka. W drugim budynku znajduje się kawiarnia, bar, sala kinowo-koncertowa, centrum SPA. Wszystkie pokoje maja dostęp do Wi-Fi.

Zakwaterowanie od godz.13:00 w dniu przyjazdu, wykwaterowanie ostatniego dnia do godz. 11:00

Pokoje: 1- osobowe, 2- osobowe oraz pokoje typu Pól Lux i Lux komfortowo wyposażone.

Wyżywienie: 4 x dziennie z możliwością diet nr. 5, 9, 10, 15 lub wyżywienie wegetariańskie. Jadalnia znajduje się na II piętrze budynku mieszkalnego.

Atrakcje: koncerty estradowe, wieczorki taneczne, przyjacielskie spotkania z kuracjuszami sąsiednich sanatoriów / Narocz, Priozierny /, rozgrywki sportowe, warcaby, szachy, bilard, rowerowe wycieczki.

Wycieczki: do Mińska, do Połocka, po Naroczańskiej Krainie.

Leczenie: baza zabiegowa znajduje się w budynku sanatoryjnym.

Gabinety diagnostyczne:

Kliniczno-biochemiczne laboratoria / biochemiczny analizator A15 /

Kliniczne laboratoria / Hematologiczny analizator AcT Diff /

Rentgenowski gabinet / Skaner wysokiej klasy Hitachi EUB 5500 /

Ultradźwiękowej diagnostyki / Stress-test- system ergonomiczny na bazie EKG /

Funkcjonalnej diagnostyki / Spirograf /

Elektrokardiografii / elektrokardiograf /

Gabinety lecznicze:

Akupunktury, ginekologiczny z zabiegami, inhalacji, laseroterapii, gimnastyki leczniczej, magnetoterapii,

Masażu aparatami, masażu ręcznego, leczenia ozokerytowo-naftalinowego, swiatloleczenia / Biotron /, suche wanny kwasowęglowe / Reaboks /, cieploleczenia, fitoterapii, siłownia / przyrządy do ćwiczeń siłowych,

Ścieżki do biegania /, stomatologiczny, terapeutyczny.

Pobyty minimum 12 / 11 nocy Pobyty dowolne

Rodzaj pokoju

Okres cenowy

01.05 – 30.09. 2018

Pokój 1- osobowy 2450 zł

Pokój 2- osobowy 2100 zł

2 pokojowy 2-osobowy Pól Lux 2750 zł

2 pokojowy 2-osobowy Lux 2980 zł

Cena zawiera:

* zakwaterowanie w wybranym pokoju

* wyżywienie 4 x dziennie

* zabiegi lecznicze do 4 dziennie zlecone przez lekarza sanatoryjnego, w zależności od wieku i stanu zdrowia kuracjusza

* podatek VAT

* ubezpieczenie medyczne firmy AXA do 20 000 Euro

Dopłaty i informacje:

Transport własny  organizujemy na życzenie

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń Niezbędna Zielona Karta na samochód.

Oplata meldunkowa ok. 15 $ + taksa klimatyczna 3 % wartości skierowania – płatne w sanatorium

Wizy białoruskie – 150 zł. Dokumenty do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe, wniosek wizowy.

Dokumenty należy złożyć w biurze 14 dni przed wyjazdem.

Świadczenia zaczynają się śniadaniem w dniu przyjazdu i kończą kolacja w dniu wyjazdu lub do uzgodnienia.

Do sanatorium przyjmowane są dzieci od 3 lat

Przyjazd do sanatorium do godz. 12:00 – wyjazd do godz. 11:00

Czas lokalny: + 1h

Waluta białoruska: rubel białoruski /BYR/      -       Ceny mogą ulec zmianie za pobyty sanatoryjne 

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje miejsc

Biuro Podróży ‘’ALEX’’ - tel 600826144   85/6759796   mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM „BIALA RUS” SPA /NAROCZY NA BIALORUSI

Położenie: sanatorium „Bielaya Rus” - znajduje się w miejscowości Narocz w Parku Narodowym

Narocznskim województwo Mińskie. Sanatorium otoczone jest mieszanym lasem iglasto-lisciastym, 450 m od jeziora Narocz. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo – naczyniowego, schorzeń układu pokarmowego oraz układu kostno – stawowego. Baza terapeutyczna sanatorium wyróżnia się obecnością tak ważnego naturalnego czynnika leczniczego jak wody mineralne – siarczan – chlorek – sod. Oferuje rożnego rodzaju zabiegi, w tym terapie błotna, hirudoterapie, refleksoterapie, krioterapie, terapie ruchowa – gimnasta lecznicza, Rebox, kąpiele z woda mineralna, perełkowe, terpentynowa, węglowe, z tlenkiem torfu, z czekolada, suche wyciąganie kręgosłupa – Ormed Professional, zabiegi borowinowe, zawijania z parafiny i ozokerytu, masaż podwodny, karboksyterapia – zastrzyki gazowe i wiele innych zabiegów.

Doświadczeni specjaliści zawsze udziela fachowej pomocy i konsultacji w rożnych kwestiach, w uzdrowisku są tacy specjaliści jak: lekarz dentysta, lekarz akupunkturzysta, lekarz terapeuta, lekarz diagnostyki ultrasonograficznej. Kompleksowe programy medyczne:

# Anty-stress - 5 dni, # Diagnostyka – 5 dni, # Zdrowy powrót – 5 dni, # Zdrowe serce – 5 dni, # Jasne nogi

- 5 dni, # Łatwe oddychanie – 5 dni.

        Goście mogą zatrzymać się w dwuosobowych i jednoosobowych przytulnych pokojach w głównym budynku lub w małych willach wyposażonych we wszystko, co jest potrzebne do komfortowego pobytu. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni, w której oferowane są zdrowe posiłki dietetyczne, a także posiłki w formie szwedzkiego stołu. W jadalni znajduje się kuchenka mikrofalowa i ekspres do kawy. Posiłki na jednej zmianie -

     # Śniadanie  -  09:00 – 09:30

     # Obiad       -  14:00 – 14:45

     # Podwieczorek 17:00 – 17:30

     # Kolacja      - 19:00 – 19:30

               Rozwinięta infrastruktura pomoże Ci się dobrze zabawić – można skorzystać z sauny, popływać w basenie – 862 m kwadratowe, grac w tenisa, bilard. Wypożyczyć łódkę, katamaran lub rower. W uzdrowisku odbywają się programy rozrywkowe i taneczne, koncerty, zawody sportowe. Na terenie kawiarnia, bar.   Można wybrać się na wycieczki do Połocka, Postaw lub podróżować po regionie Narocz. Sanatorium: 301 miejsc. Pokoje 1-osobowe, 2-osobowe oraz pokoje Lux. W pokojach: łazienka, WC, lodówka, telefon, czajnik, TV.

Wodolecznictwo: własne ujecie wód mineralnych: Wanny: mineralno-perelkowe, terpentynowe, ziołowe, kwasowęglowe, 4 – komorowe, 2-komorowe. Natryski: szarko, cyrkularne, wschodzące. Borowiny: zawijania borowinowe i aplikacje borowinowe. Stosowanie ozokerytu i parafiny. Plukanie jelit. Drenaz limfatyczny. Krioterapia. Gimnastyka lecznicza: indywidualna i grupowa. Magnetoterapia. Iglorefleksoterapia. Terapia manualna. Masaże: ręczny, podwodny, aparatem. Leczenie światłem. Fizykoterapia. Suche wanny Rebox. Fitoterapia. Aromatoterapia. Apiterapia / pszczoły /. Termoterapia w Spa – kapsule. Akupunktura. Siłownia. Stomatologia. Kompleks wodny z elementami Aquaparku / 862 m 2 /.

Zabiegi wykonywane codziennie od godz. 08:00 – 21:00

Sport: korty tenisowe odkryte, stoły do ping-ponga, bilard, sprzęt sportowy.

Płaza: zagospodarowana - prysznice, wypożyczalnia ludek i katamaranów, kajaków.

Ceny w Płn. od osoby za 12 dni

Rodzaj pokoju

Okres cenowy

01.06 – 30.09.2018

Pokój 1- osobowy / TV, lodówka, telefon, czajnik,

WC, łazienka /

2500 zł

Pokój 2-osobowy / WC, łazienka, lodówka,

Czajnik, telefon TV

2480 zł

Pokój 1-osobowy Pol Lux /TV, lodówka, telefon,

Czajnik, WC, łazienka /

2700 zł

Pokój 2-osobowy Pól Lux / WC, łazienka,

Lodówka, czajnik, telefon, TV /

3000 zł

2 pokojowy 2-osobowy Lux / WC, łazienka,

Lodówka, czajnik, telefon, TV, żelazko /

3500 zł

Cena zawiera:

Zakwaterowanie w wybranym pokoju

Wyżywienie 5 x dziennie

Zabiegi lecznicze do 4 dziennie, zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji, w zależności od wieku i

Stanu zdrowia kuracjusza

Podatek VAT, ubezpieczenie medyczne firmy AXA

Informacje i dopłaty:

Transport własny

Zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Niezbędna Zielona Karta na samochód dla osób podróżujących własnym transportem.

 Taksa klimatyczna 3% wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjeździe

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty do wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe,

Wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć w biurze podróży 14 dni przed wyjazdem

Czas lokalny: + 1h

Waluta: rubel białoruski /BYR/

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje

Biuro Podróży ‘’ALEX’’ tel 600826144 85/6759796 mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   www.alexbp.pl

Sanatorium „NAROCZ” na Białorusi

Położenie: rejon Mińska, nad jeziorem Narocz. Teren Parku Narodowego.

Zabudowa: 2 budynki mieszkalne połączone przejściem z baza leczniczo-diagnostyczna – proponujemy zakwaterowanie w Budynku Nr 2 – 2 piętrowy po kapitalnym remoncie o podwyższonym standardzie.

Pokoje: 1-, 2-osobowe oraz 2 pokojowe luxy z łazienkami, l - WC, TV, lodówka

Wyżywienie: 4 x dziennie z możliwościowa wyboru diet

Usługi: bar, klub, wieczorki taneczne, dyskoteki, bilard

Leczone schorzenia: choroby układu krążenia, choroby układu pokarmowego: refluksy, chroniczne choroby żołądka i dwunastnicy w stadium remisji, po zabiegach operacyjnych nie wcześniej niż po 6 miesiącach, chroniczne hepatyty, drogi żółciowe i woreczek w stadium remisji, trzustka w remisji, ciśnienie I i II stopnia

Gabinety diagnostyczne: stomatologii, ginekologii, laboratorium kliniczne i biochemiczne

Gabinety lecznicze: fizjoterapii, leczenia ciepłem, borowina, psychoterapii, laseroterapii, iglorefleksoterapii, gimnastyki, masażu, hypertermoterapii, płukania jelit, aromatoterapii, inhalacji, solarium oraz szeroko rozbudowana baza wodolecznictwa – wanny, natryski, podwodne masaże, basen, sauna

Pobyty - 12 – dniowe

Rodzaj pokoju                                   Okres cenowy /za osobę

08.01. – 15.06.2018               16.06.- 20.08.2018                 21.08.2018 – 07.01.2019

POK – 1 – 2.300 zł                POK - 1 – 2600 zł                  POK– 1 - 2350 zł

POK– 2 - 1650 zł                   POK – 2 - 1790 zł                  POK – 2 - 1650 zł

LUX - 2800 zł                                   LUX - 3250 zł                                   LUX - 3000 zł

Cena zawiera:

* zakwaterowanie w wybranym pokoju

* wyżywienie 4 x dziennie z możliwością wyboru diet

* zabiegi lecznicze do 4 dziennie zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji, w zależności od wieku i stanu zdrowia kuracjusza

* ubezpieczenie medyczne firmy AXA do 30 000 Euro

Informacje i dopłaty:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód – opłaty drogowe na Białorusi – główne drogi - obowiązkowa

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Taksa klimatyczna - wartość 1 usd za dzień za osobę w rublach białoruskich – płatne w sanatorium po przyjeździe

Wiza dodatkowo płatna. Dokumenty do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe, wniosek wizowy.

Dokumenty należy złożyć w biurze podróży 14 dni przed wyjazdem.

Zakwaterowanie od godz. 14:00, wyjazd godz. 12:00 – od kolacji 1 dnia do obiadu ostatniego – chyba ze kuracjusz chce inaczej,

Czas lokalny: + 1h Waluta: rubel białoruski /BYR/

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje

Biuro Podróży ‘’ALEX’’

tel – 600826144   856759796

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    www.alexbp.pl        ZAPRASZAMY !

SANATORIUM „PRIOZIERNY”- na Białorusi PROGRAM na 2018 rok

Położony jest w Narodowym Parku Naroczańskim – wśród mieszanego lasu – do jeziora Narocz – 400 m . ekologicznie czystej okolicy posiada dwa własne  źródła wody mineralnej w składzie zbliżona do wód mineralnych w Druskiennikach . 100 km od Wilna , do Mińska 150 km , około 600 km od Warszawy. Po kapitalnym remoncie w 2014 roku . W kompleks wchodzą trzy budynki -„Prioziernyj”, „Lazurnyj”, Lecznica – połączone galeria , oraz wille zwane leśnymi domkami.

Komfortowo wyposażone pokoje  – 1 -, - 2 - , oraz apartamenty . W każdym pokoju TV , węzeł sanitarny , lodówka , Wi-Fi .  W willach trzy pokoje komfortowo wyposażone .

W sanatorium leczy się – choroby – układu kostno – stawowego , tkanki łącznej , układu  pokarmowego , z zakresu endokrynologii , urologii , ginekologi , choroby krwi , stomatologii .

Baza lecznicza bardzo nowoczesna – wykorzystuje się tradycyjne i nowoczesne metody leczenia  - oferują ponad 100 zabiegów leczniczych . Z nowoczesnych zabiegów to ; ozonoterapia , krioterapia karboksyterapia , terapia próżniowa , udarowo-falowa . Tradycyjne ; leczenie wodami mineralnymi  rożne kąpiele lecznicze – perełkowa, terpentynowa , leczenie borowinowe , elektroterapia , leczenie ciepłem , masaże , halo terapia , wyciąganie kręgosłupa , Hydroterapia – płukanie jelit , leczenie pijawkami , gimnastyka lecznicza , limfodrenaz , fitoterapia , mechanoterapia – zajęcia na siłowni .

Sanatorium proponuje rożne formy wypoczynku

#  Centrum SPA  i odnowy biologicznej ,

#  basen z kompleksem łaźni – fińska , rosyjska bania , turecki hammam , lodowy pokój ,

#  2 bary – kawiarnie ,

#  klub taneczny ,

#  miejsce do opalania – aerosolarium .

Pobyty przy standardowych pobytach od 7 dni , proponuje się 12 dni. Można przyjechać na weekendy , proponowane są 6 dniowe programy lecznicze – jak :

''Korekcja figury'', ''Zdrowe plecy'', ''Sen Posejdona'', ''Zegnaj Zmęczenie'' ,”Energia bez granic '' nawet 2 dni '' Ekspresowy wypoczynek '', '' Bajka dla dwojga '' , ''Akupunktura '' i wiele innych .

Przy pobycie – 12 dni – można otrzymać – kąpiele lecznicze , inhalacje , lecznicza gimnastyka ,ręczny masaż , leczenie ciepłem – mogą być okłady borowinowe , ozykerytowe , parafinowe ,elektroleczenie , dieto terapia , terenoterapia i konsultacja lekarza sanatoryjnego – ułożenie programu leczenia.

Zabiegi codziennie od godziny 08:00 – 18:30.

Wyżywienie w formie szwedzkiego stołu  - w godzinach

*   śniadanie -     08:30 – 10:00 ,

*   obiad       -     13:30 -  15:00 ,

*   podwieczorek 16:30 – 17:00 ,

*   kolacja     -     18:30 – 20:00 ,

drugie śniadanie – dla cukrzyków – 11:30 – 12:30 .

Dzieci przyjmowane od 5 lat , leczenie od 15 lat.

POBYTY LECZNICZE W OKRESACH - CENY ZA OSOBE

7 dniowe                                                        12 dniowe

05.01. - 30.04.2018                                       01.11. - 22.12.2018

POK -2 -  1350 zl                                          POK – 2 -   2250 zl

POK -1 -  1480 zl                                          POK – 1 -   2430 zl

LUX     -   1820 zl                                         LUX  -        3250 zl

POBYTY - WYPOCZYNKOWE – Bez leczenia

POK – 2 -  1130 zl                                         POK – 2 -   1830 zl

POK – 1 -  1270 zl                                        POK – 1 -   2070 zl

LUX -        1600 zl                                        LUX -         2900 zl

                                       01.05 . - 31.05.2018

        7 dniowe                                                                            12 dniowe

POK – 2 –   1550 zl                                                                 POK – 2 - 2250 zl

POK -  1 -   1750 zl                                                                 POK  - 1 –2900 zl

LUX  -         2250 zl                                                                 LUX  -      3700 zl

                                 WYPOCZYNEK -  Bez leczenia

POK  - 2 -  1300 zl                                                                POK – 2 -  2150 zl

POK  - 1 -  1600 zl                                                                POK – 1 -  2650 zl

LUX    -      1950 zl                                                                LUX  -       3250 zl

                     01.06 . - 29.06. 2018   i     21.08. - 31.10.2018

POK  - 2 -  1650 zl                                                                POK – 2 -  2750 zl

POK  - 1 -  1950 zl                                                                POK – 1 -  3250 zl

LUX     -     2350 zl                                                                LUX -        3900 zl

                        WYPOCZYNEK  -  Bez leczenia

POK – 2 – 1400 zl                                                               POK – 2 -  2300 zl

POK – 1 – 1750 zl                                                               POK -  2 – 2850 zl

LUX       -  2100 zl                                                               LUX -         3500 zl

INFORMACJE   I  REZERWACJE  - BIURO PODROZY  ALEX    -   TEL 600826144   856759796

mail ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      www.alexbp.pl

                                                         

SANATORIUM „SOSNOWY BOR” na Białorusi - program 2018

Sanatorium Sosnowy Bor – znajduje się na terytorium Molodecznogo powiatu – do Mińska 40 km. Otoczone jest sosnowym lasem. W odległości 1 km znajduje się sztuczne jezioro z kaskadami, fontannami – wokół jeziora i kanału – znajduje się park wodny, składający się z 7 wysepek połączonych wiszącymi mostami – tu znajduje się plaża i przystań wodna dla lodzi i katamaranów. Terytorium wynosi 18 ha – teren ogrodzony. Sanatorium posiada trzy budynki mieszkalne – Główny - 5 piętrowy, Nr 2 - 3 piętrowy, Nr 3 - parterowy. Pokoje 1 – os. w budynku głównym i Nr 2 - prysznic, umywalka, WC, balkon, mini lodówka, TV, czajnik. Pokój 2 osobowy – wyposażony podobnie.

Leczy się tu – choroby układu krążenia, układu pokarmowego, układu oddechowego, układu kostno-stawowego, układu nerwowego i z zakresu ginekologii.

Woda mineralna z odwiertu 337 m – całkowita mineralizacja 2,26, pH 7,5 – 8,8 – chlorek siarczanu – sodu – wapnia - stosuje się do kąpieli, picia, inhalacji. Lecznicza borowina z jeziora Dzikiego - do okładów, kąpieli błotnych.

Usługi lecznicze – kąpiele lecznicze – 10 rodzajów – kąpiele mineralne, perełkowa, aromatyczne, walerianowe, terpentynowe, radonowe.

Wyciąganie kręgosłupa pod woda w pionie – metoda opadania pod własnym ciężarem, leczenie borowina – okłady, kąpiele, okłady z ozokerytu i parafiny, masaż – ręczny i mechaniczny, hydromasaż, podwodny masaż, masaż kamieniami, hydroterapia – nawadnianie jelit woda mineralna, terapia tlenowa, koktajle tlenowe, terapia ozonem, terapia światłem, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia, pijawki – hirudoterapia, grota solna - wyłożona blokami białej i czerwonej soli, sala gimnastyczna, siłownia, fitoterapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe, terapia pneumo kompresyjna, sucha kąpiel z dwutlenkiem węgla, terapia ultradźwiękowa, ćwiczenia fizyczne na sali i w basenie, basen – 7x 7 m. kaskady, sauna fińska, psychoterapia, elektrosen, bursztynowa komnata, lecznicza stomatologia.

Posiłki wydawane są w 2 salach w budynku Głównym na parterze – można skorzystać z mikrofalówki, w formie bufetu przekąski. Posiłki dla gości wydawanie są na jednej zmianę w godzinach”

# SNIADANIE - 08:30 - 09:00,

# OBIAD – 13:00 – 13:45,

# PODWIECZOREK – 16:00 – 16:15,

# KOLACJA - 18:00 - 18:45 + KEFIR,

Na terenie można skorzystać z wypożyczalni – lodek, katamaranów, rowerów, do tenisa, szachy, rolki, łyżwy, piłki, plaża z kabinami, rzeka Rybczanka -opodal sanatorium, bilard, kawiarnia – bar / 16:00 – 00:00 /, sala taneczna, kinowa, plac zabaw dla dzieci.

Wycieczki organizowane przez sanatorium – zamki Białorusi – Nieśwież, Mir, Do Witebska, Mińska, Mogilowa, Połocka, Słonim – Zyrowice, Molodeczno, Grodna i inne.

Wybierając 14 dniowy pobyt w sanatorium można otrzymać – następujące zabiegi i usługi – kąpiele lecznicze – kąpiele radonowe -płatne dodatkowo 1 wana od 4,56 byn, leczenie borowina, inhalacje, lecznicza gimnastyka, masaż, siłownia, picie wody mineralnej, fizjoterapia, fitoterapia, terenoterapia, pobyty na basenie, konsultacja lekarza – ułożenie programu leczenia, w przypadku zachorowania – leczenie, stomatologia – przy nagłym ostrym bólu zęba.

Pobyty – ilość dni dowolna w miarę wolnych miejsc.

CENY W OKRESIE 01.01.-31.05.2018 - 12 DNI / 11 NOCY / za osobę /

POKOJ 2 - OSOBOWY - 1600 zł

POKOJ 1 - OSOBOWY - 1950 zł

Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi zlecone wg. wskazań lekarza, ubezpieczenie medyczne AXA. świadczenia od 08:00 pierwszego dnia do 20:00 ostatniego dnia.

Cena nie zawiera – transportu, możliwość zorganizowania, opłaty klimatycznej, opłaty za wycieczki i dodatkowo płatne zabiegi wizy białoruskiej – 150 zł.

INFORMACJE I REZERWACJE BIURO PODROZY ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

SANATORIUM „ALESIA” na Białorusi - 2018

Sanatorium Alesia znajduje się w regionie Iwanowo w województwie brzeskim – na Polesiu. Położone jest nad brzegiem jeziora Zavyshansky otoczone lasem, który rozciąga się na dziesiątki kilometrów.

Na terenie sanatorium znajdują się – kioski, sklepy, bar – kawiarnia, dyskoteka, sala taneczna, pralnia, salon fryzjerski, kosmetyczny, parking strzeżony, basen – 80 m i sauna, siłownia, plaża, wypożyczalnie rowerów, drogowych i wodnych, lodzi i katamaranów.  Posiada cztery budynki mieszkalne - pokoje jasne, przytulne i komfortowe rożnych kategorii.

Przeznaczone do kwaterowania – 1, 2, 3 i 4 osób.  W każdym pokoju znajduje się; TV, lodówka, zestaw ręczników, w pokojach kategorii „double” są czajniki, żelazka i komplet naczyń. Wszystkie pokoje typu hotelowego z toaleta i łazienka.

Sanatorium ALESIA – posiada nowoczesna bazę medyczna, która łączy zarówno tradycyjne metody leczenia, jak tez najnowsze techniki stosowane w sanatoriach i leczeniu uzdrowiskowym.

Szeroka gama zabiegów ma na celu leczenie i profilaktykę chorób układu – nerwowego, układu mięśniowo - szkieletowego i tkanki łącznej, układu krążenia i oddechowego.

Proponuje się następujące usługi medyczne; ELEKTROTERAPIA – galwanizacja, elektroforeza, hydrometryczne łaźnie czterokomorowe, DYNADAMOTERAPIA – terapia Ampli pulsem, terapia interferencyjna, elektroterapia prądy pulsacyjne o niskiej częstotliwości, darsonwalizacja, terapia ultrafioletowa, magnetoterapia, TERAPIA SWIATLEM – oznaczanie biodosomu, całkowita ekspozycja ultrafioletowa, nad obrotowe napromienianie laserem, naświetlanie magneto laserem, aparat Bioptron, kąpiel z elektrolitem.

WPLYW CZYNNIKOW NATURY MECHANICZNEJ – terapia ultradźwiękowa, ultraforeza, lokalna baroterapia, hiperbaryczne natlenianie – komora ciśnieniowa - OxyHealth, terapia pneumo kompresyjna, kinezyterapia, karboksyterapia.  HYDROTERAPIA – prysznice – cyrkulacyjne, wznoszące, masaż prysznicem, wanny z hydromasażem, wibrujące, kąpiel perełkowa, BALNEOTERAPIA – kąpiele mineralne – chlorek sodu, jodek-

Brom, bischofit itp., kąpiele aromatyczne, z białą i żółtą terpentyna, z ekstraktem iglastym, z tlenkiem torfu, kąpiel mineralna / kwas węglowy /.  TERMOTERAPIA – zastosowanie parafiny, ozokerytu, procedura elektro -mud przy użycia prądu stałego lub pulsacyjnego, okłady z borowiny – czarna, zielona, ogólna termoterapia w kapsule SPA.  MASAZE – głowy, twarzy, karku, pleców, lędźwi, stawu biodrowego, kręgosłupa, masaż stop i łydek, terapia kamieniami.

Oferowane są kompleksowe siedmiodniowe programy odnowy biologicznej – ANTY-STRESS – SMUKLA FIGURA – ZDROWE DZIECKO i wiele innych. Opracowana metodologia przyjmowania zabiegów medycznych

W ramach programów ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, nerwowy, poprawia samopoczucie i zwiększa odporność organizmu na stres.

Sanatorium oferuje cztery posiłki dziennie na trzech salach, w jadalni kuchenka mikrofalowa, klimatyzacja.

Posiłki wydawane na jednej zmianie w godzinach;

# śniadanie                 08:30 – 09:10,

# obiad                       13:30 – 14:30,

# podwieczorek          17:00 – 17:30,

# kolacja                     19:00 – 19:40 + kefir.

Sanatorium oferuje wycieczki do Pińska, Brześcia, Puszczy Białowieskiej, i okolicy.

Ceny za dobę /za osobę - pokój - 1 osobowy - 140 zł. Pokój – 2 os. - 130 zł - ceny do 10.06.2018

Pobyty na dowolna ilość dni - pierwszego dnia od godziny 08;00, do ostatniego dnia do godziny 20:00.

CENA ZAWIERA - zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi zlecone.

Przez lekarza sanatoryjnego, ubezpieczenie medyczne.

CENA NIE ZAWIERA - transportu, wizy białoruskiej 150 zł,

INFORMACJA I REZERWACJA Biuro Podróży ALEX tel 600826144 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM – „BERESTIE” na Białorusi PROGRAM 2018 rok

Sanatorium – położone nad jeziorem Rogozieńskie - które połączone jest kanałami z jeziorami Białe, Czarne i Tajemnicze. Sanatorium otoczone jest lasem iglasto-liściastym z unikalnym rezerwatem biosfery i rezerwatem krajobrazowym „Pribuzskoe Polesie” W sercu Polesia. Zajmuje 22 ha, teren ogrodzony, strzeżony. Może przyjąć 360 gości.

Gośce kwaterowani są w 2 budynkach - Nr 1 - 2 piętrowy – pokoje – prysznic, WC, umywalka, TV, balkon, lodówka, czajnik.  Budynek Nr 2 – 11 piętrowy - balkon, wanna, WC, umywalka, TV, suszarka do włosów, lodówka, czajnik.

Przyjmuje się na leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacje osoby dorosłe i dzieci - z chorobami układu oddechowego, sercowo – naczyniowego, mięśniowo – szkieletowego, nerwowego, a także z zakresu ginekologii.  Własne wody mineralne - woda o zasoleniu 18 gram na litr – używana w basenie, kąpielach leczniczych, inhalacji, do płukania i balsamów. Woda o zasolenie około 6 gram do użytku wewnętrznego.

Lecznicze błoto – 2 rodzaje - z jeziora Dzikiego – powiat dziatlawski i szlam siarczkowy z jeziora Saki z Krymu. Masaże – ręczne, mechaniczne, kąpiele lecznicze, elektroleczenie, laseroterapia, magnetoterapia, aromaterapia, halo terapia, krioterapia miejscowa, terapia fala uderzeniowa, kąpiele suche dwutlenkiem węgla terapia ultradźwiękowa, terapia ruchowa, mechanoterapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe, pijawki, akupunktura, terapia kompresyjna, koktajle tlenowe, całkowita termoterapia w kapsule SPA, podwodny masaż, elektroborowina, basen – 25 m x 8 m, sauny. Irygacje pochwy, psychoterapia, usługi stomatologiczne i kosmetyczne i inne.

Można wykonać badania w laboratoriach klinicznych i biochemicznych, USG, EKG, Holter, Spirometria,

W budynku nr 1 - stołówka - sale. Posiłki dla wczasowiczów wydawane są na 2 zmiany:

I zmiana                                                                     II zmiana

* śniadanie                 08:00 – 08:30,                        * śniadanie                 09:15 – 09:45,

* obiad                       12:50 – 13:45,                        * obiad                       14:15 – 15:00,

* podwieczorek          16:30 – 16:40,                        * podwieczorek          16:00 – 16:50,

* kolacja                     18:00 – 18:30,+ kefir             * kolacja                     19:15 – 19:45 / + kefir

Baza – rekeracyjno – sportowa - plaża strzeżona, wypożyczalnia lodek i katamaranów, rowerów, sanek, nart i inne, siłownia, sale sportowe

I taneczne, dyskoteki, kino, bar, fryzjer, bilard, strzeżony parking, pokój do prasowania, apteka, sklep spożywczy, kantor, koncerty, zawody sportowe, wędrówki piesze po okolicy, Wi-Fi, wycieczki krajoznawcze.

08 . 01 - 14 . 06 . 2018 - ceny za osobę – można zamówić dowolna ilość dni pobytu

Programy z leczeniem standardowym

7 dni / 6 nocy                                                            14 dni / 13 dni

POK – 2 os, - 1000 zł                                                                       POK – 2 os - 1800 zł

POK – 3 os, - 1000 zł                                                                       POK – 3 os - 1800 zł

POK – 1 os, - 1150 zł                                                                       POK – 1 os, - 2100 zł

LUX – 1300 zł                                                                                  LUX – 2400 zł

Pobyty wypoczynkowe - bez leczenia - ilość dni może być dowolna

w okresie 08 . 01 . - 14 . 06 . 2018

7 dni / 6 nocy                                                            14 dni / 13 nocy

POK – 2 os. - 900 zł                                                                         POK – 2 os. - 1650 zł

POK – 3 os. - 850 zł                                                                         POK – 3 os. - 1550 zł

POK – 1 os. - 1050 zł                                                                       POK – 1 os. - 1950 zł

LUX – 1050 zł                                                                                  POK – 1 os. - 1950 zł

Cena zawiera - zakwaterowanie wg wybranego typu pokoju i programu leczenia zabiegi lecznicze - min. 5 zabiegów, wyżywienie 4 x dziennie, ubezpieczenie AXA.

Cena nie zawiera – transportu, możliwość zorganizowania przejazdu na zamówienie, wizy białoruskiej, do 10 dni - wjazd na podstawie vouchera – obowiązkowo paszport, opłaty klimatycznej min. 8 euro – do max. 20,30 – płatne

W rublach białoruskich – oplata zależy od długości pobytu, dodatkowo płatnych zabiegów oferowanych przez sanatorium, wycieczek organizowanych przez sanatorium.

INFORMACJE I REZERWACJE - Biuro Podróży ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

Sanatorium „BUG'' na Białorusi - PROGRAM 2018 ROK

Położenie: obwód brzeski, /30 km od Brześcia/, rejon zabinkowski, nad brzegiem rzeki Muchawiec. Jedno z największych uzdrowisk na Białorusi . Znajduje się w strefie '' Pine Collection 'wykorzystuje naturalne piękno i sile natury. Stworzono unikalna bazę do promocji zdrowia i rekreacji.

Wizytówka jest czyste środowisko , wysokiej jakości usługi medyczne i indywidualne podejście do każdego kuracjusza

Sanatorium BUG - może przyjąć 500 osób. Jedno z największych całorocznych uzdrowisk na Białorusi. Posiada 4 budynki mieszkalne, administracji, wodolecznictwa, stołówki, bazy zabiegowej, wszystko pod jednym dachem.

Pokoje: 1-, 2- osobowe, pokoje typu Lux. Wyposażenie pokoi: łazienki z prysznicem, TV, radio. W pokojach pól lux, lux dodatkowo: wanny w łazienkach, czajnik elektryczny, lodówka.

Wyżywienie: 4 x dziennie

Profil leczenia: choroby układu krążenia,  oddychania, układu kostno-miesniowego,  układu pokarmowego, tkanki łącznej,

Baza medyczna  - oferuje usługi – aromatyczne , kapiele -wanny lecznicze - 13 rodzajow – perełkowe , z bischofitem , infrared , kriosaune , beczkę cedrowa , leczenie światłem , leczenie ciepłem , zabiegi galawnoborowiny  i aplikacje z borowiny , okłady parafinowo -ozokerytowe ,  masaż ręczny  i mechaniczny , / próżniowy , masaż wibracyjny , aparatem '' Relaks '' , fotel relaksacyjny / ,  hydromasaż , terapia kompresyjna aparatem '' Limfa – mat '',  suche kąpiele węglanowe , kąpiele ozonowe , bieżnia próżniowa , prozniowo-kompresyjna terapia aparatem '' Wakumed '', koktajle tlenowe , wilgotne owijanie glina morska oraz wodorostami morskimi , zabiegi SPA ,  inhalacje , gabinet kosmetologiczny , gabinet dentystyczny , miostymulacja , radiolifting , iniekcja karboksyterapia – zastrzyki gazowe.

Jest lekarz – psychoterapeuta , homeopata , lekarz akupunkturzysta , hirudoterapeuta /pijawki /.

Diagnostyka  - USG , densytometria /badanie gęstości kości / , nieinwazyjny analizator krwi metoda Malykhina  ,  badanie układu krążenia , funkcji oddechu , EKG .

Wycieczki  – rejs statkiem Grodno po rzece Muchawiec , do Twierdzy Brzeskiej , Puszczy Białowieskiej ,

do Klasztorów w Zyrowicach i Chmielewo , na strusia fermę , do zamków w Nieświeżu i Miru , zamku Sapiehów w Ruzanach .

Pobyty minimum 14 dni / 13 nocy  -  za osobę -     w okresach  -

 

08.01. - 15.06.2018                                                   16.06.-20.08.2018

21.08.-  24.12.2018

POK – 1 – 1725 zl                                                       POK 1 – 1850 zl

POK – 2 – 1450 zl                                                       POK 2 -  1550 zl

LUX       – 1650 zl                                                       LUX     – 1750 zl

Świadczenia zawarte w cenie:

 • · zakwaterowanie w wybranym pokoju
 • · 4 x dziennie wyzywienie ,serwowanie i bufet ,
 • · zabiegi lecznicze do 4 dziennie, zlecone przez lekarza, z uwzględnieniem wieku i stanu zdrowia kuracjusza
 • · ubezpieczenie medyczne AXA

Zabiegi lecznicze w cyklu 14 dniowym

- aromaterapia – 5 zabiegów ,

- balneoterapia – 1 – 2 rodzaje – 5 zabiegów ,

- inhalacje  - 5 zabiegów ,

- terapia ruchowa – LFK – 5 zabiegów ,

- masaż – 5 zabiegów ,

- mechanoterapia – 5 zabiegów ,

- groty solne – 7 zabiegów ,

- terapia ciepłem – 5 zabiegów ,

- fitoterapia – 8 – 10 zabiegów ,

- terapie wstrząsowe – nie więcej jak 2 rodzaje – 5 zabiegów ,

- 2 konsultacje lekarskie- zabiegi są przypisywane każdej osobie w oparciu o wskazania  i przeciwwskazania do leczenia .

PROPONOWANY PROGRAM DNIA:

# 07;30 – 08;00 – gimnastyka lecznicza,

# 08;15 – 08;45 – śniadanie ,

# 09;30 – 13;00 – czas na zabiegi lecznicze ,

# 11;00 – 11;30  drugie śniadanie ,

# 13;00 – 13;30 -  obiad ,

# 14;00 – 16;00 – czas na zabiegi relaksacyjne i upiększające ,

# 16;00 – 16;15 – popołudniowa przekąska ,

# 17;00 – 18;30 – wydarzenia kulturalne ,

# 18;30 – 19;00 – kolacja ,

# 20;00 – 22;30 – wydarzenia kulturalne ,

# 22;30 – 22;50 – wieczorny spacer

# 23;00 -             idę spać .

Dopłaty i informacje:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód  - główne drogi płatne , parking strzeżony  na terenie sanatorium płatny.

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu

świadczeń.  taksa klimatyczna 5% wartości skierowania – płatne w sanatorium

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie

paszportowe, wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć do biura 14 dni przed wyjazdem.

Czas lokalny + 1h   Waluta białoruska: rubel białoruski /BYR/

zakwaterowanie możliwe od 06;00 do 22;00 ostatniego dnia

Dojazd  z Brześcia z Dworca Autobusowego – codziennie autobus jedzie do Sanatorium – godz. odjazdu 07;05, 13;25, 16;40.

z miejscowości Żabinka – taxi ,/ 14 km /

Do Brześcia przejazd pociągiem ze stacji Terespol  - są tez autobusy rejsowe.

 Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza  rezerwacje Biuro Podroży ‘’ALEX ‘’

 tel 600826144    85/6759796   mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     www.alexbp.pl

Sanatorium CZABAROK na Białorusi

Położenie: rejon brzeski, 20 km od Baranowicz, w pobliżu j. Pawlinowo

Sanatorium: oddane do użytku w 1998 r, obecnie po modernizacji na 110 miejsc.

Pokoje; 1- osobowy Lux, 2- osobowe o wyposażeniu: sypialnia, TV, lodówka, czajnik bezprzewodowy, łazienka oraz pokoje typu Lux: pokój dzienny, balkon / nie wszystkie pokoje, TV, lodówka, czajnik bezprzewodowy, naczynia, sypialnia z podwójnym łóżkiem, łazienka

Wyżywienie: 5 x dziennie z możliwością wyboru diet nr 5, 7, 9, 10, 15

Atrakcje: basen do pływania, sauna elektryczna, sauna na drewno, siłownia, fitness, bilard, sala gimnastyczna, boiska do siatkówki i koszykówki, kawiarnia, sklep, wieczorki taneczne, wycieczki do Baranowicz, Nowogródka, nad j. Switez, do Zyrowic, Zaosia.

Leczenie: baza lecznicza rozbudowana w 2004 r. Leczy się schorzenia:

- schorzenia kręgosłupa / bóle zwyrodnieniowe, skoliozy, dyskopatie /

- choroby układu nerwowego, górnych dróg oddechowych, chorób kardiologicznych

- doskonale wyposażone gabinety stomatologiczne

Zabiegi lecznicze:

- kąpiele: solankowe, ziołowe, jodowo-bromowe, perełkowe, kwasowęglowe, bicze szkockie

- masaże: klasyczne, podwodne, wibromasaze

- fizykoterapia: magnetoforeza, diadynamika, inhalacje, solarium, laseroterapia

- okłady: ziołowe, parafinowe, borowinowe, koktajle ziołowe, terapia sola / jaskinia solna /

- unikalne urządzenie do leczenia skoliozy i dyskopatii

- gimnastyka lecznicza, akupunktura

- mikrofalowa terapia biorezonansowa

Gabinety lecznicze: gabinet elektrokardiologii, diagnostyki komputerowej, stomatologiczny

Usługi płatne: solarium, stomatologia, elektrokardiologia, diagnostyka ultradźwiękiem, diagnostyka komputerowa, aromatoterapia, masaż limfatyczny, wypożyczalnia rowerów, sauna więcej niż 1 x w tygodniu

Pobyty minimum 14 – dni / 13 nocy Cena od osoby w Pln Terminy dowolne

Rodzaj pokoju - pokój 1 osobowy na zapytanie

2 pokojowy dla 2 osób 2600 l

Pokój 2-osobowy standard 2400 zł

2 pokojowy 2-osobowy Lux 2750 zł

Cena zawiera:

* zakwaterowanie w wybranym pokoju,

* wyżywienie 4 x dziennie z możliwością diet,

* zabiegi lecznicze do 4 dziennie zlecone przez lekarza sanatoryjnego po konsultacji lekarza,

* ubezpieczenie medyczne firmy AXA,

* podatek VAT.

Informacje i dopłaty:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód

Zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Wiza białoruska dodatkowo płatna. Dokumenty do uzyskania wizy: ważny paszport, 1 aktualne zdjęcie paszportowe, wniosek wizowy. Dokumenty należy złożyć do biura podróży na 14 dni przed wyjazdem.

Oplata meldunkowa ok. 15 $ płatne + taksa klimatyczna 3% wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjeździe

Świadczenia zaczynają się śniadaniem dniu przyjazdu i kończą kolacja w dniu wyjazdu

Czas lokalny: + 1 h

Waluta białoruska: rubel białoruski - BYR

Płatność: zaliczka stanowiąca 10 % ceny płatna przy podpisaniu umowy zgłoszenia.

Termin ostatecznej dopłaty: 30 dni przed rozpoczęciem imprezy przy rezerwacjach zawartych wcześniej.

Jeżeli podpisanie umowy o udział w imprezie następuje w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, wymagana jest wplata całej należności za imprezę w momencie podpisania umowy zgłoszenia.

Zainteresowanych pobytem w sanatorium prosimy o wcześniejsza rezerwacje pod nr tel 600826144

856759796   mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sanatorium „SWITEZ” na Białorusi

Położenie: powiat nowogródzki, nad j. Switez /100 m /. Nowogródek jest w odległości 22 km.

Sanatorium: składa się z budynku administracji i budynku głównego / 4 pietra/ - 84 miejsc.

Pokoje: 2- osobowe standard, 2- osobowe typu studio 2+2 , 2 pokojowe 2-osobowe Pól Lux i Lux pokoje z łazienkami, TV, lodówki w pokojach Lux.

Wyżywienie: 4 x dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Diety Nr.5, Nr.7, Nr.15

Baza leczniczo-diagnostyczna: w głównym budynku. Funkcjonują gabinety: diagnostyczne: elektrokardiografii i monitorowania serca. Lecznicze gabinety: basen, wanny, haloterapii, fizykoterapii, magnetoterapii, masażu ręcznego, masażu przy uszyciu przyrządów, leczenie ozokerytowo-parafinowe , podwodnego masażu, światłoterapii, wanny kwasowęglowe, leczenia ciepłem, sala gimnastyczna, fitoterapii, elektroterapii, borowina – stosuje się aplikacje borowinowe lub elektroborowiny.

Pobyty minimum 12- dni / 11 nocy

Terminy dowolne

Rodzaj pokoju

Okres cenowy

 1. 01. 05 - 30. 09. 2014

Pokój 2 - osobowy

2200 zł 2500 zł

W bloku

2 pokojowe typ 2+2 z łazienka

2050 zł

2400 zł

2 pokojowe 2- osobowe Pól Lux

2500 zł

2800 zł

2 pokojowe 2 – osobowe Lux

3000 zł

3300 zł

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w wybranym pokoju
 • Wyżywienie 4 x dziennie lub diety
 • Zabiegi lecznicze zlecone przez lekarza sanatoryjnego
 • Podatek Vat
 • Ubezpieczenie medyczne firmy AXA

Dopłaty i informacje:

Transport własny. Niezbędna Zielona Karta na samochód

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń. Cena nie zawiera -dodatkowych płatnych zabiegów i wycieczek organizowanych w sanatorium.

Oplata meldunkowa ok. 15 $ + taksa klimatyczna 3 % wartości skierowania – płatne w sanatorium po przyjedź

Wiza białoruska – 150 zł.

INFORMACJE I REZERWACJE  - BIURO PODROZY ALEX   TEL 600826144    856759796  mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SANATORIUM „RUZANSKIE” na BIALORUSI PROGRAM na 2018

Sanatorium RUZANSKIE – oddano do użytku w 2005 roku -nowoczesne i komfortowe, należy do Narodowego Banku Białorusi, znajduje się w województwie brzeskim. Opodal miasta Różany nad jeziorem Papiernia wśród lasów sosnowych Puszczy Różańskiej. Sanatorium składa się z 5 mieszkalnych pawilonów połączonych nadziemnym przejściem oszklonym łącznikiem - z lecznica, obiektami administracyjnymi, sportowymi, klubem – stołówką.

Oferuje pokoje – 1, -2 i Luxy – 2 pokojowe 2 osobowe. Można zakwaterować dodatkowo 3 nawet 4 osoby.

Z pełnym węzłem sanitarnym, suszarka do włosów, TV, czajnikiem, lodówka i sejfem.

Do leczenia przyjmowane są osoby z problemami – układu kostno-stawowego i tkanki łącznej, układu oddechowego z niedoczynnością tarczycy, układu pokarmowego, układu krążenia i z zakresu ginekologii.

USLUGI LECZNICZE W ZAKRESIE - fizykoterapii, hydroterapii, leczenia ciepłem, magnetoterapia, leczenie światłem, laseroterapia, krioterapia, leczenie borowina, inhalacje, masaże, ćwiczenia gimnastyczne, leczenie pijawkami.

Bardzo nowoczesna baza diagnostyczna i laboratoryjna. Oraz centrum SPA.

PROGRAM STANDARDOWY LECZENIA SANATORYJNEGO w okresie   15.01 – 23.03.2018

Ceny za 7 dni / 6 nocy za osobę                                12 dni / 11 nocy

Pok.2os 1200 zł                                                         Pok.2os 1930 zł

LUX 1500 zł                                                             LUX 2400 zł

Pok.1os. 1700 zł                                                        Pok.1os. 2900 zł

 • Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, konsultacja lekarza – ułożenie programu leczenia, w razie potrzeby – diagnostyka laboratoryjna i funkcjonalna - USG / płatne /, usługi stomatologa,
 • Płatne z wyjątkiem ostrego bólu, LECZNICA GIMNASTYA - na sali lub w basenie, siłownia, LECZNICZY MASAZ -– ręczny, hydromasaż, wakumetry, mechaniczny - krzesło lub kuszetka, WODOLECZNICTWO,
 • Wanny, prysznice, suche kwasowęglowe wanny, ginekologiczne przemywania woda mineralna, LECZENIE CIEPLEM - okłady z borowiny, parafinowo – ozokierytowe, fito aplikacje, PICIE WODY MINERALNEJ,
 • Codziennie 3 x w dzień, FITOTERAPIA - picie ziół – codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz świat, INHALACJE – halo terapia, aromaterapia, rożne rodzaje inhalacji, ELEKTRO – SWIATLO – LECZENIE – 2 rodzaje, BASENY – duży sportowy – 25 m dl, 4 tory, głębokość 185 cm, temp. 26 stopni, w dni powszechne od godz. 17:00 – 21:00 bezpłatnie - 2 godziny – dziennie, mały basen - głębokość 120 cm, temp. 32 stopnie, wodospad, gejzery, masaż podwodny. W dni wolne od pracy wstęp płatny – w godzinach 11:00 – 13:00.

WYPOVCZYNEK BEZ LECZENIA - w okresie 15.01 – 23.03.2018 - ilość dni dowolna za osobę

ceny za 7 dni / 6 nocy                                               12  dni / 11 nocy

POK 2 - 1100 zł                                             POK 2 - 1750 zł

LUX - 1400 zł                                                           LUX - 2250 zł.

POK 1 - 1680 zł                                            POK 1 - 2700 zł.

Cena zawiera – zakwaterowanie w wybranym pokoju, 4 x dziennie wyżywienie, wizyta u lekarza w dniu przyjazdu, 3 x dziennie picie wody mineralnej, fitoterapia codziennie z wyjątkiem wolnych dni od pracy, leczenie w przypadku nagłego zachorowania czy zaostrzenia przewlekłej choroby, pobyty na basenach do 2 godzin codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel. Zabiegi lecznicze w godzinach 08:30 do 17:00 codziennie.

BAZA REKREACYJNO – ROZRYWKOWO – SPORTOWA

# kawiarnia „NEKTAR” - 5 pawilon czynna codziennie w godzinach – 10:30 – 22:30,

# basen duży i mały z elementami aquaparku,

# mini aquapark dla dzieci,

# sauny – turecka, fińska i rosyjska,

# pokój dla dzieci i plac zabaw,

# profesjonalna siłownia,

# kryta sala gimnastyczna – możliwość gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, tenis ziemny, stołowy itd.

# otwarte boisko ze sztuczna nawierzchnia – siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, w zimie lodowisko.

# kort tenisowy,

# sala koncertowa,

# sala taneczna,

# grill, altanki,

# plaża piaszczysta – wypożyczalnia – lodek i rowerów wodnych,

# bilard,

Sanatorium posiada własne ujęcie wód mineralnych, borowina jest przywożona z jeziora DZIKIE - powiat dziatlawski i borowinę z Krymu – jezioro SAKI.

CENTRUM SPA – proponuje programy – „Detoks”, „Sekret wina”, „Droga specjalna – Ajurweda”,

'' Oczyszczająca terapia z błotem z morza Martwego '' i wiele innych. Kosmetyczne procedury zawijania, pillingi i wiele innych.

Wyżywienie – w budynku Klub – restauracja sanatoryjna – na parterze – 2 sale na 450 miejsc, menu serwowane, możliwość diet, elementy szwedzkiego stoku – kawa do śniadania, w porze obiadowej różne sałatki i warzywa, sale klimatyzowane.

Godziny posiłków

* śniadanie  - 08:30 – 09:45,

* obiad        -  12:30 -14:00,

* podwieczorek – 15:45 – 16:00,

* kolacja - 18:30 – 19:30 i dodatkowo kefir.

Dodatkowo płatne - parking za dzień / 1 euro, akquaaerobik, bilard – 1 euro basen – dodatkowo – 1 euro – 1 godz., usługi stomatologiczne, na miejscu oddział banku, apteka, myjnia samochodowa, salon fryzjerski i kosmetyczny, pralnia – płatna.

Kwaterowanie w sanatorium od godziny 08:00 – pierwszego dnia do 20:00 – ostatniego dnia.

Sanatorium organizuje wycieczki dla chętnych – do Brześcia – zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej, ruin zamku Sapiehów w Różanach, Kossowski Zamek, Puszcze Białowieska – odwiedziny u Dziadka Mroza i inne.

Skierowanie zawiera - zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, zabiegi lecznicze wg, wskazań lekarza – 5 zabiegów dziennie, ubezpieczenie KL i NWW,

Cena nie zawiera – transportu, jest możliwość zabezpieczenia dojazdu do sanatorium w obie strony za dodatkowa oplata, wizy białoruskiej – 150 zł., Opłaty klimatycznej min. 11,20 euro - zależna od długości pobytu płatna w rublach białoruskich,

Płatnych dodatkowych zabiegów i badan oferowanych przez sanatorium, jak również organizowanych wycieczek przez Sanatorium.

Zapraszamy na wypoczynek i leczenie ilość dni i terminy dowolne w miarę wolnych miejsc.

INFORMACJE I REZERWACJE - Biuro Podróży ALEX - tel 600826144, 85/6759796

mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     www.alexbp.pl

KOMPLEKS SANATORIUM „DRAUGYSTE” *** Druskienniki na Litwie

PAKIET LECZENIA „W LECZENIU – WSZYSTKO WLICZONE”

OKRES CENOWY:

08.01.- 30.06.2018                             01.07.- 30.09.2018

01.10.-23.12.2018                             24.12.-08.01.2018

PALAC GLÓWNY ***

Pok 1.os. - 305 zł                                                                  335 zł

Pok 2.os. - 280 zł                                                                  320 zł

Mini-lux - 305 zł                                                                   335 zł

Apartament - 335 zł                                                              380 zł

VILLA VINGIS ***

Pok 1.os. - 290 zł                                                                  335 zł

Pok 2.os. - 265 zł                                                                  305 zł

VILLA „KOLONADA”

Pok 1.os. - 305 zł                                                                  335 zł

Pok 2.os. - 280 zł                                                                   320 zł

Mini-lux - 305 zł                                                                   335 zł

VILLA „NYKSTUKAS”

Pok 1.os. - 275 zł                                                                  305 zł

Pok 2.os. - 195 zł                                                                  245 zł

Cena za osobę /za dobę zawiera – nieograniczone zabiegi uwzględniając stan zdrowia kuracjusza, zakwaterowanie w wybranym obiekcie i pokoju, wyżywienie 3 x szwedzki stół, pakiet leczniczy – zawiera kąpiele w wodzie mineralnej, zabiegi z borowina, z ekstraktami ziół. Wszystkie zabiegi podstawowe i dodatkowe nie podlegają ograniczeniu i oplątom dodatkowy - stosowane codziennie. Zabiegi w Centrum Odnowy Biologicznej i Urody „AFRODITE” - pływanie w basenie, sauny / suche i parowe /, jacuzzi. Basen odkryty ze strumieniami podwodnego masażu, kaskadami. Kort tenisowy. Ubezpieczenie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Świadczenia zaczynają się KOLACJA w dniu przyjazdu a kończą OBIADEM ostatniego dnia

Oplata klimatyczna - 1 euro od osoby za dzień płatna w recepcji obiektu. Dzieci do 7 lat zwolnione od opląty.

Doba hotelowa: 14:00 – 12:00

Zaleca się pobranie z NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, co ułatwia postępowanie w przypadku potrzeby udzielenia pomocy medycznej /dotyczy tylko placówek zdrowia publicznego/

Osoby podróżujące własnym transportem – zakwaterowanie na podstawie Voucheru wydanego przez BP ALEX po opłaceniu świadczeń.

Ilość dni pobytu dowolna wg uznania.

Dokumenty niezbędne podczas podroży: dowód osobisty lub paszport / dorośli i dzieci /

Czas litewski + 1h. Waluta: euro

Cena nie zawiera opłaty klimatycznej – 1 euro za dobę za osobę płatne w registraturze przy meldunku.

Transport zorganizowany B P ALEX – tylko dla klientów, którzy wykupią świadczenia za pośrednictwem naszego biura

Transport dodatkowo płatny: Cena przejazdu w obie strony: 200 zł. Cena przejazdu w jedna stronę: 150 zł

Zbiórka: Dworzec Kolejowy - zatoczka przy postoju TAXI – godzina odjazdu: 08:00.

Płatność: zaliczka stanowiąca 10 % ceny płatna przy podpisaniu umowy zgłoszenia. Termin ostatecznej dopłaty: 30 dni przed rozpoczęciem imprezy przy rezerwacjach zawartych wcześniej. Jeżeli podpisanie umowy o udział w imprezie następuje w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, wymagana jest wplata całej należności za imprezę w momencie podpisania umowy zgłoszenia.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. art. 12 o Usługach Turystycznych

Dla zamiejscowych istnieje możliwość dojazdu z LODZI, WARSZAWY autobusem PKS relacji: Zielona Góra - Łódź – Warszawa – Białystok lub z Warszawy autobusami firmy PLUS BUS, ZAK EXPRESS. W tym pociągi czekamy do 09:30 .

Szczegóły oferty i rezerwacje pod numerami telefonów BP ALEX: tel 600826144, 85/6759796

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SANATORIUM '' RADON '' *** NA BIALORUSI  ZORGANIZOWANY WYJAZD 03. 06. - 12. 06 . 2019


Sanatorium RADON - to obecnie najnowocześniejszy - całkowicie zmodernizowany  kompleks . Generalny remont zakończony został w 2016 r. Położony na terenie powiatu Dziatlawa , region grodzieński . Otoczony sosnowym lasem bogatym w grzyby i jagody . Nad brzegiem rzeki Panikva . To ośmiopiętrowy budynek nowoczesny , wielofunkcyjny leczniczo – zdrowotny kompleks , który zapewnia pełen zakres sanatoryjno – uzdrowiskowych usług we własnej leczniczej bazie . Używa do leczenia MINERALNE RADONOWE WODY z własnych studni oraz własna  SAPROPELOWA BOROWINE z Jeziora Dzikie . Te unikalne na Białorusi naturalne źródła wody radonowej , pochodzące z głębokości 300 m z zawartością radonu od 20 do 60 NCL/1. Ta woda w niczym nie ustępuje wodom radonowym występujących w znanych kurortach  Gruzji , Rosji czy Ukrainy .  W sanatorium leczy się – schorzenia ; układu nerwowego , narządami ruchu , schorzeniami ginekologicznymi

Przy pobycie 10 dni ; następujący program leczenia :

1 zabieg do wyboru z poniższych pakietów .


• konsultacja lekarza – układanie programu – wg zaleceń lekarza i życzeń osobistych gościa
• gimnastyka grupowa lub basen lub siłownia – 4 zabiegi ,
• picie mineralnej wody – codziennie ,
• balneoterapia ; kąpiele w wodach mineralnych , jodobromowe , ziołowe , aromatyczne , czterokomorowe , wichrowe rak i nóg - 4 zabiegi ,
• Lecznicza borowina ; ogólne zawijania , aplikacje , kąpiele , okłady parafinowo-ozokerytowe  4 zabiegi ,
• lecznicze masaże ; ręczny lub mechaniczny - 4 zabiegi ,
• fizjoterapia ; leczenie światłem , interferencyjne fale , ultradźwięki , elektroforeza , diadynamika , magnetoterapia , elektrostymulacja mięśni - 4 zabiegi ,
• podwodne wyciąganie kręgosłupa - 2 zabiegi .


Ilość zabiegów zależna od długości pobytu i oceny stanu zdrowia . Można dodatkowo skorzystać z płatnych zabiegów – ordynuje lekarz sanatoryjny .
Przykładowe ceny zabiegów ; aplikacje parafinowo-ozokerytowe – od 3 e , wanna perełkowa – od 2 e , wanna radonowa
 od 4 e , aplikacje borowinowe – od 4 e , karboksyterapia / zastrzyki gazowe / od 6 e , laseroterapia – od 1 e , masaż od 3 , podwodne wyciąganie kręgosłupa – od 2 e , ultradźwięki – od. 2 e , stomatologia ...
Zabiegi lecznicze wykonywane przez cały tydzień .

Dlaczego Sanatorium '' RADON '' ?
Bo obiekt całkowicie odnowiony , unikalne wody radonowe i borowina !!!

ZAKWATEROWANIE I ZABIEGI POD JEDNYM DACHEM !!!

ZAKWATEROWANIE
Do dyspozycji w kompleksie ośmiopiętrowym komfortowo wyposażone jedno i dwuosobowe pokoje , oraz luksusowe apartamenty. Wyposażone – łazienkę – prysznic , WC , TV , lodówka , suszarka do włosów , czajnik . W luxach żelazko , szlafroki , zestaw naczyń , pokoje z balkonami .


WYZYWIENIE


na I pietrze – posiłki serwowane – od 2 dnia dania do wyboru z menu . Sałatkowy bufet ., kuchnia europejska  i białoruska .
Posiłki wydawane są w godzinach ;


SNIADANIA - 08:30 – 09;00 08;45 – 09;15 ,
OBIADY - 13;00 – 13;40 13;20 – 14;00 ,
PODWIECZOREK - 16;00 – 16;30 16;00 - 16;30 ,
KOLACJA - 18;15 – 18;45 18;30 – 19;00 . + kefir .

INFRASTRUKTURA


• sala koncertowa * amfiteatr * boiska do gry w siatkówkę plażową * tenisa * warcaby i szachy *
• możliwość jazdy na nartach i łyżworolkach * wypożyczalnia sprzętu sportowego * przystań jachtowa * strzeżony parking * kantor *

CENA ZA OSOBE W POKOJU 2 OSOBOWYM - 8 DNI / 7 NOCY 15 DNI / 14 NOCY
1400 zl 2550 zl
1 OSOBOWYM - 1750 zl 3150 zl

Cena zawiera :


• zakwaterowanie w wybranym pokoju typu standard , apartamenty na zapytanie ,
• wyżywienie - 4 x dziennie ,
• zabiegi lecznicze wg zaleceń lekarza sanatoryjnego ,
• ubezpieczenie - AXA Towarzystwo Ubezpieczeń ,
Cena nie zawiera ; transportu , zorganizowany w zależności od ilości chętnych osób -
wizy białoruskiej - grupowa – 100 zl /os. - razem jada razem wracają ,
indywidualna – 150 zl , opłaty uzdrowiskowej min.10 euro za turnus ,
dodatkowo płatnych zabiegów i wycieczek oferowanych przez sanatorium .

INFORMACJE I ZAPISY ; BIURO PODROZY ALEX
tel 600826144 mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.alexbp.pl

UWAGI ; paszport ważny 3 miesiące i 2 wolne strony w paszporcie ,  w celu rezerwacji turnusu należy podać DANE OSOBOWE ; imiona i nazwisko – jak w paszporcie , datę urodzenia , serie i numer paszportu , adres zamieszkania – telefon  maila – do kontaktu . Cena podana na stronie może różnić się od aktualnie obowiązującej . Do 7 dni od zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę 250 zl , reszta płatna na 30 dni do terminu wyjazdu . Na przelewie zaznaczyć – Nazwę Sanatorium , termin i osoby udające się  do sanatorium .

Bank Sląski ING - Konto – 51105018231000009227573566


 


SANATORIUM '' NIEMEN 72 '' NA BIALORUSI ZORGANIZOWANE TURNUSY 13.05 – 19.05.2019 13.05 – 22.05.2019


Sanatorium NIEMEN 72 – położone w naturalnym biosystemie – gaje dębowe i brzozowe oraz las sosnowy . W pobliżu rzeki Niemen . Stwarza to , ze powietrze nasycone jest zapachem igliwia . Obiekt znajduje się około 6 km od Grodna .Obiekt dysponuje 3 budynkami mieszkalnymi , w których może pomieścić 250 gości .


Pokoje -1 , i - 2 osobowe oraz 2 pokoje dla 2 osób . Wyposażone – łazienka , prysznic
WC , lodówka , TV , czajnik .
Wyżywienie 4 x dziennie , serwowane dania do wyboru od 2 dnia pobytu .


Profile leczenia :

• choroby układu krążenia ,
• choroby układu oddechowego ,
• choroby układu pokarmowego ,
• endokrynologii .


LEKARZE SPECJALIZACJI :

kardiolog , neurolog , endokrynolog , fizjoterapeuta ,
refleksoterapeuta .


USLUGI MEDYCZNE ; hydroterapia * fizjoterapia * okłady parafinowe * borowinowe
ozokerytowe * inhalacje * limfodrenaz * masaże * gimnastyka na sali i basenie * aerobik w wodzie * laseroterapia * magnetoterapia *
akupunktura * fitoterapia * grota solna * krioterapia * karboksyterapia
elektro-swiatlo-leczenie * ultradźwięki * aromaterapia * kosmetologia *
* tlenoterapia * usługi SPA ….


ZABIEGI KTORE WCHODA W SKIEROWANIE :

ok. 5 zabiegów dziennie
zabiegi od poniedziałku do piątku .
• lecznicza gimnastyka na sali lub basenie ,
• elektro-swiatlo – terapia ,
• masaż ręczny ,
• inhalacje ,
• halo terapia ,
• konsultacja lekarza układanie programu leczenia .


USLUGI DODATKOWO PLATNE :

przykładowe -wanna perełkowa od 1 e , wanna kwasowęglowa  od 2 e , aplikacje z borowiny – od 2 e , akupunktura – od 5 e , karboxyterapia / zastrzyki gazowe / od 1 e , koktajl tlenowy od 0,62 e , inhalacje od 1 e , laseroterapia od 0,88 e , magnetoterapia od 0,91 e ,masaż – od 3 e , leczenie ciepłem w kapsule SPA – od 4 e , masaż podwodny – od 3 e , ultradźwięki – od 1 e .


SWIADCZENIA – rozpoczynają się pierwszego dnia od godziny 12; 00 - obiadem , a kończą  ostatniego dnia o godzinie 10; 00 - śniadaniem .


CZAS WOLNY DLA CIEBIE ; programy rozrywkowe – dyskoteki - koncerty – występy  zespołów artystycznych , zajęcia sportowe , wycieczki krajoznawcze , kawiarnia – bar ,zajęcia na basenie i saunach .

 

ZORGANIZOWANE TURNUSY - CENY ZA OSOBE

TURNUS - 13 . 05 . - 19 . 05. 2019 7 dni / 6 nocy
--------------------------------------------------------------------

POKOJ 2 OSOBOWY ; 990 zl ,
POKOJ 1 OSOBOWY ; 1120 zl ,
2 POKOJE DLA 2 OSOB ; 1120 zl ,

TURNUS - 13 . 05 . - 22 . 05 . 2019 10 DNI / 9 NOCY
-------------------------------------------------------------------

POKOJ 2 OSOBOWY ; 1270 zl ,
POKOJ 1 OSOBOWY ; 1400 zl ,
2 POKOJE 2 OSOBOWE ; 1400 zl .


CENA ZAWIERA :


• zakwaterowanie w wybranym typie pokoju ,
• wyżywienie 4 x dziennie serwowane ,
• zabiegi lecznicze zgodne z zaleceniem lekarza - min. 5 procedur ,
• transport Białystok – Sanatorium Niemen – Białystok ,
• ubezpieczenie KL i NNW ,
• dokumenty zezwalające na przekroczenie granicy '' visa free ''.

CENA NIE ZAWIERA :


• opłaty uzdrowiskowej płatnej na miejscu w rublach białoruskich ,
• dodatkowych badan i zabiegów zleconych w sanatorium ,
• wycieczek organizowanych przez sanatorium .


INFORMACJE I ZAPISY ; BIURO PODROZY ALEX
TEL 600826144 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.alexbp.pl


Obowiązkowy – ważny paszport . W celu rezerwacji należy podać DANE OSOBOWE ;
imiona i nazwiska – jak w paszporcie , adres zamieszkania , telefon kontaktowy .


Do 7 dni od zgłoszenia wpłacić zaliczkę – 250 zl , reszta do 30 dni do terminu wyjazdu .


Na przelewie podać – termin i nazwę sanatorium oraz dane osób uczestniczących .
BANK SLASKI ING konto - 51105018231000009227573566

 

 

Sanatorium „PRALESKA” na Białorusi - program leczenia 2018

Sanatorium Praleska - / SASANKA / to resortowa instytucja ochrony zdrowia, znajduje się 13 km od Wołkowyska, 80 km Grodno. W zielonym masywie lasów, nad jeziorem Lazurne, – w którym woda rzeczna woda miesza się ze źródłami krzemowymi. Wygodne położenie połączonych między sobą budynków pozwala na ulokowanie 120 gości i korzystanie z całej infrastruktury sanatorium. Gosiom oferuje się wygodne 2 osobowe pokoje w 2 piętrowym pawilonie – TV, prysznic, WC,

Umywalka, lodówka, balkon. Koszt pokoju uzależniony od jego kategorii; od Luxow do pokoju II kategorii - / 2+2 /.

Sanatorium zaprasza do wypoczynku i kuracji gdzie można podleczyć - drogi oddechowe, układu naczyniowego oporno-ruchowego i tkanki łącznej oraz układu nerwowego. Indywidualne podejście do każdego pacjenta z uwzględnieniem choroby podstawowej oraz zaburzeń towarzyszących pozwala na wybór indywidualnego programu kuracji z zastosowaniem - kuracji – magnesowo-laserowej, kuracji Elektro-światłem, kąpiele lecznicze, ziołowe i prysznice, kuracje cieplne i borowinowe z zastosowaniem aplikacji parafinowych, borowiny z jeziora Dzikiego oraz borowiny z Jeziora Saki z Krymu, suche kąpiele węglowe, kuracje SPA, halo terapia – zbliżona do klimatu jaskiń solnych, rożne rodzaje masażu - tradycyjny ręczny, masaż sprężonym powietrzem, elektryczny masaż wibracyjny, masaż podwodny, masaż mechaniczny – kuszetka, terapia świetlna z zastosowaniem herbatek ziołowych, aromatoterapii, kąpieli aromatycznych, terapia tlenowa; koktajl tlenowy i współczesna metoda hiperbarycznego utlenienia w komorze ciśnieniowej.  Usługi stomatologiczne.

Diagnostyka - USG, EKG, Echokardiogram - porady kardiologa, neurologa, fizjoterapeuty. Jednym z rodzajów kuracji leczniczej jest gimnastyka i Aqua Aerobik. Ponadto oferuje się ćwiczenia na siłowni, gry i zabawy na sali sportowej, bilard, jazda na rowerach, pływanie łodzią, katamaranem, wędkowanie, jazda na nartach w zimie. Plaza piaszczysta nad jeziorem w słoneczne dni pozwoli na opalanie się i pływanie w jeziorze. Źródłem rozkoszy i zdrowia są pobyty w mini – aquaparku z zastosowaniem rożnych instalacji do masażu wodnego i kąpieli o rożnych temperaturach oraz sauny.

Codziennie czynny sklep usługi solarium, fryzjerskie, gabinetu kosmetycznego. Wieczór można spędzić w kawiarni

„U mądrej sowy”. Skorzystać można z programów rozrywkowych wieczorki taneczne, koncerty, posiedzieć przy ognisku w lesie. Pojechać na wycieczki krajoznawcze – do Wołkowyska i okolic, Grodna, Klasztoru w Zyrowicach, Mir i Nieśwież.

Wyżywienie – 4 x dziennie, na stołówce klimatyzacja w głównym budynku na parterze

# śniadanie       -  09:00 – 09:30,

# obiad              - 13:00  -  13:45,

# podwieczorek    - 16:00 -  16:30,

# kolacja           - 18:30 -   19:15.

Proponujemy pobyty 12 DNIOWE / 11 NOCY - ceny za osobę - ilość dni dowolna w miarę wolnych miejsc.

W OKRESIE - 08.01 - 14.05.2018

POKOJ 2 OSOBOWY – Pawilon sypialny - 1350 zł, ta sama cena dla osób niepełnosprawnych,

POKOJ 2 OSOBOWY - w bloku - 2+ 2 - 1270 zł,

POKOJ 1 OSOBOWY - w bloku - 1450 zł,

LUX -pawilon sypialny 2 pokoje dla 2 os. - 1550 zł.

CENA ZAWIERA - zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 4 x dziennie, 4 zabiegi dziennie zlecone wg.wskazan lekarza, ubezpieczenie medyczne AXA, przybycie pierwszego dnia o godz. 08:00, wykwaterowanie ostatniego dnia do godz. 20:00.

CENA NIE ZAWIERA - transportu – transport zorganizowany dodatkowo – płatny, opłaty klimatycznej – płatnej w sanatorium

Po przybyciu w rublach białoruskich, wizy białoruskiej – 150 zł, dodatkowych płatnych zabiegów i usług, wycieczek organizowanych przez sanatorium.

TU WYPOCZNIE DUSZA I CIALEM SEDZIWY I MLODZIENIEC, ZAKOCHANY I SAMOTNY!

Zaprasza Biuro Podróży ALEX - tel 600826144, 856759796

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl

Centrum Zdrowia SPA '' OZIERNY '' **** na Białorusi
ZORGANIZOWANY TURNUS W DNIACH 17. 06. - 26. 06. 2019

Położenie: rejon grodzieński, własność Państwowego Banku Republiki Białoruś. Położony ok. 30 km od Grodna nad jeziorem Bialym. W pieknym lesie sosnowym . Zostalo oddane do uzytku w 2003 roku .Jest to wspaniale miejsce do aktywnego wypoczynku , gdzie  zadbac można o kondycje fizyczna oraz zdrowie . Standard obiektu można porownac do hotelu **** - jest najlepsze w trm regionie sanatorium .

Centrum Zdrowia SPA OZIERNYJ - to kompleks składający się z budynku administracyjnego w którym znajduje się baza diagnostyczno-zabiegowa, budynek jadalni, kawiarnia z barem, sala bilardowa, sala kinowo-koncertowa na 200 miejsc oraz czterech 2-piętrowych budynków hotelowych.


Pokoje: komfortowe pokoje mieszkalne 1, 2-osobowe oraz pokoje typu Lux. Każdy pokój posiada łazienkę, lodówkę, telefon, TV /24
programy satelitarne/. Wi-Fi w calym obiekcie .
Wyżywienie: 4 x dziennie / mozliowsc wyboru dan z menu – od 2 dnia pobytu .


Posilki wydawane są
SNIADANIA - 09;00 – 10;00 , OBIADY - 13;00 – 14;00 , PODWIECZOREK – 16;00 – 16;30 , KOLACJA – 18;30 – 19;30 .

Atrakcje: kompleks wodno-rekreacyjny / akvapark /, zagospodarowana plaza z wypożyczalnia sprzętu wodnego / łódki, katamarany /, wypożyczalnia rowerów, monitorowany parking, bar, wieczorki taneczne , wycieczki krajoznawcze . Glowna rozrywka dla gosci jest kompleks Wellness – w oddzielnym budynku – basen , park wodny , sala cwiczen , kregielnia , ogrod zimowy . Sauny ; turecka , finska , na poczerwien i snieg , tropicalny  prysznic , jacuzzi . Dla poszukiwaczy mocnych wrazen - beczki z lodowata woda . Nie jest to jedyna rozrywka . Opinie mowia , ze istnieje bar w kompleksie . W ciagu dnia można delektowac się slodyczami , które zabronione  są przez diete , a wieczorem - tance w dyskotece .Sport – zwieksza odpornosc organizmu na stress fizyczny i wydaje zgromadzona energie poprzez sport . Sanatorium '' OZERNY '' - oferuje ; stadion , sale do cwiczen , hale sportowa , stoly do tenisa , duze korty tenisowe  w tym jeden kryty , boisko do koszykowki , sciezka zdrowia – 1,5 km , stok narciarski – 2,5 km. Codziennie organizowane są zajecia ; nordic walking , w dni powszednie – aqua areobic . Organizowane są wystepy zespolow
artystycznych , koncerty , wycieczki krajoznawcze …

Lecznicze profile - uklad krazenia , uklad oddechowy , ukladu miesniowo-szkieletowy i tkanki lacznej / aparat ruchowy / .
uklad moczowo- plciowy , endokrynologia – cukrzyca 2 stopnia ,

Gabinety lecznicze: kliniczno – biochemiczne, diagnostyki ultradźwiękowej, diagnostyki funkcjonalnej: EKG –dobowe monitorowanie ciśnienia, EKG – dobowe monitorowanie ciśnienia krwi, komputerowa ocena układu oddechowego, wieloergometryczny test. Personel medyczny: lekarz neurolog, kardiolog, stomatolog, terapeuta, refleksoterapeuta, psychoterapeuta, manualnej terapii, kosmetolog, iglorefleksoterapii. Zabiegi lecznicze: leczenie światłem – solarium, polaryzowane światło BIOTRON, laseroterapia, - leczenie ciepłem – parafina, aplikacje ozokerytowe, - elektroterapia z wykorzystaniem aparatury FIZIOTERM, - elektroforeza – mozliowsc zdiagnozowania układu nerwowo – mięśniowego / porażenia, paraliże /, - elektrostymulacja mięśni gałki ocznej i zeza u dzieci, - wysokiej klasy aparaty USG i drenażu limfatycznego, - duży wybór inhalacji na aparatach serii PARI, fitoterapia, - iglorefleksoterapia, - masaż mechaniczny /
głęboki elektromasaz na aparatach, relaksujący masaż przy muzyce /, - aromatoterapia – programy odchudzające, antynikotynowe i inne, - sucha wanna kwasowęglowa typu REABOKS, - płukanie jelit , podwodne wyciaganie kregoslupa , baroterapia , terapia falami uderzeniowymi , masaze , kapiele lecznicze , karboksyterapia – zastrzyki gazowe , kosmetologia , kompleks SPA , terapia magnetyczna , diagnostyka USG , diagnostyka osteporozy , akupunktura , terapia borowina , cwiczenia gimnastyczne .


ZABIEGI jakie można otrzymac przy pobycie - 6 – 11 dni pobytu :

• konsultacja lekarza u ukladanie programu leczenia * dietoterapia * elektro – swiatlo – lecznictwo – 2 rodzaje *
mechaniczny masaz * kapiele - leczniczymi zilami * haloterapia * koktajl tlenowy * zajecia na przyrzadach
sportowych * pobyt w kompleksie wodnym 1 godz. 20 min .


Zabiegi codziennie z wyjatkiem niedziel .


• SWIADCZENIA ROZPOCZYNAJA SIE 1 DNIA OD GODZINY 08;30 DO GODZ. 20;30 OSTATNIEGO DNIA . 

POBYT ZA OSOBE - 8 DNI / 7 NOCY 10 DNI / 9 NOCY

POKOJ 2 OS. STANDARD 1600 zl 2000 zl
POKOJ 1 OS. STANDARD - 1880 zl 2300 zl

ilość dni dowolna . możliwy pobyt bezwizowy do 10 dni . Na wyjazd konieczny ważny paszport .

CENA ZAWIERA :
• zakwaterowanie w wybranym typie pokoju ,
• wyżywienie 4 x dziennie ,
• zabiegi lecznicze zgodne z zaleceniem lekarza sanatoryjnego - 3– 4 dziennie ,
• konsultacja lekarza układanie programu leczenia .
• Ubezpieczenie zdrowotne – AXA .

CENA NIE ZAWIERA :
• transportu ,
• wizy białoruskiej - łączny koszt – 150 zl , od osoby ,
• dla wjazdu bezwizowego do 10 dni , konieczna przepustka oraz ubezpieczenie - cena - do
10 dni – 80 zl ,
• opłaty uzdrowiskowej – 8,75 euro – płatnej w sanatorium /w rublach białoruskich/ ,
• nieobowiązkowych dodatkowych płatnych zabiegów oferowanych przez sanatorium ,
• wycieczek krajoznawczych organizowanych przez sanatorium .

 

INFORMACJE - ZAPISY - Biuro Podróży ALEX
tel 600826144 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.alexbp.pl

UWAGA - paszport ważny 3 miesiące i 2 wolne strony . W celu rezerwacji pobytu należy podać
DANE OSOBOWE – imiona i nazwisko – jak w paszporcie , datę urodzenia , serie i numer paszportu ,
adres zamieszkania – do kontaktu telefon , maila . Do 7 dni od zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę
250 zl , reszta płatna na 30 dni do wyjazdu .
Na przelewie zaznaczyć – nazwę sanatorium , termin pobytu , dane osób które będą uczestniczyć .

BANK SLASKI ING – KONTO - 51105018231000009227573566

 

 

 

 

 

SANATORIUM '' ZEMCZUZYNA '' NA BIALORUSI

WYJAZD ZORGANIZOWANY Z BIALEGOSTOKU

W terminie - 13.05. - 19.05.2019 - 7 dni / 6 nocy

POKOJ - 1 OSOBOWY - 1330 zl
POKOJ - 2 OSOBOWY - 1260 zl

W terminie - 13.05. - 22.05.2019 - 10 dni / 9 nocy

POKOJ - 1 OSOBOWY - 1750 zl
POKOJ - 2 OSOBOWY - 1650 zl

Sanatorium '' ZEMCZUZYNA '' znajduje się w parku nad brzegiem rzeki Niemen – 4,5 km od Grodna . W otoczeniu lasów liściastych z przewaga dębów – do rzeki 50 m . Sanatorium świadczy usługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i wysoko kwalifikowanego personelu . Leczy się tu choroby sercowo-naczyniowe , niedoczynność tarczycy , schorzenia układu pokarmowego , oddechowego , w tym pochodzenia alergicznego , układu kostno – stawowego , nerwowego , schorzenia ginekologiczne . Leczenie przeprowadza się w okresie remisji .  Sanatorium posiada 150 miejsc . Po kapitalnym remoncie w 2014 roku . Składa się z trzech pawilonów ;
dwa z nich to budynki mieszkalne - '' Zemczuzyna '' i '' Zdrowie ''. Budynki 5 – piętrowe z windami . Pawilon zabiegowy – 4 – piętrowy bez windy . Wszystkie budynki połączone są galeriami - '' wszystko pod jednym dachem ''. Do dyspozycji pokoje 1 -os. , 2 – os. i apartamenty . Pokoje przytulne wyposażone są ; TV , pełny węzeł sanitarny , suszarka do włosów , czajnik bezprzewodowy , lodówkę , sejf , nowe meble ,
lampki nocne kolo każdego łózka . Wszystkie pokoje z balkonami . Pawilon '' ZDROWI E'' wyposażony w klimatyzacje . Sanatorium posiada pokoje dla niepełnosprawnych .

BAZA LECZNICZA – proponuje zabiegi ; kąpiele perełkowe , lecznicza borowinę , okłady parafinowo -ozokerytowe , laseroterapie , krioterapie , halo terapie , magnetoterapie , wszystkie rodzaje masażu ,
inhalacje , hydrokolonoterapie , fito sole , tlenoterapie , zabiegi galwaniczne , leczenie stomatologiczne , badania diagnostyczne USG , EKG a także zabiegi SPA - '' kapsuła Noe -Q Professional '' , Lofting bezkontaktowy i wiele
innych .

PROGRAM LECZNICZY – ZABIEGI - NA 7 DNI ;

INHALACJE - 5 zabiegów - 1 do wyboru
• Aromaterapia * Halo- terapia * Jaskinia Solna ,
FIZJOTERAPIA – 5 zabiegów – 1 do wyboru
• Magnetoterapia * Laseroterapia * Leczenie światłem Bioptron * Darsonwalizacja * Amplipulsoterapia
WODOLECZNICTWO - 3 zabiegi - 1 do wyboru
• Kapiele w wodzie z morska sola * kąpiel z ekstraktem z igieł sosnowych * Prysznic cyrkulacyjny * Prysznic Szarko *
LECZENIE CIEPLEM – 3 zabiegi - 1 do wyboru
• Zawijania parafinowe* Aplikacje ozokerytowe / wosk górski / * Aplikacje z Borowiny - 2 kg ,
GIMNASTKA LECZNICZA - 5 zabiegów ,
MASAZ - 3 zabiegi - 1 do wyboru ;
• Masaż podwodny * ręczny jednego fragmentu * Masaż na aparatach – mechaniczny ,
BASEN - 7 - wstępów / 1 x dziennie
EKG - 1 x ,
KONSULTACJA LEKARZA - TERAPEUTY - 2 x .

 

PROGRAM LECZENIA NA 10 DNI

• Konsultacje lekarza do 3 x * picie wody mineralnej * fitoterapia - 8 zabiegów * tlenowy koktajl - 8 zabiegów * aromaterapia lub halo terapia – 5 zabiegów ,
• elektroterapia - 5 zabiegów , * leczniczy masaż – 4 zabiegi , * refleksoterapia – 5 seansów ,
• leczenie ciepłem – 5 zabiegów , * kąpiele w wodach mineralnych – 5 zabiegów , *
• kinezyterapia – ćwiczenia gimnastyczne - 8 zabiegów , * inhalacje – wg zaleceń , *
• basen – sauny – 7 wejść .

Pozostałe ewentualne zabiegi dodatkowe płatne – po uzgodnieniu z lekarzem sanatoryjnym,
Ilość zabiegów zależy od długości pobytu . Zabiegi przypisywane są indywidualnie podczas konsultacji .
Zabiegi lecznicze wykonywane od poniedziałku do piątku – w godzinach 09;00 – 21;00 , w soboty – 09;00-15;00
Kwaterowanie – pierwszego dnia od godziny – 09;00 do ostatniego dnia do godziny 20;00 .

Gosce mogą korzystać na terenie sanatorium - siłowni , bilardu , sauny fińskiej i ruskiej bani , tenisu
stołowego , gry w szachy , w siatkówkę , koszykówkę , wypożyczalnia rowerów , sala taneczna , sala
koncertowa , internet , salon fryzjerski . Basen 13 m x 15m , na terenie kawiarnia - bar - 09;00 – 20;55 ,
salon fryzjerski . Organizowane są wycieczki – które płatne są dodatkowo. Wyjazdy do Filharmonii i inne...

WYZYWIENIE ; 4 x dziennie na parterze w 2 salach - serwowane – można zamawiać od następnego dnia
dania z menu , bufet sałatkowy , do dyspozycji gości mikrofalówka .
Posiłki wydawane są ;
• SNIADANIA ; 09;00 – 10;00 , * OBIAD – 13;30 – 14;30 , * PODWIECZOREK ; 16;00 – 16;30 ,
* KOLACJA ; 18;30 – 19;30 .

CENA ZAWIERA :


• zakwaterowanie w wybranym typie pokoju ,
• wyżywienie 4 x dziennie wg zamawianego menu ,
• zabiegi lecznicze przypisane wg zaleceń lekarza sanatoryjnego ,
• ubezpieczenie KL i NNW do 10.000 euro ,
• opiekę rezydenta ,
• transport z Białegostoku do Sanatorium i z Sanatorium do Białegostoku / w obie strony /.
• dokumenty zezwalające na przekraczanie granicy ,
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny .

CENA NIE ZAWIERA :


• opłaty klimatycznej - płatna w rublach białoruskich po przyjeździe ,
• dodatkowo płatnych zabiegów i badan diagnostycznych ,
• organizowanych przez sanatorium - płatnych imprez artystycznych , wycieczek .


UWAGI :
INWALIDZI Z LEGITYMACJA – ZWOLNIENI NA MIEJSCU OD OPLATY KLIMATYCZNEJ


• Ważny paszport minimum 3 miesiące . Posiadający 2 wolne strony w paszporcie ,
• waluta rubel białoruski , czas lokalny – letni + 1 godzina .

INFORMACJE I ZAPISY ; BIURO PODROZY '' ALEX '' JANINA ZIELINSKA
TEL . 600826144 , mail bpalexbia @ gmail.com www.alexbp.pl

Przy zgłoszeniu podać ; imię , nazwisko / jak w paszporcie / datę urodzenia , serie i nr paszportu,
adres zamieszkania – telefon kontaktowy .

Do 7 dni od zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 250 zl , reszta płatna na 30 dni przed
terminem wyjazdu .


Wplata - Bank Sląski ING konto 51105018231000009227573566

na przelewie wpisać ; ZEMCZUZYNA , nazwisko , imię osób które jada do sanatorium .

 

 

 

 

 ZORGANIZOWANY WYJAZD DO SANATORIUM '' PORECZE '' 10 DNIOWY W TERMINIE - 17 .06 . - 26 . 06 . 2019 - BIALORUS

Sanatorium PORECZE – położony jest w sosnowym lesie nad brzegiem najczystszego jeziora Molocznoje - dl. 2,35 km , szerokość 0,44 km . Do starożytnego Grodna 30 km , do Druskiennik ok . 15 km . Ośrodek ogrodzony , strzeżony zajmuje obszar 10 ha. Na terenie którego znajdują się trzy budynki hotelowe , bazę leczniczo-zabiegowa , kryty basen . Sanatorium wykorzystuje własne źródła wód mineralnych do leczenia - są to wody sredniomineralizowane , slaborodanowe  zawierające ; chlorek , potas , wapn , magnez i brom . Ta woda jest analogiczna do wody mineralnej w Druskiennikach . Jest skuteczna w leczeniu wielu chorób układu pokarmowego , normalizuje prace gruczołów trawiennych , funkcje motornicza tego układu , normalizuje działanie wątroby , wydzielanie żółci z woreczka żółciowego , reguluje procesy trawienne w jelitach . Ponadto stosowana w leczeniu jest borowina i wosk górski – tzw. ozokeryt .

W sanatorium leczy się :

• choroby układu pokarmowego ,
• układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej ,
• układu oddechowego ,
• układu endokrynologicznego w tym - cukrzyce ,

USLUGI MEDYCZNE :* woda mineralna typu Druskiennickiego * wanny lecznicze * terapia borowina *
gimnastyka lecznicza * hydroterapia * hydrokolonoterapia * termoterapia * haloterapia * inhalacje * elektroterapia * presoterapia * leczenie próżnią * bursztynoterapia * światłolecznictwo * refleksoterapia *
leczenie ziołami * presoterapaia * psychoterapia * ozonoterapia * masaże * kapsuła SPA i inne …
usługi diagnostyczne – USG , stomatologiczne , ginekologiczne , akupunktura klasyczna , leczenie pijawkami , karboksyterapia , krioterapia – miejscowa .

CENTRUM UZDRAWIAJACE : leczenie wodne - horyzontalne wyciąganie kręgosłupa w wodzie , gimnastyka w wodzie , jacuzzi , sauna fińska , sauna z sola , turecki hammam .

WYZWIENIE ; 4 razy dziennie w głównym budynku – serwowane - wybór z menu , dietetyczne .
Śniadania - 08;30 – 09;00 , Obiad – 13;00 – 13;45 , Podwieczorek – 16;30 – 17;00 , Kolacja 18;30-19;00

POKOJE ; 1 – osobowe , 2 – osobowe , 2 pokojowe 2 osobowe - wyposażone ; TV , łazienka – prysznic , lodówka ,
czajnik , naczynia .

ZABIEGI LECZNICZE JAKIE MOZNA OTRZYMAC W TYM TURNUSIE

• konsultacja lekarza sanatoryjnego – indywidualne podejście , ocena stanu zdrowia , układanie
programu leczenia ,
• gimnastyka grupowa na sali lub w basenie lub na przyrządach ćwiczenia - 4 procedury ,
• picie leczniczej wody mineralnej w biuwecie – codziennie ,
• kąpiele w wodach mineralnych - 4 procedury ,
• leczenie borowina , parafina , ozokerytem - zawijania , aplikacje – 4 procedury ,
• leczniczy masaż – ręczny - 1 strefa lub mechaniczny na aparatach - 4 procedury ,
• fizjoterapia ; ultradźwięki , elektroforeza , magnetoterapia , mikrofalowa terapia ,diadynamika
leczenie światłem - 4 zabiegi ,
• refleksoterapia – grupowa w komnacie bursztynowej - 4 procedury ,
• fitoterapia – picie ziołowych herbatek – codziennie .

UWAGA – po 1 zabiegu z grupy - w uzgodnieniu z lekarzem sanatoryjnym , w przypadku wcześniejszego leczenia zabrać - wyniki badan i inne . Jeżeli stale są przyjmowane leki przypisane  przez lekarza rodzinnego – należy zabrać ze sobą .

CENA ZA TURNUS ZA OSOBE ; - POKOJ - 2 OSOBOWY - 1280 zl
POKOJ - 1 OSOBOWY - 1470 zl
2 POKOJE DLA 2 OSOB - 1430 zl

CENA ZAWIERA :


• zakwaterowanie w wybranym typie pokoju ,
• wyżywienie 4 x dziennie ,
• zabiegi lecznicze – zgodne ze wskazaniem lekarza sanatoryjnego ,
• ubezpieczenie KL i NNW - do 10 000 euro - Towarzystwo Ubezpieczeń AXA ,
nie zawiera leczenia chorób przewlekłych ,
• oplata związana z dokumentami do przekroczenia granicy ,
• transport - z Białegostoku do Sanatorium w Porzeczu i powrót do Białegostoku .
• Świadczenia rozpoczynają się obiadem pierwszego dnia i kończą obiadem ostatniego dnia .

CENA NIE ZAWIERA :

opłaty klimatycznej płatnej na miejscu w rublach białoruskich , wycieczek
organizowanych przez sanatorium i dodatkowych płatnych zabiegów i badan
diagnostycznych oferowanych przez sanatorium .

UWAGA - do przekroczenia granicy potrzebny ważny PASZPORT , wolne 2 strony w paszporcie .

TO WSPANIALE MIEJSCE DO LECZENIA I WYPOCZYNKU PRZEZ CALY ROK !!!

INFORMACJE I REZERWACJA - BIURO PODROZY ALEX Zielińska Janina
TEL . 600826144 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.alexbp.pl


ZAPISY ; przy zgłoszeniu podać ; imię i nazwisko / jak w paszporcie / datę urodzenia , seria
i numer paszportu , adres zamieszkania - telefon kontaktowy .
Do 7 dni od zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 250 zl , reszta płatna
na 30 dni przed terminem wyjazdu .

KONTO - Bank Sląski ING - 51105018231000009227573566

 

Sanatorium „ENERGETYK” na Białorusi - PROGRAM na 2018 rok

Położenie: Nad brzegiem zbiornika wodnego w malowniczym lesie sosnowym – powiatu wołkowyskiego - 50 km od Grodna, około 30 km od Wołkowyska. Posiada bazę leczniczo-rehabilitacyjna o europejskim standardzie.

Kuracjusze kwaterowani są w pokojach 1, 2 i apartamentach są tez rodzinne domki – wszystkie z balkonami nowocześnie umeblowane – z TV, łazienka, WC, prysznic – czajnik bezprzewodowy.

W wolnostojącym budynku – restauracja sanatoryjna, wyżywienie 4 x dziennie – duży wybór dan, sałatki i warzywa w formie szwedzkiego stołu.

Profile leczenia – choroby układu krążenia, układu kostno-stawowego, układu nerwowego, choroby urologiczne i ginekologiczne.

Usługi lecznicze, które są w cenie – przypisuje lekarz - ilość procedur zależy od stanu zdrowia i długości pobytu.

HYDROTERAPIA - kąpiele – ziołowe, perełkowe, mineralne, terpentynowe, prysznice – Szarko, cyrkulacyjne, kaskadowe, basen,

CIEPLOLECZNICTWO – borowina, okłady parafinowo-ozokerytowe, okłady ziołowe.

SWIATLO – ELEKTRO – LECZENIE – ultradźwięki, galwanizacja, laseroterapia, magnetoterapia, amplipulsterapia, elektroforeza, bioptron, darsonwalizacja.

INHALACJE – z zastosowaniem ziół, olejków, wody mineralnej.

MASAZE – ręczne.

CWICZENIA GIMNASTYCZNE.

USLUGI PLATNE - masaż podwodny, sauny – rosyjska, turecka, fińska z lodem, beczka cedrowa, kapsuła SPA, kąpiele kwasowęglowe, krioterapia, karboksyterapia – zastrzyki gazowe! Leczenie pijawkami, usługi dentystyczne, USG, EKG, halo-terapia, masaże mechaniczne jak; fotele czy kuszetki zabiegi lecznicze od 08:30 – 17:00.

BAZA REKEREACYJNO-ROZRYWKOWO-SPORTOWA  to

- 2 baseny - wodospady, gejzery, sala widowiskowa na 220 osób, gabinet kosmetyczny, fryzjerski, sala taneczna, kawiarnia, sala sportowa – pod krytym dachem, siłownia, bilard, tenis stołowy, zagospodarowana strzeżona plaża, wypożyczalnie rowerów, lodek, sanek, nart, kije do chodzenia.

Sklep spożywczy, bank, kantor, pralnia samoobsługowa, parking.

PROGRAM DNIA:

- 07:00 – 08:15 – poranna gimnastyka,

- 08:30 – 09:00 – śniadanie,

- 08:30 – 16:00 – wizyty u lekarzy, konsultacje,

- 13:00 – 13:30 – czas na obiad,

- 16:00 – 16:30 – popołudniowa przekąska,

- 16:15 – 18:00 – czas na odpoczynek lub wydarzenia sportowe,

- 18:30 – 19:00 – czas na kolacje,

- 19:00 – 23:00 – wydarzenia kulturalne, rozrywkowe – programy muzyczne, koncerty, dyskoteki itd.

- 23:30 - IDE SPAC!

WYCIECZKI – proponowane przez sanatorium najczęściej do; Grodna, Brześcia, Klasztoru w Zyrowicach,

Nad brzegami rzeki Rossi i Wołkowyska, Puszczy Białowieskiej i wiele innych / płatne /.

CENNIK NA 2018 ROK – za osobę.

POBYTY 7 – DNIOWE                                           POBYTY 14 – DNIOWE

POK – 1 - 1500 zł                                                     POK – 1 – 2950 zł

POK – 2 - 1250 zł                                                     POK – 2 – 2300 zł

Apartamenty – 1800 zł                                              Apartamenty – 3400 zł

- ceny w trakcie roku kalendarzowego mogą się zmieniać.

Skierowanie zawiera -

* zakwaterowanie w wybranym pokoju,

* wyżywienie 4 x dziennie,

* zabiegi lecznicze zgodne z zaleceniem lekarza sanatoryjnego – minimum 5 procedur,

* ubezpieczenie KL i NWW – Firmy AXA,

CENA NIE ZAWIERA:

- transportu, na życzenie organizujemy transport w obie strony,

- wizy białoruskiej - łączny koszt 150 zł,

- opłaty uzdrowiskowej – płatnej w sanatorium w rublach białoruskich,

- płatnych dodatkowo zabiegów leczniczych,

- wycieczek organizowanych przez sanatorium.

Kwaterowanie w sanatorium na podstawie Voucheru Biura Podróży ALEX.

Sanatorium ENERGETYK cieszy się dużą popularnością - prosimy o wcześniejsze rezerwacje 

ZAPRASZAMY!

tel 600826144, 85/6759796

mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl